Auto attack na vývojářské studio!

Postupně se ukazuje, že i takzvané free to play hry, které měly být podle mnohých zářnou budoucností herního průmyslu, dokáží u některých jedinců vyvolat silnou závislost a dostat je do psychických i existenčních problémů, stejně jako regulérní hazard.

V podobné situaci se zřejmě ocitl 33 letý čínský hráč Lee, který toho času pobýval na návštěvě u svého bratra v Jižní Koreji, kde se také nachází centrála společnosti Nexon. Ta je průkopníkem tohoto žánru a produkuje mnoho, především v Asii známých MMO her. Dle slov pana Lee „vytvořila hry, co mu zničily život“. Těžkou životní situaci se jal řešit poněkud svérázně a najel autem přímo do budovy této společnosti.

20160725001261_0

Naštěstí se na svoji výpravu za pomstou vydal v neděli, kdy byla budova prázdná a nikdo nebyl zraněn. Policii na svou obhajobu posléze sdělil, že od doby kdy začal hrát Dungeon & Fighter to s ním šlo z kopce a nic se mu nedařilo. Před činem se navíc posilnil alkoholem a proto jednal poněkud impulsivně.

Ani v tak hráčům videoher zaslíbené zemi, jakou Jižní Korea bezpochyby je, neměla místní policie pro podobné jednání pochopení a muže obvinila z řízení pod vlivem alkoholu a navíc, jak se posléze ukázalo, i z jízdy bez řidičského oprávnění, které samozřejmě potřebujete i v případě provádění podobných eskapád.

Aby neštěstí bylo dokonáno, zjistilo se, že auto, které použil v tomto  v pravdě donkichotském nájezdu není jeho, ale patří bratrovi. Co dodat, svou situaci si zrovna nezlepšil, nezbývá než doufat, že si ze svého jednání vezme ponaučení a podobným typům her se bude do budoucna vyhýbat, holt není nad starý dobrý singleplayer 🙂

P.S. Po zhlédnutí traileru Dungeon & Fighter se mu už tolik nedivím, tohle být nucen hrát delší dobu, tak budu mít také nutkání napálit to autem do betonové zdi.

 
Zdroje: koreaherald.com| news.chosun.com/ | fudzilla.com

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

Žádné upozornění
avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Game Awards 2017 – ocenění nejlepších her 2017

08.12.2017 Novinky

7.12. 2017 proběhlo v Los Angeles již čtvrté předávání cen pro nejlepší hry letošního roku Game Awards 2017. Organizátoři této akce se snaží vytvořit herní obdobu filmových Oscarů, o tom jak se jim to daří jste se mohli přesvědčit v přímém přenosu na mnoha streamovacích službách. Bohužel vzhledem k časovému posunu probíhalo živé vysílání v (…)

Bethesda zase zkouší prodávat mody

31.08.2017 Novinky , ,

Na letošní E3 byl slavně odhalen Creation Club, který některým škarohlídům včetně mě připadal jako další pokus o zpoplatnění modů, i když tentokrát na to šla Bethesda trošku od lesa a dušovala se, že bude takto poskytovat pouze obsah, který nebyl ještě nikde jinde zveřejněn zdarma. Tvůrcům, kteří projdou výběrem bude platit přímo samotná Bethesda (…)

Steam používá 33 mil. hráčů denně, zbytek hraje Lolko a spol

09.08.2017 Novinky ,

Steam jako největší herní platforma na PC neustále roste, jednak se násobně zvětšuje počet her v jeho katalogu a také neustále přibývají noví zákazníci. O aktuální statistiky nejen počtu uživatelů Steamu se Valve podělilo na letošní konferenci Casual Connect v Seattlu, ze které pocházejí následující údaje. Jelikož Steam představuje velkou část PC hraní jako celku, (…)

Her se Zaklínačem se prodalo přes 25 miliónů

28.06.2017 Novinky ,

Přísun peněz do polského studia CD Projekt Red díky hrám se Zaklínačem neustává ani v tomto roce a vývojáři tak mají zajištěn dostatek financí pro dokončení další,  ještě větší a ambicióznější hry – Cyberpunk 2077, která ovšem vyjde nejdříve příští rok. O celkových tržbách CD Projektu si můžeme udělat představu podle pravidelně zveřejňovaných finančních zpráv, (…)

Nové hry na E3 – PC Gaming Show live

12.06.2017 Novinky ,

Vyloženě pro PC hráče je v záplavě konzolových her na výstavě E3 určena akce PC Gaming Show, která by se měla věnovat čistě PC hraní. Na letošní prezentaci se očekává oznámení nových her od vývojářů z Fireaxis a Klei Entertainment, tvůrců Mark of the Ninja a Don’t Starve. Na pódiu by se měl také objevit (…)