Crytek zavírá 5 studií

Bohužel se potvrdily zvěsti o špatné finanční situaci Cryteku, který je nepřímo přiznal v tiskové zprávě  vydané 20.12.2016. Oznamuje v ní velké změny v budoucích byznys plánech a směřování společnosti, spojené s restrukturalizací, což v manažerštině znamená, že stovky lidí přijdou před vánoci o práci, navíc v situaci, kdy nedostali výplaty ani za poslední dva měsíce. O tom se ovšem v tiskové zprávě nic nedozvíte…

Crytek v ní dále uvádí, že se chce znovu více soustředit na podstatu společnosti, což byla tvorba inovativních her a technologií pro jejich vývoj. Jako součást těchto změn bude veškerý vývoj probíhat pouze ve studiích ve Frankfurtu v Německu a Kyjevě na Ukrajině, která budou pokračovat v práci na prémiových titulech.

Cryengine zůstává významným pilířem celkové strategie společnosti a partneři s enterprise licencí, stejně jako nezávislý vývojáři budou mít nadále přístup k pravidelným updatům enginu. Všechna ostatní studia nezůstanou součástí Cryteku a management bude pracovat na zajištění pracovních míst a hladkém průběhu těchto změn pro stabilní budoucnost.

Spoluzakladatel Cryteku a ředitel Avni Yerli k tomu dodal:

Procházet těmito změnami rozhodně není jednoduché a chtěl bych upřímně poděkovat všem současným i propuštěným zaměstnancům za jejich tvrdou práci a oddanost Cryteku.

Tyto změny jsou součástí nutných kroků k tomu, aby se Crytek stal zdravou společností a  byl tak znovu atraktivní pro největší talenty v herním vývoji. Informace o těchto změnách jsme celou dobu komunikovali uvnitř firmy.

Nyní se výhradně soustředíme na naše silné stránky, které vždy definovaly Crytek – nejlepší vývojáři na světě, nejvyspělejší technologie a inovace v herním vývoji. Věříme, že po těchto náročných změnách budeme více pružné, životaschopné a atraktivní studio, připravené na úspěšnou budoucnost.

Celkový obrázek o situaci v Cryteku a jak k ní došlo si můžete udělat z informací v článku Crytek nemá na výplaty, zde si neodpustím znovu zopakovat, že informace od zaměstnanců naopak svědčí o špatné komunikaci uvnitř firmy a velké nejistotě, způsobené nezájmem Cevata Yerliho, bratra výše citovaného Avni Yerliho.

A byl to také zřejmě Cevat, který svými vizemi dovedl Crytek opakovaně na pokraj bankrotu. Pro ilustraci v roce 2013 uvedl, že free to play hry budou v následujících 2 – 5 letech hlavním zdrojem příjmů. Podle posledních zpráv to vypadá, že se otěží chopil Avni a bude v souladu se zdravým rozumem opět směřovat Crytek k vývoji technologicky nejvyspělejších AAA her a pokračování ve vývoji Cryenginu.

Prostě jde o návrat ke kořenům a pokud situaci finančně ustojí, je více než pravděpodobné, že se dočkáme Crysisu 4, ostatně žádný jiný trumf v rukávu ani nemají. Na chybná manažerská rozhodnutí ovšem doplatí stovky zaměstnanců 5 studií Cryteku v Maďarsku, Bulharsku, Turecku, Číně a Jižní Korei, která budou uzavřena. Ti asi zřejmě nebudou v moc vánoční náladě…

 

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

NOVINKY A NÁVODY

Tip na Stable Diffusion 2 – jak generovat kvalitní obrázky

27.11.2022 Návody, Software ,

První dojem z testu nové verze Stable Diffusion 2 nebyl moc přesvědčivý a všechny starší prompty co dobře fungovaly u verze 1,5 generovaly ve verzi 2 hodně špatné výsledky. Po dalším zkoumání jsem vygeneroval jeden obrázek s vodoznakem webu fotobanky Dreamstime.com a bylo celkem jasné, že obrázky tohoto webu byly použity při trénování nového modelu (…)

Návod na instalaci Stable Diffusion 2.0 pro Automatic1111 WebUI

26.11.2022 Návody, Software ,

Firma Stability AI, která se podílí na vývoji Open source projektu Stable Diffusion oznámila 24.11. 2022 vydání nové verze 2.0 tohoto projektu na generování obrázků pomocí AI z textového popisu. Oznámení vyvolalo nejprve velké nadšení u komunity, které ale posléze vystřídaly spíše obavy z některých zásadních změn a omezení u nového modelu, který byl trénován (…)

Stable Diffusion – AI generování obrázků

17.11.2022 Návody, Software ,

Generování obrázků pomocí textu prostřednictvím AI zažívá v tomto roce velký boom, poté co byly široké veřejnosti uvolněny první modely Stable Diffusion, které můžete bezplatně vyzkoušet na různých webech zdarma, ale jestli se začnete tomuto generování věnovat naplno, nejvíce možností dostanete instalací Stable Diffusion na svůj počítač lokálně. Tato instalace je o něco náročnější než (…)

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)

0
Would love your thoughts, please comment.x