Starfield – příběh a zasazení

Během předešlých měsíců se objevily další videa a rozhovory s vývojáři Bethesdy o jejich chystané velké hře Starfield, která má vyjít zhruba za rok 11.11. 2022, takže souhrn těchto nových informací najdete v tomto článků. Moc zásadních věcí jsme se sice nedozvěděli, ani zatím nebyly zveřejněny gameplay ukázky ze Starfieldu, ale přesto si z těchto nových střípků informací už můžeme udělat alespoň základní představu o světě Starfieldu, období, ve kterém se bude odehrávat a o nejdůležitějších frakcích, které budou zřejmě výrazně zasahovat do příběhu této hry…

 

 

Příběh a svět Starfieldu

Hra Starfield se bude odehrávat v roce 2330, v této době už lidstvo osídlilo část naší galaxie vzdálenou od Země přibližně 50 světelných let, kterou tvůrci hry nazvali Settled systems (Osídlené soustavy). V této lidmi osídlené části vesmíru se o moc přetahují dvě největší frakce: United Colonies (Spojené kolonie) a Free Star Collective (Společenství Svobodné hvězdy), jejichž spory 20 let před začátkem příběhu Starfieldu přerostly v otevřenou válku.

Momentálně panuje mezi oběma frakcemi křehký mír, i když situace je stále napjatá a mezi největší potenciální hrozby se tak po skončení války spíše počítají menší frakce jako žoldáci z Ecliptic mercenaries, piráti z Crimson fleet (Karmínová flotila), Violent spacers (Násilničtí ??) a náboženští fanatici z House Va’ruun.

Hráč začne Starfield v roli nového člena další organizace Constellation (Souhvězdí), která se zabývá průzkumem a odhalováním záhad vesmíru, takže se dostanete i do nejzazších koutů prozatím lidmi osídlené části galaxie, ale struktura hry bude podobná předešlým hrám Bethesdy a budete se moci přidat i k ostatním frakcím a jít si tak vlastní cestou.

Před startem hry si také budete moci zvolit minulost své postavy a provést další volby, které budou mít vliv na další vývoj některých událostí ve hře. Tod Howward také dodává, že hra ponese výrazný rukopis Bethesdy:

Vracíme se k některým věcem, které jsme kdysi dávno dělali ve hrách a které podle nás opravdu umožnily hráčům vytvořit si postavu, kterou chtějí být. Takže si myslím, že až Starfield začnete hrát, poznáte, že je to něco, co jsme vytvořili my. Rádi bychom vás přenesli do světa, kde vás nevodíme za ručičku a neříkáme, že musíte dělat X, Y a Z, ale že je v pořádku, když chcete otestovat všechny možnosti hry. Můžu si přečíst tuhle knihu? Můžu to vzít do ruky? Můžu udělat tohle? Co když udělám tohle? A Starfield vám na tyto otázky často řekne ‚ano‘.

 

Města ve hře Starfield

 

New Atlantis je hlavním městem United Colonies, které jsou nejsilnější politickou a vojenskou silou ve hře. V tomto pravděpodobně největším městě Starfieldu najdete i velký přístav mezihvězdných lodí a pestrou směsici lidí všech možných ras pocházejících z mnoha různých etnik, takže novodobí samozvaní strážci rasové čistoty ehmm vlastně jsem chtěl říct různorodosti a diverzity ve hrách budou snad tentokrát spokojeni.

 

 

Neon bude zřejmě hlavním centrem zábavy ve světě Starfieldu, včetně takových pokoutních neřestí jako jsou drogy. Toto město bylo původně vystavěno jako obří mořská plošina pro zpracování ryb na nejmenované planetě, zřejmě z velké části nebo zcela pokryté oceány. Xenofresh korporace, která ho vybudovala, ale zjistila, že zdejší, nově objevený druh ryb má psychotropní účinky na lidskou psychiku a tak celkem logicky došla k závěru, že prodejem drog se dá vydělat mnohem víc než rybařením.
Svůj nový „produkt“ pojmenovali Aurora a je legální pouze v městě Neon, takže není divu, že se do Neonu za tímto pokušením sjíždějí různé existence ze všech koutu obydleného vesmíru, zkrátka Neon bude nejspíš taková kombinace Amsterodamu a New Vegas…

 

 

Akila je hlavním městem druhé největší frakce Free Star Collective, která je volnou konfederací tří různých hvězdných soustav. V městě Akila žije mnoho různých lidí, kteří mají ale jedno společné, pevně věří v nedotknutelnost osobních svobod, jsou zkrátka silní individualisté.

Město je obehnáno hradbami z dobrého důvodu, na této planetě žijí nebezpečné mimozemské formy života, pojmenované Ashta, které si můžeme představit jako něco mezi vlky a velociraptory. Zdá se, že jde spíše o poněkud nehostinnou planetu obývanou nebezpečnými šelmami, takže toto město bude nejspíš vyhovovat dobrodruhům, kteří mají rádi odlehlejší výspy civilizace.

Další vyjádření vývojářů Bethesdy o Starfieldu

Starfield by měl také mít nastavena pevná pravidla toho jak svět ve hře bude fungovat a vývojáři si před tvorbou tohoto herního světa kladli otázky typu: Co zde lidé jedí? Čím píší? Jak si objednávají knihy? Všechna tlačítka na složitém ovládacím panelu vaší lodi ukázaná v traileru mají nějakou funkci a označení, to neznamená, že hráči budou nutně muset všechny ovládat, ale je příjemné vědět, že nejde o nějaký generický shluk ovládacích prvků, ale někdo při jejich realizaci skutečně přemýšlel.

Vývojáři se také soustředí na další logické otázky, např. jaká je potřebná technologická úroveň, která by lidstvu umožnilo osídlení vesmíru a jak v těchto podmínkách lidé žijí? Jak funguje vybavení? Jaká jsou pravidla komunikace? Ve hře berete jako samozřejmost, že můžete komunikovat z jedné planety na druhou nebo se spojit s nějakou jinou velmi vzdálenou oblastí, ale ve Starfieldu jsou jasná pravidla: Ne, nemohou takto komunikovat na dálku… to by trvalo roky! A když si to pak uvědomíte, můžete toho využít při budování příběhu a herních mechanik.

Vesmír Starfieldu je stvořen pro všechny typy hráčů, dodává Todd Howard a Ashley Cheng ho zjednodušeně popisuje jako simulátorem Hana Sola: Nasedni do lodi, prozkoumej galaxii, dělej zábavné věci.

„Bude to znít jako klišé, ale myslím to vážně,“ řekl Howard. „Když se podíváte na oblohu, je v tom ta touha vědět, co je tam venku? Jsme tam sami? Jaký je původ prostoru a času a všech těchto věcí? Jakou roli v tom hraje náboženství? Takže se dostáváme k velkým otázkám. Myslím, že hra jako Starfield nám umožní se k těmto velkým tématům vyjádřit. Existují filmy a knihy, které se o to pokoušejí také, ale ještě jsme neviděli hru, která by to dělala tímto způsobem… uvidíme, jak budeme úspěšní.“

 

Předchozí známé informace, první trailer a s koncept arty ze hry Starfield naleznete zde: Starfield – vše o novém RPG Bethesdy

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

Podobné články

Game Awards 2022 – výsledky a nové trailery

09.12.2022 PC Hry

Každoroční vyhlašování nejlepších her Game Awards opět proběhlo 9.12. 2022, mimo vyhlašování nejlepších her za uplynulý rok jsou na této akci také k vidění nové ukázky a trailery z chystaných her, které vyjdou v roce 2023, takže se můžeme podívat jaké herní zážitky nás čekají příští rok…   Nejlepší hry roku 2022 Tento rok byl (…)

Starfield – tvorba charakteru a začátek hry

13.06.2022 PC Hry, RPG ,

Na konci prezentace nových her, které vyjdou na PC a Xbox během následujících 12 měsíců jsme dostali poměrně rozsáhlou ukázku z hraní Starfieldu a spoustu nových nebo i potvrzení předchozích neoficiálních informací z různých úniků. Celkově už tak máme celkem dobrou představu toho, co od Starfieldu očekávat, i když samozřejmě spoustu věcí a možností této (…)

Zimní výprodej PC her 2021

18.12.2021 PC Hry , ,

Jako každý rok touto dobou můžete výrazně ušetřit i při nákupu PC her s využitím momentálně probíhajících zimních slev a výprodejů. Takto výhodně můžete nakoupit nejen starší PC hry, ale i letošní největší AAA hry nebo nejpopulárnější nezávislé indie tituly roku 2021. Mnohé se do kamenných obchodů ani nedostanou, takže se rozhodně vyplatí vytvořit si (…)

Nové herní trailery z Game Awards 2021

10.12.2021 PC Hry , ,

Game Awards se snaží být herní obdobou filmových Oscarů, ale sledování těchto předávání cen často hraničí s masochismem, obzvlášť v letošním roce, kdy pro mě osobně nevyšlo téměř nic, co by mě nějak více zaujalo. Nejzajímavější na těchto akcích je tak představení nových her a nebo vydání nových trailerů už oznámených her, ty nejzajímavější najdete (…)