Aragami vychází na PC 4.10.2016

Aragami je stealth hra z feudálního Japonska, dříve známá pod názvem: Twin Souls: The Path of Shadows. Vývojáři ze studia Lince Works chtějí v Aragami vzkřísit klasické stealth hry jako Tenchu,  a zkombinovat je v pěkně stylizované grafice  s moderním pojetím, které přinesla např. hra Dishonored.

Aragami-screenshot z PC hry

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Stealth4. 10. 2016NeLince Works??

Příběh

Budete hrát za mrtvého ninju, kterého v podobě Aragamiho, (荒神 –  japonsky brutální, násilný duch) přivolala zpět k životu princezna Yamiko. Ta jako jedna z mála přežila nemilosrdný útok armády klanu Kaiyo a nyní je uvězněná v okupovaném městě Kyuryu.

Na temné a krvavé cestě za její záchranou budete také odhalovat svoji vlastní minulost a  pouto, které vás  s ní svazuje, Yamiko je totiž klíčem k oživení vašich vzpomínek a pochopení celého příběhu.

Hratelnost

Vaše postava – Aragami je přivolaný duch ze záhrobí a tudíž disponuje několika nadpřirozenými schopnostmi.

Můžete vytvářet vlastní stíny abyste se stali neviditelnými a také se mezi nimi teleportovat pro snadnější zneškodnění nebo obejití protivníků, případně jen odvést jejich pozornost pomocí naklonovaných stínů.  Těla nepřátel můžete také ukrývat pomocí schopnosti Shadow Vanish a nebo je rovnou nechat pohltit temnotou pomocí vytvořených černých děr.

Vždy budete mít k dispozici několik cest jak dosáhnout svých cílů, můžete všechny nemilosrdně zabíjet jako skutečný vyslanec temnoty a nebo se naopak stát nepolapitelným duchem a procházet hrou bez zabíjení.

V duchu klasických starých stealth her budou nepřátelé  silní a jakmile vás jednou objeví nebudete mít velkou šanci na přežití. Proto musíte využívat všech schopností, které si budete postupně odemykat a svůj postup úrovní si chytře plánovat dopředu.

Můžete také hrát ve dvojici s kamarádem v kooperativním multiplayeru, jak to bude vypadat a také celkovou hratelnost hry ukazuje následující Aragami Co-op Stealth Gameplay video:

Vývoj Aragami

Aragami vychází z původně studentského projektu: Path of Shadows. Ten vytvořilo před několika lety 5 studentů barcelonské univerzity:  Universitat Pompeu Fabra, včetně naprogramování vlastního enginu.

Tři z nich si po dostudování v roce 2014  místo práce ve velké firmě vytvářející mobilní hry vybrali, jak sami uvádějí „sebevražednou“ cestu a založili vlastní nezávislé studio Lince Works. V něm navázali na koncept Path of Shadows a použili své úspory pro najmutí dalších vývojářů. S nimi pak po řadě nesnází vytvořili tzv „vertical slice“ funkční verzi demonstrující herní mechaniky, kterou poslali do Sony.

Lidem v Sony se koncept hry zalíbil a pomohli s dalším vývojem. Studio Lince Works,  sídlící v Barceloně, se tak rozrostlo na 10 lidí, kteří na enginu Unity 5 vyvíjeli tuto hru původně pod názvem: Twin Souls: The Path of Shadows aby ji nakonec finálně přejmenovali na Aragami.

Hlavním záměrem tvůrců bylo přinést zpět pocit z hraní klasických stealth her, protože tento žánr byl v posledních letech zjednodušen a v mnoha hrách  vaše objevení nepřáteli nepředstavuje velký problém a okamžitou smrt. To by chtěli vývojáři v Aragami změnit a poskytnout vám skutečné napětí a strach z toho, že budete prozrazeni a přinutit tak hráče více plánovat a přemýšlet několik tahů dopředu.

Jak se jim to podařilo se přesvědčíme 4.10.2016,  kdy hra Aragami vychází, na PC pouze v digitální distribuci a bez češtiny. Měla by obsahovat 8 – 10 hodin herní doby, čemuž odpovídá i rozumně nastavená cena, kolem 450 Kč. Hra je přístupná od 16 let a na dnešní dobu i nezvykle nenáročná na hardware.

Aragami –  systémové požadavky

Minimální konfigurace
CPU:2.6 GHz single core
RAM:1 GB
OS:Windows XP SP2
GPU:DirectX 9.0c Grafická karta s nejméně 256 Mb
HDD:3 GB volného místa

 

Doporučená konfigurace
CPU:3.0 GHz dual core
RAM:2 GB
OS: Windows 10
GPU:GeForce 8 series, ATI Radeon HD2xxx
HDD:3 GB

 

Tuto zajímavou hru máte nyní možnost zakoupit dokonce o polovinu levněji, za tuto cenu bych ji už doporučil bez nějakého velkého přemýšlení:

Najít levný Aragami Steam key na webu G2A

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

NOVINKY A NÁVODY

Tip na Stable Diffusion 2 – jak generovat kvalitní obrázky

27.11.2022 Návody, Software ,

První dojem z testu nové verze Stable Diffusion 2 nebyl moc přesvědčivý a všechny starší prompty co dobře fungovaly u verze 1,5 generovaly ve verzi 2 hodně špatné výsledky. Po dalším zkoumání jsem vygeneroval jeden obrázek s vodoznakem webu fotobanky Dreamstime.com a bylo celkem jasné, že obrázky tohoto webu byly použity při trénování nového modelu (…)

Návod na instalaci Stable Diffusion 2.0 pro Automatic1111 WebUI

26.11.2022 Návody, Software ,

Firma Stability AI, která se podílí na vývoji Open source projektu Stable Diffusion oznámila 24.11. 2022 vydání nové verze 2.0 tohoto projektu na generování obrázků pomocí AI z textového popisu. Oznámení vyvolalo nejprve velké nadšení u komunity, které ale posléze vystřídaly spíše obavy z některých zásadních změn a omezení u nového modelu, který byl trénován (…)

Stable Diffusion – AI generování obrázků

17.11.2022 Návody, Software ,

Generování obrázků pomocí textu prostřednictvím AI zažívá v tomto roce velký boom, poté co byly široké veřejnosti uvolněny první modely Stable Diffusion, které můžete bezplatně vyzkoušet na různých webech zdarma, ale jestli se začnete tomuto generování věnovat naplno, nejvíce možností dostanete instalací Stable Diffusion na svůj počítač lokálně. Tato instalace je o něco náročnější než (…)

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)

0
Would love your thoughts, please comment.x