Hogwarts Legacy můžete hrát už dnes od 19:00

Jedna z nejočekávanějších letošních her vychází oficiálně až 10.2. 2023, ale pokud si dnes pořídíte Deluxe edici, můžete mimo získání dalších bonusů, hrát tuto hru na PC už 7.2. 2023 od 19:00 našeho času. Hra má vcelku slušné recenze a zdá se, že půjde o vydařený, propracovaný titul, takže nejen pro fanoušky Harryho Pottera se možná vyplatí jít do rizika předobjednávky a začít hrát už dnes…

Hogwarts Legacy – recenze

(Zdroj: překlad úryvku z průběžné recenze webu PC Gamer.com)

 

V Hogwarts Legacy jsem strávil přes 20 hodin, než se ukázalo, že kromě rozsáhlého RPG se stromy dovedností, bojem s čaroději, craftingem, environmentálními hádankami a spoustou vedlejších úkolů, obsahuje tato svérázná hra také úpravy a vylepšování vašeho domu a trochu i správu zoologické zahrady. Je to mnohem rozsáhlejší hra, než asi kdokoli čekal a já jsem zatím neustále překvapován tím, jak dobré jsou jednotlivé prvky.

 

Jistě, trpí rozvláčným začátkem a rušivými technickými problémy, ale teď, když jsem dostal volnou ruku k prozkoumání celých Bradavic a překvapivě i kilometrů okolní krajiny, si Hogwarts Legacy užívám stejně jako Zaklínače 3 nebo Red Dead Redemption 2: proplouvám přesvědčivě vykresleným světem svým vlastním tempem a plně jsem se sžil s mojí postavou, do které stále více investuji.

 

Hogwarts Legacy je v mnoha ohledech hra, kterou jste už sice někdy hráli, ale také rarita: velkorozpočtové RPG, které se snaží do sandboxu nacpat veškerou prestiž, nádheru a očekávání masivní mediální značky jako je Harry Potter a zatím se jí to skutečně daří – hra sice vypráví vlastní příběh v známém světě, ale nenechala se spoutat omezujícími termíny a tvůrčími hranicemi filmové předlohy…

 

I další souhrnné recenze jsou vcelku pozitivní na Metacriticu má Hogwarts Legacy zatím 82%, na OpenCritic 86% a 92% recenzentů tutto hru doporučuje.

Z hlediska hratelnosti tak mám celkem jasno, ale bohužel technický stav PC verze je tradičně opět odbytý a nejspíš nějakou dobu potrvá, než se hru podaří lépe optimalizovat. Podrobné zhodnocení výkonu a problémů PC verze ještě nevyšlo, takže zatím těžko hodnotit skutečný stav. Jako naprostá většina AAA her obsahuje také anti-pirátskou ochranu Denuvo, což se může projevit na zvýšených HW nárocích.

 

HW požadavky Hogwarts Legacy

Vypadá to, že u nových AAA her se stává standardem, že karty o výkonu RTX 570 nebo GTX 1060 stačí s bídou na Low detaily a pouze 720p rozlišení, což už se dá těžko považovat za plnohodnotné PC hraní v roce 2023. Pro 1080p 60FPS na vyšší detaily tak budete potřebovat starší GTX 1080 Ti nebo její dnešní ekvivalent RX 6650 XT za 7 500 Kč,  slabší RTX 3060 12GB nebo RX 6600 budou nejspíš také dostatečné pro hraní v 1080p.

Pro 1440p 60FPS Ultra už budete potřebovat výkon zhruba na úrovní RTX 3070 nebo RX 6800 s cenou kolem 14 000 Kč, pro 4K Ultra pak novou RX 7900 XT nebo RTX 4070 Ti. U Ulra kvality hra uvádí už 32GB Ram a 8 jádrové procesory Ryzen 5800X nebo Intel 10700K. Tyto zveřejńované požadavky jsou ovšem často dost nepřesné, takže jde spíše o orientační údaje a skutečnou náročnost hry ukážou až nezávislé testy…

 

Hogwarts Legacy čeština

Oficiální českou lokalizaci PC verze mít nebude, nicméně stránka s amatérskými překlady lokalizace.net už má hru Hogwarts Legacy uvedenou v chystaných projektech na překlad, tak se snad čeští hráčí časem dočkají alespoň neoficiálních titulků.

 

Cena a dostupnost Hogwarts Legacy

PC verze Hogwarts Legacy můžete pořídit na Steamu, Epic Storu, GMG nebo u českých překupníků na Heuréce. Standardní verzi hry seženete na Heuréce aktuálně od 1260 Kč, Deluxe edici od 1530 Kč.

 

Nejlevnější Deluxe verze je ale u oficiálního prodejce Green Man Gaming už za 59,49 Euro = 1454 Kč, tedy za stejnou cenu jako na Steamu pořídíte pouze standardní edici. Standardní edice je na GMG za 51 Euro = 1 247 Kč.

 

Hogwarts Legacy Standard vs Deluxe edice bonusy pro předobjednávky

Stále ještě můžete předobjednat Standardní edici, která obsahuje bonus Onyx Hippogriff Mount, hru ale budete moci hrát až 10.2. 2023

Pokud předobjednáte Deluxe edici získáte bonusy:

Thestral Mount, Dark Arts Battle Arena, Dark Arts Cosmetic Set, Dark Arts Garrison Hat, 72 Hours Early Access

 

Dark Arts Battle Arena byla představena v několika herních trailerech a jedná se o přístupnou lokaci v herním světě, která hráčům umožňuje přijmout řadu obtížných bojových úkolů a vyzkoušet si své schopnosti čarodějky nebo čaroděje proti náročným protivníkům.

72 Hours Early Access – PC verzi tak můžete hrát už dnes 7.2. 2023 od 19:00 našeho času, stejně tak ji lze už od rána stáhnout dopředu ze Steamu, což se hodí jelikož má přes 69GB.

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

Podobné články

Starfield – tipy do začátku

04.10.2023 PC Hry, RPG , ,

Tipy na začátek hry Starfield po prvním příchodu do New Atlantis, kde nakoupit zbraně, suroviny, oblečení s bonusy, jak zdarma získat mnohem lepší skafandr, jak přesouvat suroviny z lodě a do lodě na dálku, jak obejít omezení Fast travelu do Lodge s velkým přetížením, jak si označit potřebné suroviny pro úpravy zbraní a skafandrů a kde je skladovat v truhle s neomezenou kapacitou…

Starfield bude optimalizován pro AMD grafiky a procesory

28.06.2023 PC Hry ,

AMD 27.6. 2023 oznámilo partnerství s Bethesdou pro hru Starfield a je tak možné, že hra poběží na grafických kartách AMD o něco lépe než na srovnatelných modelech od konkurenční Nvidie. Tyto praktiky sice nejsou moc férové, ale bohužel je běžně používají obě firmy, takže moc nechápu pozdvižení a množství stížnostní, které zaplavily diskuzní fóra (…)

Starfield vyjde 6.9. 2023

08.03.2023 PC Hry, RPG , ,

Dnes 8.3. 2023 Bethesda vydala nový trailer dlouho očekávané hry Starfield a také konečně oznámila datum vydání hry, které už bylo 2x odloženo. Starfield měl nejprve vyjít 11.11. 2022, ale toto datum se ukázalo jako nereálné a vývojáři potřebovali více času na doladění hry. Další přesné datum vydání Starfieldu nebylo oznámeno, ale Starfield měl vyjít (…)

Nové PC hry vycházející v únoru 2023

22.02.2023 PC Hry ,

Přehled vybraných nejnovějších PC her vycházejících v únoru 2023, všechny  hry mají odkazy na trailer, recenze, krátký popis hratelnosti, příběhu a žánru, informace o české lokalizaci, dostupnosti dema na vyzkoušení a také odkazy na Heuréku a Greenmangaming, kde často naleznete nejvýhodnější slevy, oproti pořízení hry přímo na Steamu tak můžete často ušetřit… Nové PC hry (…)