Nové hry na E3 – PC Gaming Show live

Vyloženě pro PC hráče je v záplavě konzolových her na výstavě E3 určena akce PC Gaming Show, která by se měla věnovat čistě PC hraní. Na letošní prezentaci se očekává oznámení nových her od vývojářů z Fireaxis a Klei Entertainment, tvůrců Mark of the Ninja a Don’t Starve. Na pódiu by se měl také objevit B. Greene „PlayerUnknown“ stojící za nejúspěšnější letošní PC hrou, kterou už si na Steamu zakoupilo přes 3 000 000 hráčů – Playerunknowns’s Battlegrounds.

 

XCOM 2: War of the Chosens

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Strategie29.8.2017?Fireaxis

 

Nový velký datadisk pro hru XCOM 2, která vyšla na jaře 2016, přinese silné mimozemské protivníky Chosen, kteří budou aktivně sabotovat vaší organizaci XCOM a dokonce mohou unášet i vaše vojáky.

Na pomoc ale dostanete tři nové povstalecké frakce s rozdílnými bojovými styly: Reapry, Skirmishery a Templáře. S nimi můžete podnikat společné akce a později po navázání strategického přátelství jim i udílet pokyny přímo. Ve hře se objeví i nové lokace v podobě ztracených měst obývaných lidskými mutanty, kteří budou útočit na vás, stejně jako na mimozemšťany.

 

Age of Empires Definitive Edition

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Strategie??Microsoft

 

Uplynulo už 20 let od vydání prvního dílu jedné z nejúspěšnějších herních sériích na PC – Age of Empires, která prodala přes 15 miliónů kusů, zmapovala 10 000 let lidské historie, během které tvůrci zaznamenali přes 50 různých civilizací, od doby kamenné až po moderní dobu.

Fanoušky RTS žánru tak jistě potěší kompletní převedení hry pro 4K rozlišení, které slibuje nejen zlepšení grafické stránky, ale i znovu nahrání soundtracku a změny samotné hratelnosti,  takto vylepšen bude i původní datadisk Rise of Rome.

 

PlayerUnknown’s Battleground

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Akce23.3.2017 EAneBluehole3 500 000

 

Bez debat zatím nejúspěšnější letošní PC hra PlayerUnknown’s Battleground dokázala během pouhých 3 měsíců prodat na Steamu přes 3 500 000 miliónů kopií, takže je jenom dobře, že nechyběla na letošní PC Gaming Show. I když zde samotný autor Brendann Greene představil pouze přidané novinky v podobě možnosti vylézt po zdi na různé stavby, proskakovat oknem dovnitř budov a v parkurovem stylu přeskakovat přes kapoty aut.

Greene také představil novou zbraň ve hře OTS-14 Groza a nastínil další vývoj hry, ve které by se časem měly objevit 2 nové mapy, město uprostřed pouště a velká mapa z oblasti Jaderského moře s velkým kosmodromem.

Do hry by měl být v budoucnu přidán 3D Re-play systém, takže hráči budou moct zpětně shlédnout svoje vydařené jakož i nepovedené akce.

 

Ylands

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Akceléto 2017 EAtitulkyBohemia Interactive

 

Pravidelným účastníkem PC Gaming Show je české studio Bohemia Interactive, která zde letos představila novinku hodně se vymykající jejím obvyklým hrám – Ylands. Jde o hodně stylizovanou hru s jednoduší polygonální grafikou, která míchá žánry jako crafting, survival, objevování, vše navíc v humorném tónu jak naznačuje trailer. Navíc běží na enginu Unity, což je u her od Bohemky, které vždy využívaly vlastní engine poněkud překvapivé, ale podle mě jde o prospěšný krok pro budoucí směřování a rozvoj studia.

LawBreakers

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Online FPS8.8.2017neBoss Key

 

Týmová multiplayer střílečka od bývalého tvůrce Gears of War Cliffa Blezsinskiho, který si v roce 2014 založil vlastní studio Boss Key Productions. Jedná se o rychlou akci na které je zajímavé hlavně prostředí s nulovou gravitací, díky kterému mohou hráči využívat pohyb do všech možných směrů a hra zaujme i pěknou grafikou. Sympatické je i vyjádření Cliffa o 60$ cenách multiplayer only her, tuto praktiku nazval doslova „bullshitem“ a zdůraznil, že jejich hra bude stát rozumnějších 30$.  Ještě před vydáním by měla být dostupná i veřejná beta hry, která je plánována na 30.6.2017.

 

Mount & Blade II: Bannerlord

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Online FPS? 2018 ??TaleWorlds Entertainment

 

Asi nejzajímavější hrou z celé show pro mě bylo pokračování kultovní hry Mount & Blade, které se představilo formou působivé gameplay ukázky přímo z jezdecké bitvy. Hra by měla umožňovat masivní boje až 500 na 500 s taktickými možnostmi a systémem velení, představen byl právě nový systém seržantů, který umožňuje zadávat rozkazy podřízeným velitelům, včetně samotného hráče, který se tak může řídit taktickými pokyny od AI.

Z ukázky byla také zřejmá vylepšená solidní grafická stránka hry včetně některých efektů jako prach od kopyt koní, vylepšený bojový systém umožňující nově blokování úderů štítem z různých stran.

Jediné co zřejmě nepotěší fanoušky této série bylo hrobové ticho od vývojářů ohledně data vydání, což naznačuje, že pokračování Mount & Blade II: Bannerlord nejspíš vyjde nejdříve někdy v roce 2018…

Zhodnocení PC Gaming Show na E3 2017

I 3. ročník PC Gaming Show na výstavě E3 bohužel nepřinesl nic extra převratného nebo neočekávaného, takže se celá show odehrávala až v příliš poklidném tempu a na pódiu se střídali vývojáři spíše menších her. Akci nepomohlo ani sponzorství Intelu, kvůli kterému diváci museli vydržet ne moc zajímavou prezentaci Intelu o, pro hráče naprosto nezajímavých a drahých procesorech i9 a také propagaci jakési hry ve VR pod záštitou Intelu. Ale i přesto všechno se zde přeci jen objevily některé zajímavé PC hry, jejichž výběr můžete vidět v tomto článku.

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

NOVINKY A NÁVODY

Tip na Stable Diffusion 2 – jak generovat kvalitní obrázky

27.11.2022 Návody, Software ,

První dojem z testu nové verze Stable Diffusion 2 nebyl moc přesvědčivý a všechny starší prompty co dobře fungovaly u verze 1,5 generovaly ve verzi 2 hodně špatné výsledky. Po dalším zkoumání jsem vygeneroval jeden obrázek s vodoznakem webu fotobanky Dreamstime.com a bylo celkem jasné, že obrázky tohoto webu byly použity při trénování nového modelu (…)

Návod na instalaci Stable Diffusion 2.0 pro Automatic1111 WebUI

26.11.2022 Návody, Software ,

Firma Stability AI, která se podílí na vývoji Open source projektu Stable Diffusion oznámila 24.11. 2022 vydání nové verze 2.0 tohoto projektu na generování obrázků pomocí AI z textového popisu. Oznámení vyvolalo nejprve velké nadšení u komunity, které ale posléze vystřídaly spíše obavy z některých zásadních změn a omezení u nového modelu, který byl trénován (…)

Stable Diffusion – AI generování obrázků

17.11.2022 Návody, Software ,

Generování obrázků pomocí textu prostřednictvím AI zažívá v tomto roce velký boom, poté co byly široké veřejnosti uvolněny první modely Stable Diffusion, které můžete bezplatně vyzkoušet na různých webech zdarma, ale jestli se začnete tomuto generování věnovat naplno, nejvíce možností dostanete instalací Stable Diffusion na svůj počítač lokálně. Tato instalace je o něco náročnější než (…)

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)

0
Would love your thoughts, please comment.x