Auto attack na vývojářské studio!

Postupně se ukazuje, že i takzvané free to play hry, které měly být podle mnohých zářnou budoucností herního průmyslu, dokáží u některých jedinců vyvolat silnou závislost a dostat je do psychických i existenčních problémů, stejně jako regulérní hazard.

V podobné situaci se zřejmě ocitl 33 letý čínský hráč Lee, který toho času pobýval na návštěvě u svého bratra v Jižní Koreji, kde se také nachází centrála společnosti Nexon. Ta je průkopníkem tohoto žánru a produkuje mnoho, především v Asii známých MMO her. Dle slov pana Lee „vytvořila hry, co mu zničily život“. Těžkou životní situaci se jal řešit poněkud svérázně a najel autem přímo do budovy této společnosti.

20160725001261_0

Naštěstí se na svoji výpravu za pomstou vydal v neděli, kdy byla budova prázdná a nikdo nebyl zraněn. Policii na svou obhajobu posléze sdělil, že od doby kdy začal hrát Dungeon & Fighter to s ním šlo z kopce a nic se mu nedařilo. Před činem se navíc posilnil alkoholem a proto jednal poněkud impulsivně.

Ani v tak hráčům videoher zaslíbené zemi, jakou Jižní Korea bezpochyby je, neměla místní policie pro podobné jednání pochopení a muže obvinila z řízení pod vlivem alkoholu a navíc, jak se posléze ukázalo, i z jízdy bez řidičského oprávnění, které samozřejmě potřebujete i v případě provádění podobných eskapád.

Aby neštěstí bylo dokonáno, zjistilo se, že auto, které použil v tomto  v pravdě donkichotském nájezdu není jeho, ale patří bratrovi. Co dodat, svou situaci si zrovna nezlepšil, nezbývá než doufat, že si ze svého jednání vezme ponaučení a podobným typům her se bude do budoucna vyhýbat, holt není nad starý dobrý singleplayer 🙂

P.S. Po zhlédnutí traileru Dungeon & Fighter se mu už tolik nedivím, tohle být nucen hrát delší dobu, tak budu mít také nutkání napálit to autem do betonové zdi.

 
Zdroje: koreaherald.com| news.chosun.com/ | fudzilla.com

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)

Bitva o Gamestop – retardi z Redditu vs paraziti z Wall Street

01.02.2021 Novinky

V současné době vrcholí střet mezi dvěma skupinami, které mají zdánlivě stejný cíl, vydělat na spekulaci s cenou akcií největšího prodejce her Gamestop, který vlastní síť 5 509 kamenných obchodů v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Vzhledem k neustále se zvyšujícím prodejům digitálních kopií her, Gamestop setrvale rok za rokem ztrácí na hodnotě a na (…)

Konec Steam Spy nebo nový začátek?

20.05.2018 Novinky, Rozhovory ,

Steam Spy byl donedávna známým, veřejně přístupným zdrojem informací nejen o prodejích her na Steamu, ale i dalších užitečných údajů, ze kterých těžili malí nezávislí vývojáři, herní novináři, ale i velcí vydavatelé a běžní hráči. Nedávno bohužel Valve provedlo změny v nastavení účtů, kvůli kterým už nejsou veřejně dostupná data z profilů uživatelů Steamu, takže (…)