GTA V je 4. nejprodávanější hrou všech dob

GTA V se bezpochyby zapíše do historie jako jedna z komerčně nejúspěšnějších AAA her, od vydání v roce 2013 se totiž neustále prodávají další a další milióny kopií a tato hra i tři roky po vydání okupuje přední místa žebříčků nejprodávanějších her. Zatím se jí prodalo přes 75 miliónů kopií, což dělá z GTA V 4. nejprodávanější hru všech dob, je ale pravděpodobné, že GTA V ještě časem překoná i momentálně třetí Wii Sports (82,7 mil. kopií)…

Zajímavostí je, že prodeje neustále stoupají a v minulém roce se prodalo dokonce o něco více kopií než v roce 2015, kdy hra vyšla na PC. Částečně za to mohou i slevy, které ale ještě zdaleka nedosáhly výprodejových 10 – 15 €  a i po slevě se v zimním výprodeji na Steamu prodávala za stále slušných 25 – 30€. Momentálně, 2 roky po vydání, je ale na Steamu k dostání opět za plnou cenu 60 €.

 

Velký podíl na přetrvávajícím zájmu má i úspěšný multiplayer GTA Online, který dostává pravidelné updaty a také to, že hra je velmi populární u streamerů na Youtube.  Zdá se, že i v roce 2017 popularita a prodeje GTA V  jen tak neupadnou, jak dokládá žebříček nejprodávanějších her ve Velké Británii, kde se GTA V udržela, jako jedna z mála her, 11 týdnů na 1. místě v prodejnosti a to i v lednu 2017.

Když se podíváme na prodeje čistě jenom PC verze, patří GTA V na Steamu k nejúspěšnějším AAA titulům a momentálně ji vlastní podle SteamSpy přibližně 6 333 000 hráčů. V minulém roce se dostala do „platinové“ skupiny nejvýdělečnějších her roku 2016, kdy za sebou nechala mnoho AAA titulů, vydaných v roce 2016.

Velkou část prodejů na PC ale mohou tvořit i kopie aktivované přímo na platformě vydavatele: Rockstar Social Club, klíče pro tuto platformu můžete zakoupit i v dalších obchodech přeprodávajících hry, kde jsou o něco levnější než kopie aktivované na Steamu, aktuálně seženete Rockstar klíč GTA V na G2A za 670 Kč a verzi pro Steam za 880 Kč.

Najít nejlevnější klíč GTA V pro Rockstar Social Club na G2A

Najít nejlevnější Steam klíč GTA V na G2A

 

Za podobné částky můžete koupit digitální klíče GTA V i v českých eshopech, aktuální ceny najdete na Heuréce:

Zajímavostí PC verze GTA V jsou i vysoké nároky hry na procesor, kdy ji bude 2 jádrový procesor s HT, jako i3 od Intelu nebo nejnovější hit Pentium G4560 výrazně omezovat, dokonce i v kombinaci s lowendovou grafickou kartou GTX 1050 Ti, u ostatních procesorově náročných her se rozdíly mezi procesory projevovali až v kombinaci s výkonnějšími grafickými kartami jako RX 470 nebo GTX 1060.

GTA V je tak v současnosti zřejmě nejvíce náročná hra na výkon procesoru, u které bude výše FPS v naprosté většině běžných sestav nejvíce záviset na procesoru. Proto se vám, pokud jste fanoušci této série, rozhodně vyplatí investovat do 4 jádrového procesoru, rozdíl mezi Pentiem G4560 a i5-7600K je v kombinaci s jakoukoli běžnou grafickou kartou vysokých 40 FPS…

Zdroj testu: HardwareUnboxed

Komentáře

2 komentáře k článku "GTA V je 4. nejprodávanější hrou všech dob"

avatar
10000
Seřadit podle:   Nejnovější | Nejstarší | S nejvíce hlasy
Romik
Host
Sice to je rozdíl 40FPS ale pořád si myslím že je to bezproblémově hratelné i na 2 jádru. V počátcích 3D grafiky se za slušně hratelné považovalo i 20 FPS. Nároky se samozřejmě mění. Jediný problém u 2 jádra je, že tam může být někdy extrémní propad oproti 4 jádru když by 2 jadro nestíhalo. A to se z takového průměrného grafu asi nezjistí. Zaujalo mě nedávno i reklamní video na SSD disky ,které ukazovalo v assasin creed nějakém XXtém dílu ve split screenu jak lze odehrát pasáž hry rychleji než na klasickém HDD. Což je sice pěkné pro speedrunny… Zobrazit celý text»
Romik
Host
Na youtube se dá najím maník (španělsky hovořící) co založil svou popularitu na ořezávání her až na kost a hraní na nejnižší nastavení a na slabých herních PC konfiguracích. Tam se dá zjistit že GTA5 v jádru není o nic lepší než GTA Vice city a po oholení na kost tak i prakticky vypadá:) Je to sice dost hrozné se na to dívat ale zase nám to ukazuje jak zvyšují nároky na hraní tuny hezky vypadajících povrchu když se na něj chci koukat v reálném čase a měnícím se nasvícení. Hezkým příkladem je Witcher 1 běžící na silně modifikovaném enginu… Zobrazit celý text»
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)

Bitva o Gamestop – retardi z Redditu vs paraziti z Wall Street

01.02.2021 Novinky

V současné době vrcholí střet mezi dvěma skupinami, které mají zdánlivě stejný cíl, vydělat na spekulaci s cenou akcií největšího prodejce her Gamestop, který vlastní síť 5 509 kamenných obchodů v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Vzhledem k neustále se zvyšujícím prodejům digitálních kopií her, Gamestop setrvale rok za rokem ztrácí na hodnotě a na (…)

Konec Steam Spy nebo nový začátek?

20.05.2018 Novinky, Rozhovory ,

Steam Spy byl donedávna známým, veřejně přístupným zdrojem informací nejen o prodejích her na Steamu, ale i dalších užitečných údajů, ze kterých těžili malí nezávislí vývojáři, herní novináři, ale i velcí vydavatelé a běžní hráči. Nedávno bohužel Valve provedlo změny v nastavení účtů, kvůli kterým už nejsou veřejně dostupná data z profilů uživatelů Steamu, takže (…)