No Man’s Sky vylepší velký update

Hlavní tvůrce hry  Sean Murry, prolomil po několika měsících od vydání No Man’s Sky bobříka mlčení a tweetnul o chystaném Foundation updatu, na kterém studio Hello Games pracovalo během posledních měsíců. Mimo mnoha oprav má přinést i nový herní obsah v podobě možnosti stavět základny,  získání obřích lodí, skutečného survival modu a dalších.

 

 

Tento velký update by měl být brzy dostupný a být prvním z mnoha, které mají pro No Man’s Sky vyjít. Vzhledem k tomu, že tuto hru 4 měsíce po vydání hraje po celém světě denně asi 500 lidí, snaha ji oživit dává smysl. Otázka je, kolik z cca 700 000 lidí, kteří si ji na PC zakoupili, bude mít chuť ji znovu zapnout a dát ji další šanci.

Sám jsem od recenze na hru nesáhl, ale tento nový update by mě mohl znovu přilákat. Změní se i způsob jakým budete procházet hrou, nově si budete si moct vybrat ze tří herních módů, současného bezcílného prozkoumávání, kreativního budování základen a nebo Survival modu.

Základny

Pokud na planetě objevíte opuštěnou základnu, můžete si ji zabrat a pomocí nashromážděných surovin  dále rozšiřovat a vylepšovat. Nově lze také najmout mimozemšťany, kteří vám pomohou s výzkumem a objevováním nových technologií nebo se věnovat farmaření a pěstovat rostliny hydroponicky uvnitř nebo venku a získávat z nich potřebné suroviny.

Pokud se vám domovská planeta, na které máte základnu omrzí, můžete ji rozložit na základní suroviny a postavit na jiné planetě.  Ze základny se dá také teleportovat na vesmírné stanice za obchodem nebo najímáním nových mimozemských zaměstnanců.

Při prozkoumávání planety také můžete postavit svůj tábor se savepointem pro uložení hry, to bude důležité hlavně při Survival modu. Otravná těžba půjde zautomatizovat, zlepší se možnosti skenování zdrojů, zdroje na planetě půjdou objevit skenováním z vesmíru, zpřehlední se i nalezené suroviny pomocí zobrazení podrobnějších ikonek.

making-camp-2

Obří dopravní lodě

Foundation Update 1.1 přinese i možnost pořídit si velkou dopravní loď, na které lze přistávat a kam půjdou teleportovat suroviny z povrchu planety. Loď si můžete podobně jako základnu dále rozšiřovat a vylepšovat a věnovat se tak naplno mezigalaktickému obchodu díky větší přepravní kapacitě.

freight-purple freight-orange

Dalších změn se dočká i uživatelské rozhraní s rychlejším přístupem a možností do jednoho slotu vměstnat až 5 stejných součástek, ve hře jsou také nově přidány další technologie, zdroje a nástroje. Byly také změněny povrchy planet, snad k lepšímu a zlepšený antialiasing TAA by měl odstranit přetrvávající zubaté hrany.

Zkrátka změn  přináší tento bezplatný update hodně a pokud bude hra nadále takto rozšiřována, je možné, že se z No Man’s Sky stane přeci jen zajímavější hra pro širší okruh hráčů, než současných posledních 500 mohykánů.

Každopádně je dobře, že se autoři hře nadále věnují a snad tak lidem, co si tuto jednoduchou nezávislou hru koupili za plnou AAA cenu, přeci jen nakonec dodají odpovídající obsah. A aspoň trochu si vylepší reputaci, protože v očích většiny hráčů zatím vypadali nějak takhle:

 

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

NOVINKY A NÁVODY

Tip na Stable Diffusion 2 – jak generovat kvalitní obrázky

27.11.2022 Návody, Software ,

První dojem z testu nové verze Stable Diffusion 2 nebyl moc přesvědčivý a všechny starší prompty co dobře fungovaly u verze 1,5 generovaly ve verzi 2 hodně špatné výsledky. Po dalším zkoumání jsem vygeneroval jeden obrázek s vodoznakem webu fotobanky Dreamstime.com a bylo celkem jasné, že obrázky tohoto webu byly použity při trénování nového modelu (…)

Návod na instalaci Stable Diffusion 2.0 pro Automatic1111 WebUI

26.11.2022 Návody, Software ,

Firma Stability AI, která se podílí na vývoji Open source projektu Stable Diffusion oznámila 24.11. 2022 vydání nové verze 2.0 tohoto projektu na generování obrázků pomocí AI z textového popisu. Oznámení vyvolalo nejprve velké nadšení u komunity, které ale posléze vystřídaly spíše obavy z některých zásadních změn a omezení u nového modelu, který byl trénován (…)

Stable Diffusion – AI generování obrázků

17.11.2022 Návody, Software ,

Generování obrázků pomocí textu prostřednictvím AI zažívá v tomto roce velký boom, poté co byly široké veřejnosti uvolněny první modely Stable Diffusion, které můžete bezplatně vyzkoušet na různých webech zdarma, ale jestli se začnete tomuto generování věnovat naplno, nejvíce možností dostanete instalací Stable Diffusion na svůj počítač lokálně. Tato instalace je o něco náročnější než (…)

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)

0
Would love your thoughts, please comment.x