Aven Colony vychází 25.7. 2017

Aven Colony je zajímavá budovatelská strategie, která místo správy,  pro leckterého zkušeného stavitele, už nejspíš trochu nudných normálních měst, umožní budovat mimozemskou kolonii na planetě Aven Prime. Hra hodně vychází z populární série Sim City, ale přidává i některé své originální prvky, vyplývající z pro lidi nehostinného prostředí na cizí planetě. A na vás samozřejmě bude se s těmito nepříznivými okolnostmi v podobě různých klimatických podmínek, od zamrzlé tundry, přes vyprahlé pouště až po nebezpečnou džungli, nějak vypořádat a umožnit svým osadníkům vybudovat z malé základny prosperující a soběstačnou kolonii…

 

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Budovatelská strategie25.7. 2017NeMothership Entertainment7 539-|-

 

Základní info

Aven Colony je dílem pouze 4 vývojářů z nového malého herního studia Mothership Entertainment, sídlícím v americkém Texasu. Nejde ale o žádné nováčky, mají spoustu zkušeností z práce na jiných projektech v minulosti, např.  Star Wars: The Old Republic, Fable 2, City Conques a Metroid Prime 2: Echoes.

To se zřejmě promítlo i do poměrně krátké doby, za kterou byli schopni Aven Colony vytvořit, práce na ní začali v listopadu 2013, 8.září 2016 vydali otevřenou betu a dodrželi dokonce i stanovený termín vydání hotové hry – 25.7 2017, zatím pouze v digitální distribuci na Steamu, ale krabicové verze by se měly objevit už 1.8 2017.

Příběh

Děj Aven Colony se odehrává v daleké budoucnosti, ve které je běžnou realitou cestování mimo Solární systém a vyhledávání vhodných planet pro lidskou kolonizaci. První planetou vybranou pro osídlení lidmi se stala Aven Prime a hráč se ujme role guvernéra kolonie, jehož úkolem je zajistit úspěch kolonizační výpravy ze Země vzdálené několik světelných let, ze které přilétá tisíce osadníků k novému domovu.

Na vás bude zajistit výstavbu prvních budov, kdy začínáte od nuly a postupný rozvoj potřebné infrastruktury, zajištění kyslíku, potravy, vypořádání se z extrémními podmínkami planety, kdy během dlouhé noci všechno na povrchu zamrzá, takže není dostatek světla pro výrobu elektřiny a růst rostlin, do toho se ojevují písečné tornáda, ničivé bouře, toxické plyny a nebezpečné spóry, navíc se zdá, že nejste jedinými živými tvory na planetě…

Do toho všeho se ještě budete muset snažit udržovat spokojenost vašich obyvatel, kteří se vás v případě velkých problémů mohou pokusit sesadit v pravidelných volbách.

Na jednoho člověka by to bylo zřejmě trochu moc, takže vám hra poskytne 5 dalších hlavních postav.

Vaší přímou nadřízenou bude Veronica Colton, hlavní vedoucí Expedice Aven, kterou bude těžké něčím ohromit.  Vory Markov bude pomáhat organizovat mise po planetě a je známá hlavně tím, že přitom dodržuje striktně pravidla. O spokojenosti a náladě rostoucí populace kolonistů vás bude informovat Kalandra Malik.

Jack Toren je přírodovědec a průzkumník, který bude vyrážet na mise po planetě Aven, je známý svérázným smyslem pro humor, za který si vysloužil ban na místní sociální síti Twurtle.

Jeho opakem je stoický Uros Predic, který má na starosti ekonomiku kolonie a často se bude dostávat s Jackem do menších rozmíšek.

Hratelnost

K dispozici budete mít dva hlavní herní módy, příběhovou kampaň se spoustou misí a cílů, které musí hráč splnit a Sandbox, kde budou nastaveny startovní podmínky a hráč se dále může věnovat vlastnímu rozvoji kolonie, bez toho aby musel plnit přesně zadané úkoly. Oba herní mody jsou pouze singleplayer, multiplayer v této hře není.

Samotná hratelnost je podobná jako v ostatních budovatelských hrách, budete moct stavět mnoho různých budov od velikosti stanu po mrakodrapy, s různými možnostmi využití. Některé budou sloužit jako obydlí, jinné pro výrobu kyslíku, pěstování potravin, těžbu surovin a výzkum.

Hra obsahuje i systém morálky, který je závislý na několika faktorech jako dostatek a kvalita jídla, životní podmínky, trestní zákoník a sociální politika nastavená hráčem. Pro urychlení postupu hrou můžete až 8x zrychlit čas nebo naopak hru kdykoli pauznout.

Grafika

Aven Colony běží na Unreal Enginu 4 a alespoň podle uvolněných obrázků a traileru vypadá na daný žánr celkem slušně…

Recenze

První dostupné recenze bohužel zatím nevypadají příliš optimisticky na rockpapershotgun.com hru docela kritizují za nevyváženost a nutnost neustále reagovat na opakující se stejné krizové situace, ale naproti tomu na cogconnected.com ji docela chválí a udělili ji 80%…

Hra je momentálně dostupná na Steamu za 30€ (804 Kč) a zatím tam má od hráčů kladné hodnocení. Levněji ji ale můžete jako většinu novinek pořídit na GMG, kde je zlevněna o 15% na 25,57€( 685 Kč) Ale tuto cenu máte ještě možnost nadále snížit, pokud jste si výhodně koupili nějakou hru v rámci Flash sales, klidně i jen za 100 Kč, dostanete automaticky 2 slevové kupony na 10% na všechny hry  v nabídce GMG a 25% na vybrané nové hry. 25% mě u této hry nefungoval, ale 10% by použít šel a tato hra by vás tak vyšla na 23€(600 Kč). O 10% si samozřejmě můžete snížit cenu i u jiných her v nabídce GMG, ale na jednu hru můžete použít vždy pouze jeden slevový kupon.

Aktuální slevy na 6 her v akci Flash sales na GMG najdete v článku Slevy PC her až 85% – letní výprodej na GMG,  který průběžně 2x denně aktualizuji.

O 15% levnější  Steam key Aven Colony pro PC koupíte na Green Man Gaming

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Podobné články

Starfield – překlad brazilské recenze

31.08.2023 PC Hry, RPG ,

Objevila se první uniklá recenze Starfieldu od brazilského youtubera Davy Jonese, ale jeho video bylo brzy smazáno, mezitím se někomu jako vždy v podobných případech, podařilo video recenzi Starfieldu zálohovat a znovu nahrát na jiný server, takže si můžeme udělat obrázek o Starfieldu trochu s předstihem. Brazilský recenzent dal Starfieldu hodnocení 8,5 a byl se (…)

Starfield Direct

12.06.2023 PC Hry, RPG , ,

Na právě proběhlé akci Starfield Direct jsme mohli poprvé vidět hlubší rozbor různých herních mechanik a dostat tak už celkem věrný obraz toho, co od Starfieldu očekávat. Doporučuji zhlédnout přibližně hodinu záběrů přímo ze hry Starfield v následujícím videu s českými titulky, kde si můžete udělat nejlepší představu o Starfieldu sami, i bez znalosti angličtiny. (…)

Starfield – příběh a zasazení

26.10.2021 PC Hry, RPG , ,

Během předešlých měsíců se objevily další videa a rozhovory s vývojáři Bethesdy o jejich chystané velké hře Starfield, která má vyjít zhruba za rok 11.11. 2022, takže souhrn těchto nových informací najdete v tomto článků. Moc zásadních věcí jsme se sice nedozvěděli, ani zatím nebyly zveřejněny gameplay ukázky ze Starfieldu, ale přesto si z těchto (…)

Ylands zdarma – vyhrajte český Minecraft!

01.02.2018 PC Hry ,

Vyhrajte Steam klíč nové české hry Ylands od Bohemia Interactive, která vyšla 6. prosince 2017, zatím pouze v předběžném přístupu, přesto už teď Ylands nabízí spoustu možností, jak se zabavit ve velkém otevřeném světě. Zaujme hlavně širokou nabídkou možností stavění nejrůznějších obydlí, od jednoduchých chatrčí až po velké domy nebo dokonce hrady, můžete také vyrábět (…)

0
Would love your thoughts, please comment.x