Crytek zavírá 5 studií

Bohužel se potvrdily zvěsti o špatné finanční situaci Cryteku, který je nepřímo přiznal v tiskové zprávě  vydané 20.12.2016. Oznamuje v ní velké změny v budoucích byznys plánech a směřování společnosti, spojené s restrukturalizací, což v manažerštině znamená, že stovky lidí přijdou před vánoci o práci, navíc v situaci, kdy nedostali výplaty ani za poslední dva měsíce. O tom se ovšem v tiskové zprávě nic nedozvíte…

Crytek v ní dále uvádí, že se chce znovu více soustředit na podstatu společnosti, což byla tvorba inovativních her a technologií pro jejich vývoj. Jako součást těchto změn bude veškerý vývoj probíhat pouze ve studiích ve Frankfurtu v Německu a Kyjevě na Ukrajině, která budou pokračovat v práci na prémiových titulech.

Cryengine zůstává významným pilířem celkové strategie společnosti a partneři s enterprise licencí, stejně jako nezávislý vývojáři budou mít nadále přístup k pravidelným updatům enginu. Všechna ostatní studia nezůstanou součástí Cryteku a management bude pracovat na zajištění pracovních míst a hladkém průběhu těchto změn pro stabilní budoucnost.

Spoluzakladatel Cryteku a ředitel Avni Yerli k tomu dodal:

Procházet těmito změnami rozhodně není jednoduché a chtěl bych upřímně poděkovat všem současným i propuštěným zaměstnancům za jejich tvrdou práci a oddanost Cryteku.

Tyto změny jsou součástí nutných kroků k tomu, aby se Crytek stal zdravou společností a  byl tak znovu atraktivní pro největší talenty v herním vývoji. Informace o těchto změnách jsme celou dobu komunikovali uvnitř firmy.

Nyní se výhradně soustředíme na naše silné stránky, které vždy definovaly Crytek – nejlepší vývojáři na světě, nejvyspělejší technologie a inovace v herním vývoji. Věříme, že po těchto náročných změnách budeme více pružné, životaschopné a atraktivní studio, připravené na úspěšnou budoucnost.

Celkový obrázek o situaci v Cryteku a jak k ní došlo si můžete udělat z informací v článku Crytek nemá na výplaty, zde si neodpustím znovu zopakovat, že informace od zaměstnanců naopak svědčí o špatné komunikaci uvnitř firmy a velké nejistotě, způsobené nezájmem Cevata Yerliho, bratra výše citovaného Avni Yerliho.

A byl to také zřejmě Cevat, který svými vizemi dovedl Crytek opakovaně na pokraj bankrotu. Pro ilustraci v roce 2013 uvedl, že free to play hry budou v následujících 2 – 5 letech hlavním zdrojem příjmů. Podle posledních zpráv to vypadá, že se otěží chopil Avni a bude v souladu se zdravým rozumem opět směřovat Crytek k vývoji technologicky nejvyspělejších AAA her a pokračování ve vývoji Cryenginu.

Prostě jde o návrat ke kořenům a pokud situaci finančně ustojí, je více než pravděpodobné, že se dočkáme Crysisu 4, ostatně žádný jiný trumf v rukávu ani nemají. Na chybná manažerská rozhodnutí ovšem doplatí stovky zaměstnanců 5 studií Cryteku v Maďarsku, Bulharsku, Turecku, Číně a Jižní Korei, která budou uzavřena. Ti asi zřejmě nebudou v moc vánoční náladě…

 

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Bitva o Gamestop – retardi z Redditu vs paraziti z Wall Street

01.02.2021 Novinky

V současné době vrcholí střet mezi dvěma skupinami, které mají zdánlivě stejný cíl, vydělat na spekulaci s cenou akcií největšího prodejce her Gamestop, který vlastní síť 5 509 kamenných obchodů v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Vzhledem k neustále se zvyšujícím prodejům digitálních kopií her, Gamestop setrvale rok za rokem ztrácí na hodnotě a na (…)

Konec Steam Spy nebo nový začátek?

20.05.2018 Novinky, Rozhovory ,

Steam Spy byl donedávna známým, veřejně přístupným zdrojem informací nejen o prodejích her na Steamu, ale i dalších užitečných údajů, ze kterých těžili malí nezávislí vývojáři, herní novináři, ale i velcí vydavatelé a běžní hráči. Nedávno bohužel Valve provedlo změny v nastavení účtů, kvůli kterým už nejsou veřejně dostupná data z profilů uživatelů Steamu, takže (…)

Robot Cache – distribuce her za kryptoměnu

16.01.2018 Novinky

Brian Fargo šéf nezávislého studia inXile, které stojí např. za Wastelandem, oznámil vznik nové distribuční platformy pro digitální prodej her Robot Cache, za pomocí nově vzniklé speciální kryptoměny Iron. Hlavní předností Robot Cache má být možnost hráčů prodávat zakoupené digitální hry po dohrání, což doposud nebylo u digitální distribuce na PC nikdy možné, ovšem zveřejněné (…)