The Dwarves vychází na PC 1.12.2016

The Dwarves je taktické RPG s real-time bojovým systémem, s možností pauzy a ovládáním ostatních členů vaší družiny. Hra má předlohu v úspěšné knižní fantasy sérii od německého autora Markuse Heitze, vydané i u nás pod názvem Trpaslíci. Jak název napovídá, budete hrát za trpaslíky, takže si nabruste sekyru a nakupte zásoby piva, ať jste  připraveni na boj se stovkami skřetů a alfů, kteří chtějí zničit poslední zbytky trpasličích klanů, odvěkých strážců Skryté země.

 

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
RPG1. 12. 2016NeKing Art4500?

Základní info

Hra  Dwarves vznikla díky úspěšné kampani na Kickstarteru, kde se studiu King Art podařilo vybrat 310 000 $ od  6000 podporovatelů. Původně měla vyjít v červnu 2016, ale vychází s mírným zpožděním 1.12. 2016, což je na poměry Kickstarteru zanedbatelný odklad, který svědčí o spolehlivosti studia King Art, jde už ostatně o jejich 3. úspěšně dokončený crowdfundingový projekt.

Na vývoji  se jako konzultant podílel i autor knižní série M. Heitz, hra by se tedy měla věrně držet prvního dílu série, který u nás vyšel pod názvem Trpaslíci.  Jde o dlouhou fantasy ságu, která popisuje boj trpaslíků, lidí a elfů, obývajících Skrytou zemi proti invazi nepřátelských temných alfů a skřetů.

Má celkem dobře napsané postavy a zajímavý děj, ale zase nečekejte žádnou vysokou literaturu, jde spíš o oddychovou, dobrodružnou četbu, která nějak moc nevybočuje ze standardu fantasy žánru. Jestli ale ve fantasy fandíte trpaslíkům, mohla by se vám líbit o něco víc. Všechny díly byly přeloženy do češtiny, aktuálně se prodávají za tyto ceny:

 

Příběh

Hlavní postavou je trpaslík Tungdil vychovaný lidmi, který se teprve musí naučit všem trpasličím dovednostem, protože jeho hlavní činností byla doposud četba knih a práce v kovárně. Tomu je ale konec a díky jistým okolnostem musí vyrazit na cestu,  na které ho postupně bude doprovázet dalších 14 hratelných hrdinů.

Bude se tak muset naučit čelit nebezpečím a vypořádat se s nepřáteli, mimo skřetů a temných protikladů elfů – alfů, narazí i na lidské protivníky, zombie, šílené mágy a další. Pokud se tvůrci budou držet děje knih, myslím že o kvalitu příběhu, postav a dialogů se nemusíme obávat, alespoň v rámci her by měl bez problému patřit k tomu lepšímu.

Recenze

Zatím se na Metacriticu objevily pouze dvě recenze, které se shodují na kvalitním příběhu a dobře ztvárněných postavách z knih, ale objevuje se i kritika v podobě slabé AI a hodně ořezaných RPG prvků.

 

Naopak jeden velký fanoušek knih a trpaslíků obecně, v tomto videu hru hodně chválí:

 

Osobně jsem taky podobně naladěn a rozhodně The Dwarves  zkusím, trochu mě připomíná první Dragon Age: Origins, kde byli trpaslíci dobře zpracováni a patřili k mým nejoblíbenějším postavám. Zkrátka bych si podobné RPG nechal líbit, protože trpaslíci ve hrách moc často nefigurují jako hlavní hrdinové. Což je škoda,  když se dobře napíší, můžou být super badass, jako třeba Oghren z DA:O

obhren-dao

 

Hra bude dostupná někdy během dnešního dne v digitální distribuci na Steamu, Gogu a dalších, také se prodává v krabicích v českých eshopech:

 

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Podobné články

Wayward Realms – procedurální generování obří herní mapy a úkolů

02.06.2024 PC Hry, RPG ,

Wayward Realms slibuje svět, který bude při každém hraní působit povědomě i unikátně zároveň. Toho je dosaženo zajímavou kombinací ručně vytvářeného designu a dynamického procedurálního generování. Svět Wayward Realms není generován náhodně. Místo toho je postaven na specifické, ručně vytvořené mapě, která slouží jako základ pro následovné detailnější generování světa. Tato mapa obsahuje klíčové geografické (…)

The Wayward Realms – nové obří RPG na Kickstarteru

31.05.2024 PC Hry, RPG , ,

Svět RPG  her může projít revoluční změnou, alespoň to slibuje oznámení nového fantasy RPG s otevřeným světem The Wayward Realms, které vyvíjí studio Once Lost Games pod vedením zkušených herních vývojářů Teda Petersona a Juliana Lefaye. Projekt dnes spustil kampaň na Kickstarteru, aby získal finanční prostředky v hodnotě alespoň 500 000 USD na vytvoření prvního (…)

Oznámení Kingdom Come Deliverance 2

19.04.2024 PC Hry, RPG ,

Po dlouhých 6 letech od vydání prvního Kingdom Come Deliverance jsme se konečně dočkali a 18.4. 2024 došlo k oficiálnímu oznámení druhého dílu, zveřejnění traileru a prvních podrobnějších informací o nové hře. Žádné velké překvapení se nekoná a vývojáři z Warhorse studia 6 let neodpočívali 🙂 ani se nevrhli na nový žánr nebo nezkusili kompletně (…)

Starfield – tipy do začátku

04.10.2023 PC Hry, RPG , ,

Tipy na začátek hry Starfield po prvním příchodu do New Atlantis, kde nakoupit zbraně, suroviny, oblečení s bonusy, jak zdarma získat mnohem lepší skafandr, jak přesouvat suroviny z lodě a do lodě na dálku, jak obejít omezení Fast travelu do Lodge s velkým přetížením, jak si označit potřebné suroviny pro úpravy zbraní a skafandrů a kde je skladovat v truhle s neomezenou kapacitou…

0
Would love your thoughts, please comment.x