Zaklínače 3 se prodalo skoro 10 miliónů

Spoluzakladatel a jeden z šéfů studia CD Projekt RED, Marcin Iwinski oznámil, že se prodalo celkem 20 miliónů kopií her Zaklínačské série, o téměř polovinu prodejů se postaral Zaklínač 3: Divoký hon.

Zaklínač 3 Geralt peníze

Jako zajímavost dodal, že těchto nečekaně vysokých prodejů dosáhli i když Zaklínač 2 ani Zaklínač 3 neměl žádnou protipirátskou ochranu, GOG verze obou her opravdu šly jednoduše zkopírovat a nainstalovat na jakékoli PC. Přesto většina prodaných kopií her se Zaklínačem stále připadá na PC platformu, i když prodeje konzolových verzí postupně narůstají.

Je potěšující vidět, že cesta na kterou se CD Projekt RED před lety vydal, tj. maximálně vstřícný přístup k zákazníkům, ať už jde o netrestání kupujících již zmíněnou otravnou ochranou, dlouhodobá péče o hry po vydání, malá DLC zdarma, kvalitní větší datadisky za rozumnou cenu a samozřejmě v první řadě kvalitní hry, konečně nese zasloužené ovoce.

A že chutná sladce dokazují finanční výsledky: za 1 čtvrtletí 2016 dosáhly tržby CD Projektu 21,8 miliónů dolarů, čistý zisk pak činil 8,17 mil. $. Že jde o velký nárůst dokládá fakt, že tento čistý zisk za 1. čtvrtletí je vyšší než celkové roční tržby studia před vydáním Zaklínače 3.

Kvalitní RPG se navíc dobře prodává i několik let a tržby v tomto roce jistě posílí  i 2.datadisk O víně a krvi, navíc se od září začnou do měšce CD Projektu kutálet další zloté z  původně karetní minihry v Zaklínači 3 – Gwintu, který vyjde jako samostatná hra.

Jak je vidět z předcházejících údajů, CD Projekt se v současnosti nachází ve stabilní finanční situaci a může tak v klidu vyvíjet další velkou hru, dlouho očekávaný Cyberpunk 2077.

gwent

Zdroj: CD Projekt RED | Výsledky za 1.kvartál 2016.pdf | Ikona v náhledu článku od andonovmarko

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

NOVINKY A NÁVODY

Tip na Stable Diffusion 2 – jak generovat kvalitní obrázky

27.11.2022 Návody, Software ,

První dojem z testu nové verze Stable Diffusion 2 nebyl moc přesvědčivý a všechny starší prompty co dobře fungovaly u verze 1,5 generovaly ve verzi 2 hodně špatné výsledky. Po dalším zkoumání jsem vygeneroval jeden obrázek s vodoznakem webu fotobanky Dreamstime.com a bylo celkem jasné, že obrázky tohoto webu byly použity při trénování nového modelu (…)

Návod na instalaci Stable Diffusion 2.0 pro Automatic1111 WebUI

26.11.2022 Návody, Software ,

Firma Stability AI, která se podílí na vývoji Open source projektu Stable Diffusion oznámila 24.11. 2022 vydání nové verze 2.0 tohoto projektu na generování obrázků pomocí AI z textového popisu. Oznámení vyvolalo nejprve velké nadšení u komunity, které ale posléze vystřídaly spíše obavy z některých zásadních změn a omezení u nového modelu, který byl trénován (…)

Stable Diffusion – AI generování obrázků

17.11.2022 Návody, Software ,

Generování obrázků pomocí textu prostřednictvím AI zažívá v tomto roce velký boom, poté co byly široké veřejnosti uvolněny první modely Stable Diffusion, které můžete bezplatně vyzkoušet na různých webech zdarma, ale jestli se začnete tomuto generování věnovat naplno, nejvíce možností dostanete instalací Stable Diffusion na svůj počítač lokálně. Tato instalace je o něco náročnější než (…)

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)

0
Would love your thoughts, please comment.x