Nové hry na E3 – Bethesda

Největší herní výstava E3, která se každoročně odehrává v LA byla zahájena o tomto víkendu, konkrétně 11.6. 2017. Jako každý rok se na nás opět vyvalí záplava oznámení a trailerů na hry všech možných žánrů od největších světových vydavatelů, v tomto článku se seznámíme s herními novinkami, které si pro letošní E3 připravila Bethesda, stojící za megahity jako Skyrim nebo nové Fallouty.

Wolfenstein II: The New Colossus

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
FPS27. 10. 2017?Machine Games

 

Nový Wolfenstein je očekávané přímé pokračování vydařené střílečky Wolfenstein: The New Order z roku 2014, první hry švédského studia Machine Games. Děj naváže na události z předchozího dílu a přenese nás do alternativní historie roku 1961, kdy nacistické Německo ovládlo USA.

Opět budete hrát za známého B.J. Blazkowitze, který jako člen hnutí odporu bude likvidovat nácky pomocí všech možných zbraní a čeká nás zřejmě i spousta vtipných situací. Hra poběží na nejnovějším enginu id Tech 6 a alespoň podle traileru vypadá více než dobře.

DOOM VFR

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
VR FPS 2017 ?id Software

 

Bethesda se Virtuální reality nebojí a v současnosti předělává některé své hry pro VR, jednou z nich je populární a úspěšný DOOM z minulého roku, který jako jediný z velkých her dobře využívá API Vulkán, díky němuž běží plynule za vysokých FPS i na slabších sestavách. Pro dobrý zážitek ve VR se udává nutnost alespoň 90 FPS bez propadů, takže z tohoto hlediska je Doom rozhodně dobrou volbou a má tak potenciál přinést do VR současnou špičkovou grafiku.

Mohl by se tak stát jednou z prvních her, která přiměje větší množství hráčů alespoň se zamyslet na koupí VR setu HTC Vive, na Oculus, vzhledem k právnímu sporu mezi Zenimaxem (mateřská společnost Bethesdy) a Oculusem ohledně Johna Carmacka, těžko kdy oficiálně vyjde. Přesné datum vydání ještě oznámeno nebylo, ale mělo by to být jako u všech her od Bethesdy ukázaných na letošní E3 do konce letošního roku.

Fallout 4 VR

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
VR RPGříjen 2017neBethesda

 

V podstatě to samé jako pro Doom platí i pro VR verzi Falloutu 4, na které už Bethesda pracuje delší čas. Hra by měla mít upravený bojový systém (včetně V.A.T.S) předělaný speciálně pro VR, stejně tak se změní i crafting a systém stavění a budování osad. Nejlepší na tom ovšem je, že dostaneme celou, kompletní hru včetně všech lokací a půjde tak o první rozsáhlé AAA RPG, které vám umožní plnohodnotné hraní ve VR, včetně chůze, i když hra bude obsahovat i systém teleportu.

Opět ze stejných důvodů jako u Doomu, vyjde Fallout 4 VR oficiálně pouze pro HTC Vive, i když je pravděpodobné, že se objeví i modery upravená verze pro Oculus. Každopádně bude zajímavé sledovat jestli se po uvedení tohoto VR Falloutu zvednou prodeje VR setů a potvrdí se tak teorie, že VR potřebuje především pořádné hry, i když ani ty nic nezmění na hlavním problému většího rozšíření, kterým nadále zůstává vysoká pořizovací cena VR setů…

Aktuální ceny VR brýlí v českých eshopech:

 

Pro levnější Oculus potřebujete ještě pohybové ovladače, dají se výhodně objednat z německého Amazonu s dopravou do ČR zdarma, za cca 3 000 Kč.

 

Přejít na nabídku ovladačů Oculus Touch na Amazon.de

Přejít na nabídku Oculus touch na Amazon.de

The Elder Scrolls Online

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
MMO RPG6.6 2017neZenimax online 1 180 00076 | 6,7

 

Při příležitosti nedávného 15 letého výročí vydání hry The Elder Scrolls III: Morrowind, vyšel nedávno, konkrétně 6.6. 2017, datadisk Morrowind do hry The Elder Scrolls Online, která si i přes počáteční nedůvěru získala množství fanoušků a v současnosti ji hraje přes 10 miliónů hráčů. Ti jistě ocení nově přidanou lokaci ostrov Vvardenfell s příběhovou kampaní, novou třídu Warden a herní mody.

The Evil Within 2

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Horor13.10 2017neZenimax online1 180 00076 | 6,7

 

Tímto působivým trailerem oznámila Bethesda vydání druhého pokračování hry Evil Within, od bývalého tvůrce série Resident Evil, Shinji Mikami. Pokud vás upoutávka na hru dostatečně nevyděsila, můžete se těšit na letošní říjen, kdy si opět zahrajete za detektiva Sebastiana Castellanose z prvního dílu, který se ocitne v bizarním, surreálném světě, ve kterém pátrá po své ztracené dceři.

Dishonored: Death of the Outsider

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Stealth akce15.9. 2017neArkane

 

První samostatné DLC do hry Dishonored 2 vyjde v září a bude zobrazovat příběh Billie Lurk, která se bude snažit ve spolupráci se zabijákem Daudem najít a zlikvidovat tajemnou bytost Outsidera, známého i z prvního dílu, kde dopomohl Corvovi k magickým schopnostem.

Samotný příběh tohoto DLC není přímo propojen s hlavní zápletkou hry a funguje do velké míry samostatně, takže je možné, že půjde o první z řady epizodických DLC, které se budou odehrávat ve světě Dunwalu…

Creation Club for Fallout 4 & Skyrim SE

 

Trochu kontroverzní je oznámení nové platformy pro modování her Skyrim SE a Fallout 4 pod názvem Creating Club, protože vše nasvědčuje tomu, že jde o další pokus o zavedení placených modů, i když díky naprosto protichůdným tvrzením na stránce Bethesdy  o tom stále panují velké nejasnosti.

Ostatně přeberte si to sami:

Jak se dostanu k obsahu v Creation Clubu?

Creation Club is available via in-game digital marketplaces in both Fallout 4 and Skyrim Special Edition and purchased with Credits. Credits are available for purchase on PSN, Xbox Live, and Steam. Your Credits are transferable and can be used in both games on the same platform.

 

Česky:  Creation Club je dostupný na digital marketplace a můžete ho zakoupit prostřednictvím Creditů, Credity můžete zakoupit na PSN, Xbox Live a Steamu.

 

VS

Jsou mody v Creation Clubu placené?

No. Mods will remain a free and open system where anyone can create and share what they’d like. Also, we won’t allow any existing mods to be retrofitted into Creation Club, it must all be original content

 

Česky:  Ne. Mody zůstanou bezplatné atd

  • WTF?????

Každopádně modeři, kteří se zapojí do tohoto programu budou placeni Bethesdou, ale jejich přídavky budou muset projít klasickým schvalováním, budou testovány a měla by tak být zaručena jejich vzájemná kompatibilita.

Creating Club bude také obsahovat pouze nový a originální obsah, který nebyl zveřejněn jinde a mělo by se tak předejít problémům a sporům s ukradeným obsahem, případně části obsahu jednotlivých modů.

Závěr

Samotná konference Bethesdy byla poměrně krátká a nepřinesla žádné mega velké překvapení, ale i tak došlo alespoň na potvrzení očekávaných zajímavých her jako pokračování Evil Within a Wolfensteina, který se mi osobně z celé prezentace líbí nejvíc. Sympatická je i angažovanost Bethesdy na poli VR, kde letos konečně vyjdou dvě velké hry pro VR – DOOM a Fallout 4, což by mohlo pomoct celé platformě k většímu rozšíření, prodeje VR setů totiž po slibném začátku víceméně stagnují.

 

 

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

NOVINKY A NÁVODY

Tip na Stable Diffusion 2 – jak generovat kvalitní obrázky

27.11.2022 Návody, Software ,

První dojem z testu nové verze Stable Diffusion 2 nebyl moc přesvědčivý a všechny starší prompty co dobře fungovaly u verze 1,5 generovaly ve verzi 2 hodně špatné výsledky. Po dalším zkoumání jsem vygeneroval jeden obrázek s vodoznakem webu fotobanky Dreamstime.com a bylo celkem jasné, že obrázky tohoto webu byly použity při trénování nového modelu (…)

Návod na instalaci Stable Diffusion 2.0 pro Automatic1111 WebUI

26.11.2022 Návody, Software ,

Firma Stability AI, která se podílí na vývoji Open source projektu Stable Diffusion oznámila 24.11. 2022 vydání nové verze 2.0 tohoto projektu na generování obrázků pomocí AI z textového popisu. Oznámení vyvolalo nejprve velké nadšení u komunity, které ale posléze vystřídaly spíše obavy z některých zásadních změn a omezení u nového modelu, který byl trénován (…)

Stable Diffusion – AI generování obrázků

17.11.2022 Návody, Software ,

Generování obrázků pomocí textu prostřednictvím AI zažívá v tomto roce velký boom, poté co byly široké veřejnosti uvolněny první modely Stable Diffusion, které můžete bezplatně vyzkoušet na různých webech zdarma, ale jestli se začnete tomuto generování věnovat naplno, nejvíce možností dostanete instalací Stable Diffusion na svůj počítač lokálně. Tato instalace je o něco náročnější než (…)

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)

0
Would love your thoughts, please comment.x