The Dwarves vychází na PC 1.12.2016

The Dwarves je taktické RPG s real-time bojovým systémem, s možností pauzy a ovládáním ostatních členů vaší družiny. Hra má předlohu v úspěšné knižní fantasy sérii od německého autora Markuse Heitze, vydané i u nás pod názvem Trpaslíci. Jak název napovídá, budete hrát za trpaslíky, takže si nabruste sekyru a nakupte zásoby piva, ať jste  připraveni na boj se stovkami skřetů a alfů, kteří chtějí zničit poslední zbytky trpasličích klanů, odvěkých strážců Skryté země.

 

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
RPG1. 12. 2016NeKing Art4500?

Základní info

Hra  Dwarves vznikla díky úspěšné kampani na Kickstarteru, kde se studiu King Art podařilo vybrat 310 000 $ od  6000 podporovatelů. Původně měla vyjít v červnu 2016, ale vychází s mírným zpožděním 1.12. 2016, což je na poměry Kickstarteru zanedbatelný odklad, který svědčí o spolehlivosti studia King Art, jde už ostatně o jejich 3. úspěšně dokončený crowdfundingový projekt.

Na vývoji  se jako konzultant podílel i autor knižní série M. Heitz, hra by se tedy měla věrně držet prvního dílu série, který u nás vyšel pod názvem Trpaslíci.  Jde o dlouhou fantasy ságu, která popisuje boj trpaslíků, lidí a elfů, obývajících Skrytou zemi proti invazi nepřátelských temných alfů a skřetů.

Má celkem dobře napsané postavy a zajímavý děj, ale zase nečekejte žádnou vysokou literaturu, jde spíš o oddychovou, dobrodružnou četbu, která nějak moc nevybočuje ze standardu fantasy žánru. Jestli ale ve fantasy fandíte trpaslíkům, mohla by se vám líbit o něco víc. Všechny díly byly přeloženy do češtiny, aktuálně se prodávají za tyto ceny:

 

Příběh

Hlavní postavou je trpaslík Tungdil vychovaný lidmi, který se teprve musí naučit všem trpasličím dovednostem, protože jeho hlavní činností byla doposud četba knih a práce v kovárně. Tomu je ale konec a díky jistým okolnostem musí vyrazit na cestu,  na které ho postupně bude doprovázet dalších 14 hratelných hrdinů.

Bude se tak muset naučit čelit nebezpečím a vypořádat se s nepřáteli, mimo skřetů a temných protikladů elfů – alfů, narazí i na lidské protivníky, zombie, šílené mágy a další. Pokud se tvůrci budou držet děje knih, myslím že o kvalitu příběhu, postav a dialogů se nemusíme obávat, alespoň v rámci her by měl bez problému patřit k tomu lepšímu.

Recenze

Zatím se na Metacriticu objevily pouze dvě recenze, které se shodují na kvalitním příběhu a dobře ztvárněných postavách z knih, ale objevuje se i kritika v podobě slabé AI a hodně ořezaných RPG prvků.

 

Naopak jeden velký fanoušek knih a trpaslíků obecně, v tomto videu hru hodně chválí:

 

Osobně jsem taky podobně naladěn a rozhodně The Dwarves  zkusím, trochu mě připomíná první Dragon Age: Origins, kde byli trpaslíci dobře zpracováni a patřili k mým nejoblíbenějším postavám. Zkrátka bych si podobné RPG nechal líbit, protože trpaslíci ve hrách moc často nefigurují jako hlavní hrdinové. Což je škoda,  když se dobře napíší, můžou být super badass, jako třeba Oghren z DA:O

obhren-dao

 

Hra bude dostupná někdy během dnešního dne v digitální distribuci na Steamu, Gogu a dalších, také se prodává v krabicích v českých eshopech:

 

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

Podobné články

Avowed – nové info o RPG od Obsidianu

29.07.2020 PC Hry, RPG , ,

RPG Avowed bylo oznámeno na Xbox Games Showcase 23.7. 2020, kde bylo představeno mnoho nových her pro nový Xbox Series X, ale většina těchto her vyjde i na PC. Jde o nové velké RPG od studia Obsidian, které má mít podobný rozsah jako populární Skyrim a velký AAA rozpočet. O samotné hře jsme se bohužel (…)

Greedfall – recenze

26.09.2019 PC Hry, RPG ,

Zřejmě nejobsáhlejší recenze PC hry Greedfall (nejen) na českém internetu, která kromě podrobného zhodnocení různých aspektů hry obsahuje i množství tipů na to jak rozvíjet vaši postavu, stejně jako popisy herních mechanik, fungování a historie zdejšího světa a podrobné popisy jednotlivých národů a vašich společníků. Zkrátka vše co potřebujete o Greedfallu vědět, nejen před jeho (…)

Valkyria Chronicles 4 vychází na PC 25.9. 2018

25.09.2018 Akční, PC Hry, RPG , ,

Valkyria Chronicles 4 je čtvrtým pokračováním originální japonské série Valkyria Chronicle, odehrávající se v alternativním světě, kde je Evropa rozdělena na dvě impéria mezi kterými v roce 1935 vypukne Druhá evropská válka. Hra nabízí zajímavý mix originální výtvarné stylizace vycházející z anime, s propracovaným bojovým systémem zahrnujícím prvky strategií, RPG i akčních her a velkým (…)

Bethesda zase zkouší prodávat mody

31.08.2017 Novinky , ,

Na letošní E3 byl slavně odhalen Creation Club, který některým škarohlídům včetně mě připadal jako další pokus o zpoplatnění modů, i když tentokrát na to šla Bethesda trošku od lesa a dušovala se, že bude takto poskytovat pouze obsah, který nebyl ještě nikde jinde zveřejněn zdarma. Tvůrcům, kteří projdou výběrem bude platit přímo samotná Bethesda (…)