Co přinese TES V: Skyrim Special Edition

28.10. 2016 se Skyrim 5 let po vydání dočká nové a poslední edice, která přinese především výrazné technologické změny, žádný nový herní obsah ohlášen nebyl. Dobrá zpráva je, že na PC bude pro majitele legendární, případně normální edice se všemi DLC, tento update zdarma.

Skyrim Special edition

Skyrim zůstává i dlouho po vydání stále oblíbenou hrou, pokud budeme věřit datům ze SteamSpy, hru na Steamu vlastní 10 000 000 hráčů a v posledních 2 týdnech si ji spustilo téměř 800 000, v jednu chvíli ji hraje průměrně 30 000 – 45 000 lidí.

To jsou u 5 let staré hry úctyhodná čísla, i když si tipnu, že za ně Skyrim z velké míry vděčí obrovské komunitě moderů a doslova záplavě módů, které pro tuto hru stále vznikají, k dnešnímu dni jich je na Nexusu suverénně nejvíc ze všech her – 48 877.

Myslím, že i tento přetrvávající zájem hrál roli, proč se Bethesda rozhodla takto starou hru výrazně omladit po technologické stránce, i když hlavním důvodem bylo přinést hru na nové  konzole a také zřejmě to, že díky Faloutu 4, mají z hlediska enginu spoustu práce již hotovou. Takže co vlastně přinese TES V: Skyrim Special Edition na PC?

Především změní Skyrim z původní 32 bitové DirectX 9 verze na 64 bitovou DirectX 11 hru. S tím úzce souvisí využití pokročilých grafických vylepšení, lepší výkon a doufejme i stabilita hry. Sami tvůrci se vyjadřují, že chtějí aby vizuálně hra působila co nejvíc „nextgenově“ jak jen to bude možné.

Doufají, že úsilí které do tohoto remasteru vkládají  přiláká hráče k opětovnému zahrání a ospravedlní tak plnou cenu, kterou budou muset zaplatit majitelé konzolových verzí hry. Úvahy jestli se vyplatí koupit 5 let starou „zmódovanou“ hru za 60€ tak PC hráči naštěstí mohou škodolibě přenechat konzolistům.

Pro PC hráče je důležité, že mohou použít savy z původní hry, stejně tak módy by měly být kompatibilní, případně půjdou zkonvertovat na novou verzi. Moderům se také otevřou další možnosti, včetně nové verze nástroje pro tvorbu Creation Kitu, jak hru ještě víc vylepšit.To bude pro mě osobně hlavním přínosem této nové verze Skyrimu, protože na PC si díky ENB a dalším modům, užíváme lepší vizuální kvalitu už dlouho:

Skyrim ENB

Zdroj. https://www.flickr.com/photos/131371015@N04/28670210930/

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)

Bitva o Gamestop – retardi z Redditu vs paraziti z Wall Street

01.02.2021 Novinky

V současné době vrcholí střet mezi dvěma skupinami, které mají zdánlivě stejný cíl, vydělat na spekulaci s cenou akcií největšího prodejce her Gamestop, který vlastní síť 5 509 kamenných obchodů v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Vzhledem k neustále se zvyšujícím prodejům digitálních kopií her, Gamestop setrvale rok za rokem ztrácí na hodnotě a na (…)

Konec Steam Spy nebo nový začátek?

20.05.2018 Novinky, Rozhovory ,

Steam Spy byl donedávna známým, veřejně přístupným zdrojem informací nejen o prodejích her na Steamu, ale i dalších užitečných údajů, ze kterých těžili malí nezávislí vývojáři, herní novináři, ale i velcí vydavatelé a běžní hráči. Nedávno bohužel Valve provedlo změny v nastavení účtů, kvůli kterým už nejsou veřejně dostupná data z profilů uživatelů Steamu, takže (…)