Co přinese TES V: Skyrim Special Edition

28.10. 2016 se Skyrim 5 let po vydání dočká nové a poslední edice, která přinese především výrazné technologické změny, žádný nový herní obsah ohlášen nebyl. Dobrá zpráva je, že na PC bude pro majitele legendární, případně normální edice se všemi DLC, tento update zdarma.

Skyrim Special edition

Skyrim zůstává i dlouho po vydání stále oblíbenou hrou, pokud budeme věřit datům ze SteamSpy, hru na Steamu vlastní 10 000 000 hráčů a v posledních 2 týdnech si ji spustilo téměř 800 000, v jednu chvíli ji hraje průměrně 30 000 – 45 000 lidí.

To jsou u 5 let staré hry úctyhodná čísla, i když si tipnu, že za ně Skyrim z velké míry vděčí obrovské komunitě moderů a doslova záplavě módů, které pro tuto hru stále vznikají, k dnešnímu dni jich je na Nexusu suverénně nejvíc ze všech her – 48 877.

Myslím, že i tento přetrvávající zájem hrál roli, proč se Bethesda rozhodla takto starou hru výrazně omladit po technologické stránce, i když hlavním důvodem bylo přinést hru na nové  konzole a také zřejmě to, že díky Faloutu 4, mají z hlediska enginu spoustu práce již hotovou. Takže co vlastně přinese TES V: Skyrim Special Edition na PC?

Především změní Skyrim z původní 32 bitové DirectX 9 verze na 64 bitovou DirectX 11 hru. S tím úzce souvisí využití pokročilých grafických vylepšení, lepší výkon a doufejme i stabilita hry. Sami tvůrci se vyjadřují, že chtějí aby vizuálně hra působila co nejvíc „nextgenově“ jak jen to bude možné.

Doufají, že úsilí které do tohoto remasteru vkládají  přiláká hráče k opětovnému zahrání a ospravedlní tak plnou cenu, kterou budou muset zaplatit majitelé konzolových verzí hry. Úvahy jestli se vyplatí koupit 5 let starou „zmódovanou“ hru za 60€ tak PC hráči naštěstí mohou škodolibě přenechat konzolistům.

Pro PC hráče je důležité, že mohou použít savy z původní hry, stejně tak módy by měly být kompatibilní, případně půjdou zkonvertovat na novou verzi. Moderům se také otevřou další možnosti, včetně nové verze nástroje pro tvorbu Creation Kitu, jak hru ještě víc vylepšit.To bude pro mě osobně hlavním přínosem této nové verze Skyrimu, protože na PC si díky ENB a dalším modům, užíváme lepší vizuální kvalitu už dlouho:

Skyrim ENB

Zdroj. https://www.flickr.com/photos/131371015@N04/28670210930/

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Tip na Stable Diffusion 2 – jak generovat kvalitní obrázky

27.11.2022 Návody, Software ,

První dojem z testu nové verze Stable Diffusion 2 nebyl moc přesvědčivý a všechny starší prompty co dobře fungovaly u verze 1,5 generovaly ve verzi 2 hodně špatné výsledky. Po dalším zkoumání jsem vygeneroval jeden obrázek s vodoznakem webu fotobanky Dreamstime.com a bylo celkem jasné, že obrázky tohoto webu byly použity při trénování nového modelu (…)

Návod na instalaci Stable Diffusion 2.0 pro Automatic1111 WebUI

26.11.2022 Návody, Software ,

Firma Stability AI, která se podílí na vývoji Open source projektu Stable Diffusion oznámila 24.11. 2022 vydání nové verze 2.0 tohoto projektu na generování obrázků pomocí AI z textového popisu. Oznámení vyvolalo nejprve velké nadšení u komunity, které ale posléze vystřídaly spíše obavy z některých zásadních změn a omezení u nového modelu, který byl trénován (…)

Stable Diffusion – AI generování obrázků

17.11.2022 Návody, Software ,

Generování obrázků pomocí textu prostřednictvím AI zažívá v tomto roce velký boom, poté co byly široké veřejnosti uvolněny první modely Stable Diffusion, které můžete bezplatně vyzkoušet na různých webech zdarma, ale jestli se začnete tomuto generování věnovat naplno, nejvíce možností dostanete instalací Stable Diffusion na svůj počítač lokálně. Tato instalace je o něco náročnější než (…)

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)