The Dwarves vychází na PC 1.12.2016

The Dwarves je taktické RPG s real-time bojovým systémem, s možností pauzy a ovládáním ostatních členů vaší družiny. Hra má předlohu v úspěšné knižní fantasy sérii od německého autora Markuse Heitze, vydané i u nás pod názvem Trpaslíci. Jak název napovídá, budete hrát za trpaslíky, takže si nabruste sekyru a nakupte zásoby piva, ať jste  připraveni na boj se stovkami skřetů a alfů, kteří chtějí zničit poslední zbytky trpasličích klanů, odvěkých strážců Skryté země.

 

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
RPG1. 12. 2016NeKing Art4500?

Základní info

Hra  Dwarves vznikla díky úspěšné kampani na Kickstarteru, kde se studiu King Art podařilo vybrat 310 000 $ od  6000 podporovatelů. Původně měla vyjít v červnu 2016, ale vychází s mírným zpožděním 1.12. 2016, což je na poměry Kickstarteru zanedbatelný odklad, který svědčí o spolehlivosti studia King Art, jde už ostatně o jejich 3. úspěšně dokončený crowdfundingový projekt.

Na vývoji  se jako konzultant podílel i autor knižní série M. Heitz, hra by se tedy měla věrně držet prvního dílu série, který u nás vyšel pod názvem Trpaslíci.  Jde o dlouhou fantasy ságu, která popisuje boj trpaslíků, lidí a elfů, obývajících Skrytou zemi proti invazi nepřátelských temných alfů a skřetů.

Má celkem dobře napsané postavy a zajímavý děj, ale zase nečekejte žádnou vysokou literaturu, jde spíš o oddychovou, dobrodružnou četbu, která nějak moc nevybočuje ze standardu fantasy žánru. Jestli ale ve fantasy fandíte trpaslíkům, mohla by se vám líbit o něco víc. Všechny díly byly přeloženy do češtiny, aktuálně se prodávají za tyto ceny:

 

Příběh

Hlavní postavou je trpaslík Tungdil vychovaný lidmi, který se teprve musí naučit všem trpasličím dovednostem, protože jeho hlavní činností byla doposud četba knih a práce v kovárně. Tomu je ale konec a díky jistým okolnostem musí vyrazit na cestu,  na které ho postupně bude doprovázet dalších 14 hratelných hrdinů.

Bude se tak muset naučit čelit nebezpečím a vypořádat se s nepřáteli, mimo skřetů a temných protikladů elfů – alfů, narazí i na lidské protivníky, zombie, šílené mágy a další. Pokud se tvůrci budou držet děje knih, myslím že o kvalitu příběhu, postav a dialogů se nemusíme obávat, alespoň v rámci her by měl bez problému patřit k tomu lepšímu.

Recenze

Zatím se na Metacriticu objevily pouze dvě recenze, které se shodují na kvalitním příběhu a dobře ztvárněných postavách z knih, ale objevuje se i kritika v podobě slabé AI a hodně ořezaných RPG prvků.

 

Naopak jeden velký fanoušek knih a trpaslíků obecně, v tomto videu hru hodně chválí:

 

Osobně jsem taky podobně naladěn a rozhodně The Dwarves  zkusím, trochu mě připomíná první Dragon Age: Origins, kde byli trpaslíci dobře zpracováni a patřili k mým nejoblíbenějším postavám. Zkrátka bych si podobné RPG nechal líbit, protože trpaslíci ve hrách moc často nefigurují jako hlavní hrdinové. Což je škoda,  když se dobře napíší, můžou být super badass, jako třeba Oghren z DA:O

obhren-dao

 

Hra bude dostupná někdy během dnešního dne v digitální distribuci na Steamu, Gogu a dalších, také se prodává v krabicích v českých eshopech:

 

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Podobné články

Starfield – tipy do začátku

04.10.2023 PC Hry, RPG , ,

Tipy na začátek hry Starfield po prvním příchodu do New Atlantis, kde nakoupit zbraně, suroviny, oblečení s bonusy, jak zdarma získat mnohem lepší skafandr, jak přesouvat suroviny z lodě a do lodě na dálku, jak obejít omezení Fast travelu do Lodge s velkým přetížením, jak si označit potřebné suroviny pro úpravy zbraní a skafandrů a kde je skladovat v truhle s neomezenou kapacitou…

Hogwarts Legacy můžete hrát už dnes od 19:00

07.02.2023 PC Hry, RPG ,

Jedna z nejočekávanějších letošních her vychází oficiálně až 10.2. 2023, ale pokud si dnes pořídíte Deluxe edici, můžete mimo získání dalších bonusů, hrát tuto hru na PC už 7.2. 2023 od 19:00 našeho času. Hra má vcelku slušné recenze a zdá se, že půjde o vydařený, propracovaný titul, takže nejen pro fanoušky Harryho Pottera se (…)

Starfield – tvorba charakteru a začátek hry

13.06.2022 PC Hry, RPG ,

Na konci prezentace nových her, které vyjdou na PC a Xbox během následujících 12 měsíců jsme dostali poměrně rozsáhlou ukázku z hraní Starfieldu a spoustu nových nebo i potvrzení předchozích neoficiálních informací z různých úniků. Celkově už tak máme celkem dobrou představu toho, co od Starfieldu očekávat, i když samozřejmě spoustu věcí a možností této (…)

Avowed – únik nových informací

14.10.2021 PC Hry, RPG ,

Avowed je nové velké RPG od studia Obsidian, které je sice ve vývoji už od roku 2018, ale stále o něm máme jen minimum oficiálních informací. Tuto mezeru se snaží zaplnit neoficiální úniky a právě jeden insider, který měl možnost vidět záběry z velmi rané pre-alfa verze hry Avowed,  zveřejnil nedávno své vlastní postřehy a (…)

0
Would love your thoughts, please comment.x