Operation: Desert City

Jste člen speciální jednotky, která byla vyslána do Desert City aby získala data z nepřátelského počítače. Dostali jste rozkaz hlídat únikovou cestu, zatímco ostatní se vydali do nepřátelského města. Něco se ale pokazilo a komunikace s týmem byla přerušena. Rozhodli jste se prozkoumat situaci a pokud to bude nutné, jste odhodláni misi dokončit sami…

Desert City

Dobře,  dobře,  chápu, že to zní jako zápletka vypreparovaná z těch nejklišovitějších béčkových akčních filmů, pro kterou by měli pochopení snad jen zbývající fanoušci Segala nebo Lundgrena.  Ale z odsuzujícími úšklebky ještě vyčkejte, protože před sebou nemáte regulérní hru, ale spíš působivou ukázku toho, co je schopný v Unreal Enginu 4 vytvořit jediný člověk s minimálními předchozími zkušenostmi s herním vývojem.

A z tohoto úhlu pohledu hra Operation: Desert City mezi dalšími prvotinami od ostatních začínajících tvůrců jednoznačně vyniká a rozhodně působí více jako regulérní hra. Z tohoto důvodu jsem ji také vybral jako perfektní ukázku současné „demokratizace“ herního vývoje, kdy má bezplatný přístup ke špičkovým herním enginům, ať už jde o Unreal Engine, Cryengine nebo Unity, v podstatě kdokoli. Pak už záleží jen na snaze a ochotě se naučit tyto špičkové nástroje používat, sám autor Marek Adamski, popisuje vývoj této hry takto:

Operation: Desert City je jednoduchá FPS střílečka, kterou jsem vytvořil v Unreal Engine 4 čistě proto, abych se naučil v tomto enginu pracovat. Když jsem začal, měl jsem jen nějaké základní povědomí o tom, jak tento engine funguje a dokončil jsem jen několik tutoriálů pro začátečníky. Po té co jsem více než měsíc četl nebo sledoval další tutoriály a zkoušel různé věci v editoru jsem měl najednou hotovou hru. Není to žádný zázrak, ale myslím si, že na naprostého začátečníka, co v Unreal enginu nikdy nepracoval je docela OK.

Na hře pracoval v únoru a březnu 2016 a během pouhých 2 měsíců toho stihl vytvořit celkem dost: design herních mechanik, design a vymodelování levelů hry, programování herního kódu a design a programování AI. Nemá smysl zde dělat nějaké podrobné rozbory, hra je opravdu spíše  demoverze se základními herními mechanikám, ale bez problému se ovládá a hraje, navíc vizuálně vypadá docela dobře. To můžete posoudit z následujícího gameplay videa nebo si ji můžete zdarma stáhnout a vyzkoušet sami, zvláště pokud se chcete věnovat tvorbě her, může pro vás být inspirací a nejlepší motivací přestat s výmluvami a do něčeho se konečně pustit, třeba právě v Unreal enginu.

 

Operation: Desert City můžete zdarma stáhnout zde:

 

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Podobné články

Ylands zdarma – vyhrajte český Minecraft!

01.02.2018 PC Hry ,

Vyhrajte Steam klíč nové české hry Ylands od Bohemia Interactive, která vyšla 6. prosince 2017, zatím pouze v předběžném přístupu, přesto už teď Ylands nabízí spoustu možností, jak se zabavit ve velkém otevřeném světě. Zaujme hlavně širokou nabídkou možností stavění nejrůznějších obydlí, od jednoduchých chatrčí až po velké domy nebo dokonce hrady, můžete také vyrábět (…)

Nejúspěšnější polské hry

20.03.2017 PC Hry , ,

Na polském herním serveru gry-online vyšel zajímavý přehled komerčně nejúspěšnějších polských her, ve kterém je dobře vidět jak se polské herní firmy postupně zlepšovaly až dosáhly současného stavu, kdy bez problémů konkurují největším západním firmám a dokáží produkovat velké množství zajímavých a nebo alespoň komerčně úspěšných her. Jakie polskie gry świetnie sprzedały się na Zachodzie? (…)

Příběh série Metro ještě nekončí

19.12.2016 PC Hry , ,

Metro 2033 a Metro: Last Light vyšly v roce 2014 ve vylepšené definitivní Redux verzi, ale zdá se, že nejde o poslední díl této série, která před lety přinesla velké oživení FPS žánru. Vyznačovala se především unikátní až hororovou atmosférou post-apokalyptické Moskvy, kde v tunelech metra přežívají poslední obyvatelé, kteří bojují nejen s ostatními lidmi, (…)

Crytek nemá na výplaty

12.12.2016 Novinky , , ,

Crytek, známé vývojářské studio, kdysi vytvářející kvalitní a technologicky nejpokročilejší hry na PC, jako první Far Cry nebo sérii Crysis, se v roce 2013 rozhodl transformovat na světového leadera v AAA online free to play konzolových hrách, protože v tom je přeci budoucnost herního průmyslu… Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a už v roce (…)

0
Would love your thoughts, please comment.x