Co přinese TES V: Skyrim Special Edition

28.10. 2016 se Skyrim 5 let po vydání dočká nové a poslední edice, která přinese především výrazné technologické změny, žádný nový herní obsah ohlášen nebyl. Dobrá zpráva je, že na PC bude pro majitele legendární, případně normální edice se všemi DLC, tento update zdarma.

Skyrim Special edition

Skyrim zůstává i dlouho po vydání stále oblíbenou hrou, pokud budeme věřit datům ze SteamSpy, hru na Steamu vlastní 10 000 000 hráčů a v posledních 2 týdnech si ji spustilo téměř 800 000, v jednu chvíli ji hraje průměrně 30 000 – 45 000 lidí.

To jsou u 5 let staré hry úctyhodná čísla, i když si tipnu, že za ně Skyrim z velké míry vděčí obrovské komunitě moderů a doslova záplavě módů, které pro tuto hru stále vznikají, k dnešnímu dni jich je na Nexusu suverénně nejvíc ze všech her – 48 877.

Myslím, že i tento přetrvávající zájem hrál roli, proč se Bethesda rozhodla takto starou hru výrazně omladit po technologické stránce, i když hlavním důvodem bylo přinést hru na nové  konzole a také zřejmě to, že díky Faloutu 4, mají z hlediska enginu spoustu práce již hotovou. Takže co vlastně přinese TES V: Skyrim Special Edition na PC?

Především změní Skyrim z původní 32 bitové DirectX 9 verze na 64 bitovou DirectX 11 hru. S tím úzce souvisí využití pokročilých grafických vylepšení, lepší výkon a doufejme i stabilita hry. Sami tvůrci se vyjadřují, že chtějí aby vizuálně hra působila co nejvíc „nextgenově“ jak jen to bude možné.

Doufají, že úsilí které do tohoto remasteru vkládají  přiláká hráče k opětovnému zahrání a ospravedlní tak plnou cenu, kterou budou muset zaplatit majitelé konzolových verzí hry. Úvahy jestli se vyplatí koupit 5 let starou „zmódovanou“ hru za 60€ tak PC hráči naštěstí mohou škodolibě přenechat konzolistům.

Pro PC hráče je důležité, že mohou použít savy z původní hry, stejně tak módy by měly být kompatibilní, případně půjdou zkonvertovat na novou verzi. Moderům se také otevřou další možnosti, včetně nové verze nástroje pro tvorbu Creation Kitu, jak hru ještě víc vylepšit.To bude pro mě osobně hlavním přínosem této nové verze Skyrimu, protože na PC si díky ENB a dalším modům, užíváme lepší vizuální kvalitu už dlouho:

Skyrim ENB

Zdroj. https://www.flickr.com/photos/131371015@N04/28670210930/

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

Žádné upozornění
avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Bethesda zase zkouší prodávat mody

31.08.2017 Novinky , ,

Na letošní E3 byl slavně odhalen Creation Club, který některým škarohlídům včetně mě připadal jako další pokus o zpoplatnění modů, i když tentokrát na to šla Bethesda trošku od lesa a dušovala se, že bude takto poskytovat pouze obsah, který nebyl ještě nikde jinde zveřejněn zdarma. Tvůrcům, kteří projdou výběrem bude platit přímo samotná Bethesda (…)

Steam používá 33 mil. hráčů denně, zbytek hraje Lolko a spol

09.08.2017 Novinky ,

Steam jako největší herní platforma na PC neustále roste, jednak se násobně zvětšuje počet her v jeho katalogu a také neustále přibývají noví zákazníci. O aktuální statistiky nejen počtu uživatelů Steamu se Valve podělilo na letošní konferenci Casual Connect v Seattlu, ze které pocházejí následující údaje. Jelikož Steam představuje velkou část PC hraní jako celku, (…)

Her se Zaklínačem se prodalo přes 25 miliónů

28.06.2017 Novinky ,

Přísun peněz do polského studia CD Projekt Red díky hrám se Zaklínačem neustává ani v tomto roce a vývojáři tak mají zajištěn dostatek financí pro dokončení další,  ještě větší a ambicióznější hry – Cyberpunk 2077, která ovšem vyjde nejdříve příští rok. O celkových tržbách CD Projektu si můžeme udělat představu podle pravidelně zveřejňovaných finančních zpráv, (…)

Nové hry na E3 – PC Gaming Show live

12.06.2017 Novinky ,

Vyloženě pro PC hráče je v záplavě konzolových her na výstavě E3 určena akce PC Gaming Show, která by se měla věnovat čistě PC hraní. Na letošní prezentaci se očekává oznámení nových her od vývojářů z Fireaxis a Klei Entertainment, tvůrců Mark of the Ninja a Don’t Starve. Na pódiu by se měl také objevit (…)

Nové PC hry na E3 – Microsoft konference

12.06.2017 Novinky , ,

Microsoft pojal letošní E3 ve velkém stylu a sázel jednu hru za druhou, celkem jich takto představil přes 40 a jen těžko byste spočítali kolikrát zaznělo slovo exclusive, i když ve většině případu jsou exkluzivní hry pro Xbox dostupné i na PC, respektive na počítačích s Windows 10. S příchodem nové výkonnější verze Xboxu One (…)