Nezávislé PC hry vydané v říjnu 2016

Ze záplavy 429 PC her, které vyšly v letošním říjnu jsem vybíral především větší a snad i kvalitní hry od již zkušených nezávislých vývojářských studií, ale zaujaly mě i některé prakticky neznámé, přesto zajímavé hry. Proti říjnovým AAA titulům nabízí indie scéna pestřejší směsici všech možných herních žánrů, většinou i za mnohem příznivější ceny.

Adventury

Rusty Lake: Roots

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Adventura horor20. 10. 2016NeRusty Lake10 000?

 

Zvláštní, hororová adventura se odehrává v surreálném světě za viktoriánské éry. Vypráví příběh Jamese Vanderbooma, jakož  i půl století historie tří generací rodiny Vanderboomů. Za tu dobu se v této neobvyklé familii odehrálo mnoho příběhů, o  lásce, zradě, pomstě, válce, často s velmi morbidním koncem.

Hra tyto události zaznamenává v 33 levelech, vpřed postupujete pomocí řešení jednoduchých hádanek, navíc na ovládání je vidět, že původně šlo o hru vyvíjenou pro mobily, takže z hlediska hratelnosti  neoslní, ale rozhodně zaujme svojí unikátní atmosférou světa, ve kterém se odehrával i předchozí díl Rusty Lake Hotel, stejně jako bezplatné hříčky, které můžete zdarma vyzkoušet na Cube Escape.

Tales of Cosmos

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Adventura20. 10. 2016NeRed Dwarf Games500?

 

Jaké to je, když kosmonaut opičák spolu s věrným psím druhem uváznou v nebezpečné vesmírné anomálii, si můžete vyzkoušet v napohled zajímavé, dobrodružné adventuře. Podobně jako v Samorostu 3 na vás čeká tak trochu ulítlý vesmír s mnoha planetami a měsíci, kde žijí zvláštní obyvatelé, kteří vám pomohou na vaší cestě za odhalením záhad tohoto koutu vesmíru. Při tom se budete potýkat s mnoha hádankami ve stylu klasické adventurní point-and-click hratelnosti.

Před koupí si můžete vyzkoušet i demoverzi, kterou stáhnete ze Steamu.

Pokud by se vám zdálo 400 Kč za podobnou hru moc, můžete využít eshopu G2A, kde je k dostání za nepatrných 27 Kč

Najít levný Steam key Tales of Cosmos v eshopu G2A

 

 

Stealth

Aragami

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Stealth4. 10. 2016NeLince Works32 00075

 

Aragami má zajímavou atmosféru a nabízí dostatek postupně se odemykajících schopností pro obejití, rozptýlení nebo likvidaci nepřátel. Sám jsem hru zatím nedohrál, hlavně z důvodu, že nemám trpělivost opakovat ty samé lokace stále dokola, protože nemůžete ukládat pozice a pokud vás nepřátelé odhalí, začínáte od posledního checkpointu. Ale pro fanoušky stealth žánru a hráče s větší trpělivostí, může být přesto zábavnou a zajímavou hrou, rozhodně patří mezi nejlepší nezávislé říjnové hry. Více informací o hře v článku Aragami vychází na PC.

Aktuálně můžete ušetřit 200 Kč, když koupíte Steam klíč Aragami na G2A

Najít levný Steam key Aragami v eshopu G2A

aragami_g2athumb

Akční

Killing Room

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Akční FPS20. 10. 2016TitulkyAlda Games22 000?

 

Hra od českých vývojářů Kiling Floor je mixem klasických Rogue-like FPS s RPG prvky a zajímavou stylizací, která paroduje reality show. Postaví vás do role účastníka takové pěkné televizní zábavy, kde jde doslova o život. Hra je nekompromisní a pokud zemřete, začínáte v kůži nového soutěžícího od začátku.
O život vám budou usilovat originální nepřátelé, 8 bossů, pasti, puzzle i AI diváci, kteří vám dají pořádně pocítit, pokud je začnete nudit a klesne vám sledovanost. Jestli streamujete svoje hraní, roli tohoto AI publika převezmou vaši reální diváci, kteří mohou hlasovat o vašich bonusech nebo potrestání.

Hra asi nesedne každému, ale na rozdíl od tuctových stříleček obsahuje alespoň originální nápady a také slušnou dávku černého humoru. Má celkem 8 náhodně generovaných úrovní, které by vám měly vydržet tak 8 – 10 hodin, ale hra má velký potenciál pro znovu hratelnost, to vše za rozumnou cenu 10€ na Steamu.

 

Ještě o něco levněji možná koupíte Steam klíč Killing Room na G2A

Najít levný Steam key Killing Room v eshopu G2A

 

Logické

Crazy Machines 3

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Logické Puzzle18. 10. 2016NeFAKT Software6 00072

 

Zajímavá hra nabízí k řešení 80 hádanek, které využívají funkční fyziku v kombinaci s bláznivými nápady a pěknou grafikou. První úrovně jsou lehké a vhodné i pro menší děti, hra má rating E = pro všechny,  postupně se ale obtížnost zvyšuje, takže vyřešení všech puzzlů vám zabere delší dobu, i vzhledem k absenci jakékoli nápovědy. Po dokončení můžete ještě v editoru vytvářet vlastní stroje nebo stahovat ze Steam workshopu výtvory ostatních hráčů. Zkrátka pokud sháníte hru bez násilí, která navíc zábavnou formou potrápí mozkové závity, Crazy Machines 3 by se vám mohl líbit.

 

Aktuálně můžete ušetřit 350 Kč, když koupíte Steam klíč Crazy Machines 3 na G2A

Steam 20€ = 540 Kč  G2A – 193 Kč

Najít levný Steam key Crazy Machine 3 v eshopu G2A

Simulátory

Farming Simulator 17

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Simulace24. 10. 2016TitulkyGiants Software160 00070

 

Farming Simulator 17 je momentálně 2. nejprodávanější hra na Heuréce, takže simulace zemědělství  asi nebude tak okrajovým žánrem, jak by se hardcore hráčům mohlo zdát. Pro všechny, kteří vědí nebo se chtějí dozvědět, že brambory se nesejí, ale sázejí a mléko se nevyrábí v automatech, představuje Farming Simulátor  ideální příležitost si trochu virtuálně zahospodařit.

Ve hře se kromě obdělávání půdy a pěstování velkého množství různých plodin můžete také věnovat těžbě dřeva, chovu zvířat a postupně tak budovat a rozvíjet svoji farmu ve velkém a  graficky pěkně ztvárněném, otevřeném světě.

 

Tentokrát jsou překvapivě nejlevnější krabicovky v českých eshopech, aktuální ceny najdete zde:

Steam – 35€ = 945 Kč !

 

Závody

WRC 6 FIA World Rally Championship

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Rally25. 10. 2016NeMilestone64 00070

 

Většina hráčů se shodne na tom, že tato hra celkově zaostává za známým Dirtem a je více arkádová, ale to naopak může někomu vyhovovat, stejně jako oficiální licence a kompletní kalendář WRC. Zkrátka jde o přístupné rallye závody, které se oproti předchozím, ne moc vydařeným dílům, celkem zlepšily a za cenu 400 Kč na G2A by tak mohly fanouškům rallye poskytnout dostatek zábavy.

Aktuálně můžete ušetřit 660 Kč, když koupíte Steam klíč WRC 6 FIA na G2A

Steam – 40€ = 1080 Kč G2A – 420 Kč

Najít levný Steam key WRC 6 FIA World Rally v eshopu G2A

Levnější než na Steamu je hra WRC 6 také v českých eshopech, aktuální ceny zjistíte na Heuréce:

Mantis Burn Racing

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Závody aut12. 10. 2016NeVooFoo Studios100076

 

Mantis Burn Racing jsou rychlé, arkádové závody z pohledu kamery shora. Hra obsahuje propracovaný kariérní mod pro jednoho hráče, lokální multiplayer pro 4 hráče, a online multiplayer pro 8 hráčů. Přináší zpět tento pozapomenutý a nyní okrajový žánr závodů aut, jaký v minulosti tvořili hry Micromachines nebo Super Off Road, v pěkné současné grafice, solidním ozvučení, přesném ovládání a propracovanými možnostmi upgradů s RPG prvky.

Aktuálně můžete ušetřit 272 Kč, když koupíte Steam klíč
Mantis Burn Racing na G2A

Steam – 16€ = 432 Kč G2A – 160 Kč

Najít levný Steam key Mantis Burn Racing v eshopu G2A

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Podobné články

Nové PC hry vycházející v únoru 2023

22.02.2023 PC Hry ,

Přehled vybraných nejnovějších PC her vycházejících v únoru 2023, všechny  hry mají odkazy na trailer, recenze, krátký popis hratelnosti, příběhu a žánru, informace o české lokalizaci, dostupnosti dema na vyzkoušení a také odkazy na Heuréku a Greenmangaming, kde často naleznete nejvýhodnější slevy, oproti pořízení hry přímo na Steamu tak můžete často ušetřit… Nové PC hry (…)

Severed Steel – sleva

27.10.2021 Akční, Nezávislé, PC Hry , ,

Zajímavá, menší nezávislá hra Severed Steel je dílem pouze jednoho vývojáře, který hned svým prvním projektem přináší osvěžení do FPS žánru a pokud místo příběhu a sledování cutscén dáváte raději přednost nekončící old school akci a hratelnosti ve stylu Doomu, kombinovaném se zpomaleným časem z Max Payna, mohla by vás tato nepříliš známá hra zaujmout, (…)

PC Gaming Show 2020

15.06.2020 PC Hry , ,

Představení nových PC her v minulých letech tradičně probíhalo na PC Gaming show, která byla součástí herní výstavy E3, ta je ovšem kvůli koronaviru letos zrušena, takže se tato akce letos odehrála pouze prostřednictvím online streamu. Mohli jsme tak vidět spoustu herních trailerů nových PC her a několik rozhovorů s vývojáři, české fanoušky asi nejvíce (…)

0
Would love your thoughts, please comment.x