Sacred Fire – psychologické RPG

Sacred Fire je zajímavý projekt od slovenského studia Poetic, které se právě snaží získat finance na dokončení hry prostřednictvím kampaně na Kickstarteru s cílovou částkou 50 000 $. O přízeň hráčů se uchází hlavně originálním, inovativním způsobem vyprávění a velkým důrazem na psychologii postav, která výrazně ovlivňuje jejich chování a také výsledky bojových střetnutí.

Příběh

Tvůrci hru zasadili do období starověku, kdy Římská říše ovládala podstatnou část Británie, kromě severní části oddělené Hadriánovou zdí, tehdy nazývané Kaledonie, rozkládající se na dnešním území Skotska. Ústředním tématem hry je vzdor původních keltských obyvatel proti římské nadvládě.

Úkolem vámi vytvořené mužské nebo ženské postavy bude nejen odrazit Římany, ale zlepšit si postavení uvnitř svého kmene a získat tak vlivné spojence. Pro navazování přátelství, romancí nebo také případně vydírání a diskreditaci budete mít k dispozici 8 důležitých postav, včetně dvou hlavních protivníků. Lepší představu si uděláte z následujícího obrázku, který vám je trochu podrobněji představí. Osobně se mi hodně líbí, jak po vizuální stránce, tak podle načrtnutých charakteristik.

Sacred fire - postavy

Po stránce vizuálu, tématu, příběhu a postav nemám o zajímavosti a kvalitě těchto složek hry moc pochybností a jsou hlavním důvodem proč píši tento článek. Jediné co mě zatím odrazuje od přímého podpoření hry je samotná hratelnost, která spíš připomíná mix textové hry s animovanými obrázky, vizuální novely a stolního RPG, než regulérní počítačovou hru.

To je dáno hlavně tím, že celé studio Poetic tvoří pouze dva lidé, a do vývoje jsou ještě zapojeni pouze další dva externí spolupracovníci. Ostatně nejlepší představu o hratelnosti si uděláte z následující ukázky, kterou vám představí všichni…dva členové studia.

Hratelnost

 

I přes tento handicap je ale pozoruhodné, jak se jim podařilo zajímavým nápadem a zpracováním upoutat celkem velkou pozornost, dokonce pro namluvení svého traileru získali herce Douga Cockle, který dabuje Geralta v anglické verzi her ze Zaklínačské série. Pochvalně se o projektu také vyjádřil známý Chris Avellone, který hru označil za dramatickou, zábavnou, brutální a nemůže se dočkat až ji vyzkouší.

Pokud vás také zaujala, můžete ji do 15. dubna podpořit přímo na Kickstarteru, v době psaní tohoto článku mají autoři vybranou polovinu potřebné částky a je velká šance, že se jim podaří dotáhnout kampaň do úspěšného konce.

Sacred Fire už také prošla greenlightem na Steamu, takže si přispěvatelé budou moci vyzkoušet první hratelnou ukázku už v létě 2017, dokončení celé hry je naplánováno na jaro 2018.

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Bitva o Gamestop – retardi z Redditu vs paraziti z Wall Street

01.02.2021 Novinky

V současné době vrcholí střet mezi dvěma skupinami, které mají zdánlivě stejný cíl, vydělat na spekulaci s cenou akcií největšího prodejce her Gamestop, který vlastní síť 5 509 kamenných obchodů v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Vzhledem k neustále se zvyšujícím prodejům digitálních kopií her, Gamestop setrvale rok za rokem ztrácí na hodnotě a na (…)

Konec Steam Spy nebo nový začátek?

20.05.2018 Novinky, Rozhovory ,

Steam Spy byl donedávna známým, veřejně přístupným zdrojem informací nejen o prodejích her na Steamu, ale i dalších užitečných údajů, ze kterých těžili malí nezávislí vývojáři, herní novináři, ale i velcí vydavatelé a běžní hráči. Nedávno bohužel Valve provedlo změny v nastavení účtů, kvůli kterým už nejsou veřejně dostupná data z profilů uživatelů Steamu, takže (…)

Robot Cache – distribuce her za kryptoměnu

16.01.2018 Novinky

Brian Fargo šéf nezávislého studia inXile, které stojí např. za Wastelandem, oznámil vznik nové distribuční platformy pro digitální prodej her Robot Cache, za pomocí nově vzniklé speciální kryptoměny Iron. Hlavní předností Robot Cache má být možnost hráčů prodávat zakoupené digitální hry po dohrání, což doposud nebylo u digitální distribuce na PC nikdy možné, ovšem zveřejněné (…)