Nové PC hry na E3 – Microsoft konference

Microsoft pojal letošní E3 ve velkém stylu a sázel jednu hru za druhou, celkem jich takto představil přes 40 a jen těžko byste spočítali kolikrát zaznělo slovo exclusive, i když ve většině případu jsou exkluzivní hry pro Xbox dostupné i na PC, respektive na počítačích s Windows 10. S příchodem nové výkonnější verze Xboxu One X také budeme stále častěji vídat herní trailery a i samotné hraní ve 4K, což je jenom dobře a majitelé heighendových PC mohou v budoucnu využít svá PC naplno, díky verzím her vyvíjených pro tuto výkonější konzoli.

Metro: Exodus

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
FPS 2018?4A Games

 

Asi největším příjemným překvapením z celé prezentace Microsoftu bylo odhalení dalšího dílu známé série Metro od ukrajinských vývojářů 4A Games. Jejich producent John Bloch označil nové Metro za nejvíce ambiciózní projekt studia a také během vysílání na Twitchi zveřejnil některé zajímavé informace o hře.

Příběh nového Metra by měl začínat v Moskvě, kde se opět ujmete role Arťoma, který v jednom z možných konců předchozího dílu opustil podzemí Metra a na tento konec bude navazovat i pokračování.

Hráč se tak dostane i mimo Moskvu a bude tak moci prozkoumat další post-apokalyptické oblasti Ruska. Na této cestě ho budou provázet i některé postavy z předchozích dílů. Cestovat budou v těžce obrněném vlaku Aurora, taženém modifikovanou parní lokomotivou aby dosáhli východních oblastí Ruska, kde doufají nalézt nezamořené oblasti.

Samotná hra tak bude spojovat velké otevřené oblasti, které bude možné prozkoumávat během 1 herního roku, takže zažijete všechna různá roční období, s více lineárními levely, známými s předchozích Metro her a stejně tak zůstává důraz na silné vyprávění.

Zkrátka pro mě osobně jde o jednu z nejočekávanějších her příštího roku, která navíc vypadá v traileru famózně jak je ostatně u her od těchto vývojářů zvykem. Pokud by vás zajímaly názory autora knižních předloh pro tyto hry, mrkněte na článek: Příběh série Metro ještě nekončí

 

Assassin’s Creed Origins

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
FPS 27.10.2017?Ubisoft

 

Ubisoft se po kratší odmlce pokouší tímto dílem oživit a restartovat poněkud vyčpělou a vydojenou sérii Assassin Creed a přinést do hry nové svěží prvky. Vývojem byl pověřen tým stojící za Assassin’s Creed IV Black Flag, který do hry přinese údajně nový přepracovaný bojový systém, kde budou více zahrnuty RPG prvky v podobě statistik zbraně a úrovně vašich schopností. Každý quest by měl také podle autorů být zapamatování hodný, intenzivní a plný zajímavých postav a smysluplných úkolů.

Velkým lákadlem bude nejspíš obří mapa starověkého Egypta, na které naleznete mnoho zajímavých míst, pyramidy v Gíze, pobřeží Středozemního moře a velká města jako Alexandrie. Graficky hra vypadá, alespoň podle traileru, opravdu špičkově, takže 27. října se můžeme přesvědčit jestli se autorům podařilo stejně dobře dostát svým slibům i ohledně vylepšené hratelnosti.

 

Middle-earth: Shadow of War

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Akce10.10 2017
?Monolith Productions

 

Další pokračování nečekaně úspěšné hry Middle-earth: Shadow of Mordor z roku 2014 opět přinese vylepšený sytém Nemesis z prvního dílu, autoři slibují i rozsáhlejší příběh s mnoha novými postavami.

Hrát budete za staré známé Celebrimbora a Taliona, kteří sdílejí jedno tělo a jejichž snahou bude zabránit návratu samotného Saurona, jak jinak než pomocí Prstenu moci a schopností verbovat skřetí armádu…

Anthem

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
FPS podzim 2018?Bioware

 

Jedním z hlavních taháků E3 měla být zbrusu nová hra od Bioware, ze které se vyklubala kooperativní multiplayerová futuristická akční hra s RPG prvky – Anthem. Trailer sice předvádí špičkové grafické zpracování, ale samotná hra nepůsobí moc originálně, většina ji přirovnává k Destiny, se kterou sdílí i podobný koncept “ hra jako služba“.

Hlavní náplní hráče bude průzkum nebezpečných oblastí pomoci pokročilých létajících obleků ve stylu Iron Mana  – nazývaných Javeliny, které hráče promění jakoby v superhrdinu, více z hratelnosti je ostatně ukázáno v samotném traileru.  Hra by měla vyjít někdy na podzim příštího roku, takže nepochybuji, že do té doby budeme pravidelně zásobováni novými informacemi, i když osobně už nejsem po několika zklamáních a odchodu mnoha vývojářů z Bioware na další hru od tohoto studia moc zvědavý…

Life is Strange: Before the Storm

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
FPS31.8. 2017?Deck Nine Games

 

Before the Storm se bude odehrávat 3 roky před událostmi v prvním Life is Strange a opět se v něm setkáme se dvěma postavami z předchozího dílu Chloe Price a Rachel Amber, hlavní postava Life is Strange Max se objeví jen v dodatečné bonusové epizodě Farewell. Hru tentokrát vyvíjí jiné studio a také Chloe bude dabovat jiná herečka, původní dabérka Ashly Burch se naopak podílí na psaní scénáře.

Hra bude obsahovat 3 epizody, které by měly zabrat kolem 6 -9 hodin a je ji možné předobjednat za 17$  na www.LifeIsStrange.com

Ori and the Will of the Wisps

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
FPS??Moon Studios

 

Bylo oznámeno pokračování úspěšné nezávislé hry Ori and the Blind Forest, které se zřejmě ponese ve stejném duchu a bude ho zdobit krásně stylizovaná grafika. Datum vydání zatím oznámeno nebylo, ale hra by měla vyjít i na PC s Windows 10.

State of Decay 2

ŽánrVyjdeČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
FPS jaro 2018? Undead Labs

 

Oznámení pokračování úspěšné zombie survival hry State of Decay, která prodala přes 4,5 miliónu kusů zřejmě nikoho nepřekvapí a nový díl asi moc inovací proti tomu co fungovalo v jedničce nepřinese. Hra bude nově obsahovat i kooperativní režim pro 4 hráče,  omezenou možnost použít vakcínu proti nebezpečnému zombie viru a také se vrátí permanentní smrt. Proti ostatním špičkovým hrám tato hra alespoň podle traileru zaostává co se týká animací a grafiky, tak uvidíme příští jaro jak se to projeví na prodejích a jestli se hráčům zombie hry přeci jen už trochu do té doby nepřejí…

 

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

NOVINKY A NÁVODY

Tip na Stable Diffusion 2 – jak generovat kvalitní obrázky

27.11.2022 Návody, Software ,

První dojem z testu nové verze Stable Diffusion 2 nebyl moc přesvědčivý a všechny starší prompty co dobře fungovaly u verze 1,5 generovaly ve verzi 2 hodně špatné výsledky. Po dalším zkoumání jsem vygeneroval jeden obrázek s vodoznakem webu fotobanky Dreamstime.com a bylo celkem jasné, že obrázky tohoto webu byly použity při trénování nového modelu (…)

Návod na instalaci Stable Diffusion 2.0 pro Automatic1111 WebUI

26.11.2022 Návody, Software ,

Firma Stability AI, která se podílí na vývoji Open source projektu Stable Diffusion oznámila 24.11. 2022 vydání nové verze 2.0 tohoto projektu na generování obrázků pomocí AI z textového popisu. Oznámení vyvolalo nejprve velké nadšení u komunity, které ale posléze vystřídaly spíše obavy z některých zásadních změn a omezení u nového modelu, který byl trénován (…)

Stable Diffusion – AI generování obrázků

17.11.2022 Návody, Software ,

Generování obrázků pomocí textu prostřednictvím AI zažívá v tomto roce velký boom, poté co byly široké veřejnosti uvolněny první modely Stable Diffusion, které můžete bezplatně vyzkoušet na různých webech zdarma, ale jestli se začnete tomuto generování věnovat naplno, nejvíce možností dostanete instalací Stable Diffusion na svůj počítač lokálně. Tato instalace je o něco náročnější než (…)

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)

0
Would love your thoughts, please comment.x