The Dwarves vychází na PC 1.12.2016

The Dwarves je taktické RPG s real-time bojovým systémem, s možností pauzy a ovládáním ostatních členů vaší družiny. Hra má předlohu v úspěšné knižní fantasy sérii od německého autora Markuse Heitze, vydané i u nás pod názvem Trpaslíci. Jak název napovídá, budete hrát za trpaslíky, takže si nabruste sekyru a nakupte zásoby piva, ať jste  připraveni na boj se stovkami skřetů a alfů, kteří chtějí zničit poslední zbytky trpasličích klanů, odvěkých strážců Skryté země.

 

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
RPG1. 12. 2016NeKing Art4500?

Základní info

Hra  Dwarves vznikla díky úspěšné kampani na Kickstarteru, kde se studiu King Art podařilo vybrat 310 000 $ od  6000 podporovatelů. Původně měla vyjít v červnu 2016, ale vychází s mírným zpožděním 1.12. 2016, což je na poměry Kickstarteru zanedbatelný odklad, který svědčí o spolehlivosti studia King Art, jde už ostatně o jejich 3. úspěšně dokončený crowdfundingový projekt.

Na vývoji  se jako konzultant podílel i autor knižní série M. Heitz, hra by se tedy měla věrně držet prvního dílu série, který u nás vyšel pod názvem Trpaslíci.  Jde o dlouhou fantasy ságu, která popisuje boj trpaslíků, lidí a elfů, obývajících Skrytou zemi proti invazi nepřátelských temných alfů a skřetů.

Má celkem dobře napsané postavy a zajímavý děj, ale zase nečekejte žádnou vysokou literaturu, jde spíš o oddychovou, dobrodružnou četbu, která nějak moc nevybočuje ze standardu fantasy žánru. Jestli ale ve fantasy fandíte trpaslíkům, mohla by se vám líbit o něco víc. Všechny díly byly přeloženy do češtiny, aktuálně se prodávají za tyto ceny:

 

Příběh

Hlavní postavou je trpaslík Tungdil vychovaný lidmi, který se teprve musí naučit všem trpasličím dovednostem, protože jeho hlavní činností byla doposud četba knih a práce v kovárně. Tomu je ale konec a díky jistým okolnostem musí vyrazit na cestu,  na které ho postupně bude doprovázet dalších 14 hratelných hrdinů.

Bude se tak muset naučit čelit nebezpečím a vypořádat se s nepřáteli, mimo skřetů a temných protikladů elfů – alfů, narazí i na lidské protivníky, zombie, šílené mágy a další. Pokud se tvůrci budou držet děje knih, myslím že o kvalitu příběhu, postav a dialogů se nemusíme obávat, alespoň v rámci her by měl bez problému patřit k tomu lepšímu.

Recenze

Zatím se na Metacriticu objevily pouze dvě recenze, které se shodují na kvalitním příběhu a dobře ztvárněných postavách z knih, ale objevuje se i kritika v podobě slabé AI a hodně ořezaných RPG prvků.

 

Naopak jeden velký fanoušek knih a trpaslíků obecně, v tomto videu hru hodně chválí:

 

Osobně jsem taky podobně naladěn a rozhodně The Dwarves  zkusím, trochu mě připomíná první Dragon Age: Origins, kde byli trpaslíci dobře zpracováni a patřili k mým nejoblíbenějším postavám. Zkrátka bych si podobné RPG nechal líbit, protože trpaslíci ve hrách moc často nefigurují jako hlavní hrdinové. Což je škoda,  když se dobře napíší, můžou být super badass, jako třeba Oghren z DA:O

obhren-dao

 

Hra bude dostupná někdy během dnešního dne v digitální distribuci na Steamu, Gogu a dalších, také se prodává v krabicích v českých eshopech:

 

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

Podobné články

Avowed – únik nových informací

14.10.2021 PC Hry, RPG ,

Avowed je nové velké RPG od studia Obsidian, které je sice ve vývoji už od roku 2018, ale stále o něm máme jen minimum oficiálních informací. Tuto mezeru se snaží zaplnit neoficiální úniky a právě jeden insider, který měl možnost vidět záběry z velmi rané pre-alfa verze hry Avowed,  zveřejnil nedávno své vlastní postřehy a (…)

Starfield – vše o novém RPG Bethesdy

16.06.2021 PC Hry, RPG , ,

Starfield je dlouho očekávána nová hra od známého studia Bethesda, která se proslavila hlavně svojí sérií Elder Scrols, jejíž poslední díl Skyrim se stále prodává i 10 let od vydání. Starfield má být první originální hra Bethesdy po dlouhých 25 letech a má také odlišné zasazení, po fantasy a postapo žánru nás tentokrát vývojáři zavedou (…)

Avowed – nové info o RPG od Obsidianu

29.07.2020 PC Hry, RPG , ,

RPG Avowed bylo oznámeno na Xbox Games Showcase 23.7. 2020, kde bylo představeno mnoho nových her pro nový Xbox Series X, ale většina těchto her vyjde i na PC. Jde o nové velké RPG od studia Obsidian, které má mít podobný rozsah jako populární Skyrim a velký AAA rozpočet. O samotné hře jsme se bohužel (…)

Greedfall – recenze

26.09.2019 PC Hry, RPG ,

Zřejmě nejobsáhlejší recenze PC hry Greedfall (nejen) na českém internetu, která kromě podrobného zhodnocení různých aspektů hry obsahuje i množství tipů na to jak rozvíjet vaši postavu, stejně jako popisy herních mechanik, fungování a historie zdejšího světa a podrobné popisy jednotlivých národů a vašich společníků. Zkrátka vše co potřebujete o Greedfallu vědět, nejen před jeho (…)