Severed Steel – sleva

Zajímavá, menší nezávislá hra Severed Steel je dílem pouze jednoho vývojáře, který hned svým prvním projektem přináší osvěžení do FPS žánru a pokud místo příběhu a sledování cutscén dáváte raději přednost nekončící old school akci a hratelnosti ve stylu Doomu, kombinovaném se zpomaleným časem z Max Payna, mohla by vás tato nepříliš známá hra zaujmout, i vzhledem k tomu, že je aktuálně ve slevě, takže můžete 200 Kč ušetřit a pořídit ji pouze za 348 Kč.

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
FPS Akční17.9. 2021NeDigerati Distribution50 – 100 tisíc76

Základní info

Severed Steel je střílečka z pohledu první osoby, která přináší zběsilý mix akce kombinující bullet time (zpomalený čas) s parkurovými triky a působivé vizuální zpracování doplněné dunivou elektronickou hudbou. Hru vytvořilo malé nezávislé studio GreyLock, které je v podstatě projektem pouze jednoho vývojáře Matta Larrabee a je to jeho první hra. Matt pracoval dříve jako učitel na střední škole, kde vyučoval informatiku, konkrétně program Scratch.

Herní vývoj byl pro něj pouze hobby, kterému se věnoval ve volném čase, vytvořil i mód do Morrowindu. Postupně začal zveřejňovat informace o svém prvním herním projektu, který se měl jmenovat Impact a byl kontaktován malým vydavatelstvím Digerati Distribution, které tato chystaná hra zaujala a uzavřela s Mattem smlouvu na vydání Impactu pod novým názvem Severed Steel, to mu umožnilo dát výpověď a věnovat se hernímu vývoji na plný úvazek. Na hře tak začal pracovat naplno až od roku 2019, takže vzhledem ke krátkému času a pouze jednomu vývojáři nepřekvapí, že Severed Steel je poměrně krátká hra a její dohrání zabere zhruba 2 hodiny…

Hratelnost

Je hodně jednoduchá, v podstatě jde o to že musíte být neustále v pohybu a likvidovat nepřátele střelbou, ve hře není žádné nabíjení, takže musíte neustále získávat zbraně z padlých nepřátel abyste mohli pokračovat dál. Levely jsou poměrně krátké a trvají několik minut pokud se tedy někde nezaseknete. V boji vám výrazně pomůže i zpomalení času a schopnost  prorážet si cestu stěnami nebo poschodím pomocí speciální zbraně, kterou má hrdinka místo jedné ruky.

Zajímavostí je plně zničitelné prostředí pomocí Voxel technologie, takže si můžete cestu prorazit v případě nouze kdekoli. AI nepřátel by měla také reagovat dynamicky a průchody levely by tak neměly být pokaždé stejné, což přispěje k znovuhratelnosti, stejně jako možnost vytvořit si vlastní úrovně v Level editoru.

Vývojář také plánuje  přidat do hry další obsah jako Game+, rozšíření kampaně o 6 levelů a možnost stahovat další levely vytvořené hráči prostřednictvím Steam workshopu…

 

Severed Steel – nejlevnější ceny a slevy

Severed Steel vyšla nedávno v září 2021 za 21 Euro, za tuto cenu je dostupná na Steamu, Gogu, Epic storu i u českých překupníků na Heuréce.cz, ale nejlevněji ji momentálně pořídíte na GMG, což je oficiální prodejce Steam klíčů, takže se nemusíte bát podvodu.

Na GMG stojí momentálně Steam klíč hry Severed Steel 13,2 Euro = 348 Kč, což je 37% sleva proti původní ceně 21 Euro = 554 Kč, na to že hra vyšla teprve před dvěma měsíci už jde o celkem slušnou cenu a stála by za zvážení, pokud vás samozřejmě tento styl zběsilé akce zajímá.

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Podobné články

Zimní výprodej PC her 2021

18.12.2021 PC Hry , ,

Jako každý rok touto dobou můžete výrazně ušetřit i při nákupu PC her s využitím momentálně probíhajících zimních slev a výprodejů. Takto výhodně můžete nakoupit nejen starší PC hry, ale i letošní největší AAA hry nebo nejpopulárnější nezávislé indie tituly roku 2021. Mnohé se do kamenných obchodů ani nedostanou, takže se rozhodně vyplatí vytvořit si (…)

Letní slevy na hry – GMG slevové kódy

06.08.2020 Ostatní, PC Hry ,

Green Man Gaming letos spustil nový věrnostní program, kdy po nákupu her u tohoto oficiálního prodejce dostanete slušné slevy na další nákup a také 5 slevových kódů, které můžete nasdílet dalším hráčům. Díky minulým nákupům tak mohu poskytnout tyto slevové kódy na nové a brzy vycházející hry jako Horizon Zero Dawn Complete Edition PC,  Death (…)

Výhodné PC komponenty z Aliexpressu

02.12.2019 Herní PC

Aliexpress je jeden z největších světových obchodů, kde naleznete veškeré myslitelné zboží včetně PC komponentů a příslušenství. V případě PC komponentů bude ve většině případů nakonec výhodnější pořídit zboží v našich obchodech, ale najdou se i výjimky, kde se vyplatí využít nízké ceny a hlavně poštovného zdarma, které by v případě koupě u nás často (…)

0
Would love your thoughts, please comment.x