Sacred Fire – psychologické RPG

Sacred Fire je zajímavý projekt od slovenského studia Poetic, které se právě snaží získat finance na dokončení hry prostřednictvím kampaně na Kickstarteru s cílovou částkou 50 000 $. O přízeň hráčů se uchází hlavně originálním, inovativním způsobem vyprávění a velkým důrazem na psychologii postav, která výrazně ovlivňuje jejich chování a také výsledky bojových střetnutí.

Příběh

Tvůrci hru zasadili do období starověku, kdy Římská říše ovládala podstatnou část Británie, kromě severní části oddělené Hadriánovou zdí, tehdy nazývané Kaledonie, rozkládající se na dnešním území Skotska. Ústředním tématem hry je vzdor původních keltských obyvatel proti římské nadvládě.

Úkolem vámi vytvořené mužské nebo ženské postavy bude nejen odrazit Římany, ale zlepšit si postavení uvnitř svého kmene a získat tak vlivné spojence. Pro navazování přátelství, romancí nebo také případně vydírání a diskreditaci budete mít k dispozici 8 důležitých postav, včetně dvou hlavních protivníků. Lepší představu si uděláte z následujícího obrázku, který vám je trochu podrobněji představí. Osobně se mi hodně líbí, jak po vizuální stránce, tak podle načrtnutých charakteristik.

Sacred fire - postavy

Po stránce vizuálu, tématu, příběhu a postav nemám o zajímavosti a kvalitě těchto složek hry moc pochybností a jsou hlavním důvodem proč píši tento článek. Jediné co mě zatím odrazuje od přímého podpoření hry je samotná hratelnost, která spíš připomíná mix textové hry s animovanými obrázky, vizuální novely a stolního RPG, než regulérní počítačovou hru.

To je dáno hlavně tím, že celé studio Poetic tvoří pouze dva lidé, a do vývoje jsou ještě zapojeni pouze další dva externí spolupracovníci. Ostatně nejlepší představu o hratelnosti si uděláte z následující ukázky, kterou vám představí všichni…dva členové studia.

Hratelnost

 

I přes tento handicap je ale pozoruhodné, jak se jim podařilo zajímavým nápadem a zpracováním upoutat celkem velkou pozornost, dokonce pro namluvení svého traileru získali herce Douga Cockle, který dabuje Geralta v anglické verzi her ze Zaklínačské série. Pochvalně se o projektu také vyjádřil známý Chris Avellone, který hru označil za dramatickou, zábavnou, brutální a nemůže se dočkat až ji vyzkouší.

Pokud vás také zaujala, můžete ji do 15. dubna podpořit přímo na Kickstarteru, v době psaní tohoto článku mají autoři vybranou polovinu potřebné částky a je velká šance, že se jim podaří dotáhnout kampaň do úspěšného konce.

Sacred Fire už také prošla greenlightem na Steamu, takže si přispěvatelé budou moci vyzkoušet první hratelnou ukázku už v létě 2017, dokončení celé hry je naplánováno na jaro 2018.

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

Žádné upozornění
avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Bethesda zase zkouší prodávat mody

31.08.2017 Novinky , ,

Na letošní E3 byl slavně odhalen Creation Club, který některým škarohlídům včetně mě připadal jako další pokus o zpoplatnění modů, i když tentokrát na to šla Bethesda trošku od lesa a dušovala se, že bude takto poskytovat pouze obsah, který nebyl ještě nikde jinde zveřejněn zdarma. Tvůrcům, kteří projdou výběrem bude platit přímo samotná Bethesda (…)

Steam používá 33 mil. hráčů denně, zbytek hraje Lolko a spol

09.08.2017 Novinky ,

Steam jako největší herní platforma na PC neustále roste, jednak se násobně zvětšuje počet her v jeho katalogu a také neustále přibývají noví zákazníci. O aktuální statistiky nejen počtu uživatelů Steamu se Valve podělilo na letošní konferenci Casual Connect v Seattlu, ze které pocházejí následující údaje. Jelikož Steam představuje velkou část PC hraní jako celku, (…)

Her se Zaklínačem se prodalo přes 25 miliónů

28.06.2017 Novinky ,

Přísun peněz do polského studia CD Projekt Red díky hrám se Zaklínačem neustává ani v tomto roce a vývojáři tak mají zajištěn dostatek financí pro dokončení další,  ještě větší a ambicióznější hry – Cyberpunk 2077, která ovšem vyjde nejdříve příští rok. O celkových tržbách CD Projektu si můžeme udělat představu podle pravidelně zveřejňovaných finančních zpráv, (…)

Nové hry na E3 – PC Gaming Show live

12.06.2017 Novinky ,

Vyloženě pro PC hráče je v záplavě konzolových her na výstavě E3 určena akce PC Gaming Show, která by se měla věnovat čistě PC hraní. Na letošní prezentaci se očekává oznámení nových her od vývojářů z Fireaxis a Klei Entertainment, tvůrců Mark of the Ninja a Don’t Starve. Na pódiu by se měl také objevit (…)

Nové PC hry na E3 – Microsoft konference

12.06.2017 Novinky , ,

Microsoft pojal letošní E3 ve velkém stylu a sázel jednu hru za druhou, celkem jich takto představil přes 40 a jen těžko byste spočítali kolikrát zaznělo slovo exclusive, i když ve většině případu jsou exkluzivní hry pro Xbox dostupné i na PC, respektive na počítačích s Windows 10. S příchodem nové výkonnější verze Xboxu One (…)