PC Gaming Show 2020

Představení nových PC her v minulých letech tradičně probíhalo na PC Gaming show, která byla součástí herní výstavy E3, ta je ovšem kvůli koronaviru letos zrušena, takže se tato akce letos odehrála pouze prostřednictvím online streamu. Mohli jsme tak vidět spoustu herních trailerů nových PC her a několik rozhovorů s vývojáři, české fanoušky asi nejvíce zaujala první ukázka z kompletně předělané hry Mafia…

 

Mafia: Definitive Edition

 

Mafia: Defenitive Edition je kompletní remake originální hry Mafia: The City of Lost Heaven, která vyšla v roce 2002, a má nejen u nás kultovní status, např. v Polsku se stále drží mezi 10 nejlepšími hrami všech časů.

Arcydzieło, jakbym oglądał jakiś zajebisty film gangsterski z największymi gwiazdami Hollywood. 10/10.

V remaku Mafie byla nejen předělána veškerá grafika, ale i filmové cutscény a hra má i nový dabing, Příběh zůstal až na malé výjimky původní, stejně jako původní mise, ale samotná hratelnost bude zřejmě odlišná, protože tvůrci se snaží naplnit očekávání dnešních hráčů a využít možností současných technologií.

Město Lost Heaven tak bude mnohem více „zalidněno“ a svět by měl být celkově více interaktivní, proto byly importovány některé technologie z Mafie 3. Změnil se i design města, ubude pravoúhlých křižovatek a trochu se obávám, že byl změněn i unikátní jízdní model aby byla jízda autem, při které stráví hráči hodně času víc „zábavnější“.

Hangar 13 má také přístup k současným špičkovým technologiím animace jako snímání obličeje a pohybu, které vývojáři naplno využili při předělávání filmových cutscén, design postav je tak v některých případech docela odlišný od  originálu, dobře je to vidět v tomto srovnávacím videu:

 

Po vizuální stránce vypadá remake Mafie slibně, ovšem co se týká samotné hratelnosti už tak optimistický nejsem, o té bude jasno až po vydání hry 28.8. 2020, vývojáři momentálně stále pracují na jejím finálním dolaďovaní.

Elite Dangerous: Odyssey

 

Nové obsáhlé rozšíření do simulátoru vesmíru Elite Dangerous přináší poprvé možnost opustit kokpit vesmírné lodi a pustit se do pozemního průzkumu mnoha různých planet v naší galaxii. Hráč bude moci přijmout nové různorodé mise od diplomacie, obchodních cest až po bojové akce, které budou ve stylu FPS stříleček.

Rozšíření obsahuje i nové stanice pro navazování kontaktů, uzavírání spojenectví, využívání různých služeb a možnosti upgradu zbraní a vybavení. I když základní hra má možnost hraní na VR headsetech, rozšíření Odyssey zatím nebude mít podporu VR při vydání, které je naplánováno na začátek roku 2021.

Icarus

 

Nový projekt Dean Halla, který stál za modifikací DayZ a krátce působil i v Bohemia Interactive při vývoji  samostatné hry DayZ,  tu ale v roce 2014 opustil, i když hra byla ještě dlouho poté v early accesu, což mu fanoušci této hry stále vyčítají.

Jeho nový projekt je opět v rámci Survival žánru, kdy hráč bude začínat na orbitální vesmírné stanici a podnikat krátké, časově omezené výsadky na planetu, kde bude muset získávat potřebné suroviny pro vylepšování stanice a vybavení.

Pokud planetu nestihne opustit v daném časovém limitu, který může být od 30 minut po 2 dny, postava zemře a ztratí veškerý dosažený pokrok, v případě zranění nebo dojití kyslíku budou moci hráče zachránit spoluhráči, se kterými může plánovat výsadky už na stanici.

Hra by měla vyjít někdy v roce 2021 a může mít zajímavou hratelnost, na druhou stranu, vidět postavy ve skafandrech disponující pokročilou technikou pro lety do vesmíru používat kamenné sekery, luky, navíc sedící u ohýnku na planetě údajně bez kyslíku, přesto že je plná zelených rostlin, které jaksi kyslík vytvářejí, moc logicky a promyšleně tedy nevypadá…

The Dungeon Of Naheulbeuk: The Amulet Of Chaos

 

Netradiční taktické RPG slibuje hodně odlehčenou atmosféru a spoustu humoru, vychází totiž z populární francouzské komediální audio série, která paroduje RPG hry a celý Fantasy žánr. Místo neohrožených hrdinů se tentokrát ujmete velení party naprostých idiotů a pokusíte se je provést mnoha dungeony, naštěstí jak tvrdí Felicia Day, která nadabovala jednu z postav: všechny postavy dohromady jsou příliš hloupé dokonce i na selhání 🙂

Hra vypadá zábavně a měla by vyjít už v létě 2020, humorných her moc není, takže tento titul by se mohl postarat o slušnou herní zábavu v letních měsících, kdy toho stejně moc nevychází…

Inkulinati

 

Ještě bláznivější předlohu pro hru si vybrali polští tvůrci, kteří použili 700 let staré vtipné ilustrace ze středověkých rukopisů, kde jsou jako miniatury často zobrazovány zvířata v poněkud bizarních situacích.

Ve hře budete v roli Iluminátora, který si nakreslí sebe a vlastní armádu z těchto postaviček, které budou mít vlastní zvláštní schopnosti jako hraní na trubku zadkem a v strategických bitvách budete vyzývat další Iluminátory s vlastní nakreslenou armádou, boj skončí po zničení nakresleného Iluminátora.

Každopádně jde o velmi originální nápad a pokud vás zaujal, můžete vznik této hry podpořit na právě probíhající Kickstarter kampani.

 

New World

 

Amazon začal před několika lety masivně investovat do her, koupil od Cryteku verzi Cryenginu, kterou dále samostatně vyvíjí pod názvem Amazon Lumberyard  a má i vlastní herní studio Amazon Games, které pracuje na několika titulech, první hrou exkluzivně pro PC  bude MMO New World, které vyjde 25.8. 2020, v případě předobjednávky můžete získat přístup do hry už 23.7. 2020.

Hra nebude mít měsíční poplatky, koupit musíte pouze jednorázově samotnou hru za 40 Euro = cca 1080 Kč, je už dostupná na Steamu.

Od většiny podobných MMO se liší akčním bojovým systémem, který bude více zaměřen na skill hráče, takže musíte aktivně uhýbat, blokovat a mířit na nepřátele, levelováním se vám zvýší Síla nebo Agility, které budou zvyšovat poškození zbraní na blízko nebo na dálku.

Častým používáním jednoho typu zbraně se s ní budete zlepšovat nezávisle na levelování a získáte také možnost odmykat speciální silné útoky.

Můžete bojovat s ostatními hráči a spojovat se do skupin o 50 členech, kteří mohou kontrolovat jednotlivé teritoria hry a bránit je proti útokům ostatních hráčů, kdy se mohou odehrát bitvy 50 vs 50 hráčů nebo monster, tuto část můžete ale ignorovat a věnovat se jen soubojům s monstry.

Hra se odehrává na fiktivním ostrově Aeternum s nadpřirozenými jevy a je silně inspirována kulturou a technologiemi v 17. století.

Více podrobností se dozvíte na oficiální stránce hry New World.

 

Do článku jsem vybral několik her, které mě osobně zaujali, všechny další trailery a rozhovory najdete v článku na pcgamer.com, který tuto akci organizuje.

 

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Podobné články

Starfield bude optimalizován pro AMD grafiky a procesory

28.06.2023 PC Hry ,

AMD 27.6. 2023 oznámilo partnerství s Bethesdou pro hru Starfield a je tak možné, že hra poběží na grafických kartách AMD o něco lépe než na srovnatelných modelech od konkurenční Nvidie. Tyto praktiky sice nejsou moc férové, ale bohužel je běžně používají obě firmy, takže moc nechápu pozdvižení a množství stížnostní, které zaplavily diskuzní fóra (…)

Starfield vyjde 6.9. 2023

08.03.2023 PC Hry, RPG , ,

Dnes 8.3. 2023 Bethesda vydala nový trailer dlouho očekávané hry Starfield a také konečně oznámila datum vydání hry, které už bylo 2x odloženo. Starfield měl nejprve vyjít 11.11. 2022, ale toto datum se ukázalo jako nereálné a vývojáři potřebovali více času na doladění hry. Další přesné datum vydání Starfieldu nebylo oznámeno, ale Starfield měl vyjít (…)

Nové PC hry vycházející v únoru 2023

22.02.2023 PC Hry ,

Přehled vybraných nejnovějších PC her vycházejících v únoru 2023, všechny  hry mají odkazy na trailer, recenze, krátký popis hratelnosti, příběhu a žánru, informace o české lokalizaci, dostupnosti dema na vyzkoušení a také odkazy na Heuréku a Greenmangaming, kde často naleznete nejvýhodnější slevy, oproti pořízení hry přímo na Steamu tak můžete často ušetřit… Nové PC hry (…)

Hogwarts Legacy můžete hrát už dnes od 19:00

07.02.2023 PC Hry, RPG ,

Jedna z nejočekávanějších letošních her vychází oficiálně až 10.2. 2023, ale pokud si dnes pořídíte Deluxe edici, můžete mimo získání dalších bonusů, hrát tuto hru na PC už 7.2. 2023 od 19:00 našeho času. Hra má vcelku slušné recenze a zdá se, že půjde o vydařený, propracovaný titul, takže nejen pro fanoušky Harryho Pottera se (…)

0
Would love your thoughts, please comment.x