Mafia 3 vyšla na PC s mnoha problémy

Mafia 3 se hned po vydání stala terčem kritiky za technický stav PC verze, která se asi zařadí mezi další odfláknuté konzolové porty AAA her. Zamknuté FPS na 30, textury s nízkým rozlišením, časté pády, zamrzání hry a problémy s ovládáním dokládají, že 2K, potažmo přímo studio Hangar 13, si s nějakou PC verzí moc práce nedali.

mafia-3-fps-lock

Byli jisté indicie, že se hrou nemusí být vše v pořádku, jako jedna z mála AAA her totiž nebyla Mafia 3 poskytnuta recenzentům předem, proto nejsou žádné recenze v den vydání a teprve krátce před vydáním si  autoři hry „vzpomněli“, že by mohli oznámit výše zmíněný 30 FPS lock.
Samozřejmě odezva od PC hráčů přišla v podobě, jaké by se po kauzách No Man’s Sky nebo Batman mohl divit jen totální ignorant a Mafia 3 se tak podle všeho zařadí do této „vybrané “ společnosti. Je to škoda vzhledem k tomu, že na příběh, zasazení a atmosféru hry přichází celkem pozitivní reakce.

Reakce hráčů na Steamu

30 FPS lock, blurry graphics, low resolution textures. A console port through and through. Thanks, but I’ll refund and feed my GTX 1080 something else.
Also, it seems odd you didn’t reveal the FPS lock before the pre-sale started but literally a few hours before the actual release, very shady business practices.

It needs to be patched pretty quickly. I’m having CTDs pretty frequently and the controls are a mess. So far the game itself seems very good and shows potential but the technical issues make it nearly unplayable.

Thank you 2K and Hangar 13 for letting us know about the 30 frames-per-second cap one hour before launch. Very smart tactic to fool the loyal customers pre-ordering your games to get some early money.

They really shouldn’t have released it before their patch was ready. You have to be an idiot to not know how the communtiy would react to a stupid 30 fps lock.
I can’t play it by the way, it actually gives me headaches. The game is very jittery (even with a „solid“ 30 fps framerate), the controls are also unresponsive and imprecise. Whoever decided to release the game in that state should be fired.

Objevil se i vtipný návod jak odstranit 30 FPS lock z Mafie 3:

 

Varování pro ty, co neovládají angličtinu, hlavně se návodem neřiďte 🙂 soubor Mafia_dellort.ini neexistuje a dellort pozpátku = trolled. Raději si počkejte na oficiální opravu, kterou vývojáři údajně již testují a měla by být dostupná během víkendu.

Otázkou zůstává, proč je i v roce 2016  PC scéna s 125 000 000 registrovaných účtů na Steamu, kde současně běžně hraje 11 000 000 aktivních hráčů, stále považována některými vydavateli za něco podřadného, kde si mohou dovolit nabízet za plnou cenu produkt, který nesplňuje ani základní minimum požadavků na to, jak by měla PC hra vypadat. Bohužel Mafia 3 je další z mnoha her, které ničí důvěru hráčů k předobjednávkám, Early accesům, Kickstarterům apod… osobně už jsem z podobného kupování „zajíce v pytli“ naštěstí vyléčen a rád si počkám, až bude hra v plně funkčním stavu.

Mafia 3 – systémové požadavky

Dodatek: Jestli hrajete na starších procesorech Phenom od AMD nebo cpu od Intelu, které nepodporují instrukce SSE 4.1/4.2, Mafii 3 na nich nespustíte, jde o podobný případ jako u No Man’s Sky nebo MGS V , které po vydání na těchto procesorech také nešly, ale s pomocí pozdějších oprav  nyní fungují, jestli to bude platit i  u Mafie 3 ukáže čas.

 

Minimální konfigurace
CPU:Intel I5-2500K, AMD FX-8120
RAM:6 GB RAM
OS:Windows 7 64-bit
GPU:NVIDIA GeForce GTX 660, AMD Radeon HD7870 | GK s min 2 GB
HDD:50 GB volného místa

 

Doporučená konfigurace
CPU:Intel I7-3770, AMD FX 8350 4.0 Ghz
RAM:8 GB
OS:Windows 7 64-bit
GPU:GTX 780 nebo GTX 1060, AMD Radeon R9 290X |GK s min 4GB
HDD:50 GB volného místa

 

Jestli výše zmíněné výhrady k technickému stavu hry považujete za hysterické reakce nevděčných PC hráčů, kteří můžou být vůbec rádi, že jim vydavatelé umožní hrát tyto super AAA hry, směle do toho a kupujte v českých eshopech:

Možná najdete o něco levnější Steam klíč hry Mafia 3 na G2A, aktuální cenu zjistíte v jejich eshopu:

Najít levný Steam key Mafia 3 na G2A


Zdroj ikony v náhledu článku: http://fav.me/daims6i

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

Žádné upozornění
avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Robot Cache – distribuce her za kryptoměnu

16.01.2018 Novinky

Brian Fargo šéf nezávislého studia inXile, které stojí např. za Wastelandem, oznámil vznik nové distribuční platformy pro digitální prodej her Robot Cache, za pomocí nově vzniklé speciální kryptoměny Iron. Hlavní předností Robot Cache má být možnost hráčů prodávat zakoupené digitální hry po dohrání, což doposud nebylo u digitální distribuce na PC nikdy možné, ovšem zveřejněné (…)

Game Awards 2017 – ocenění nejlepších her 2017

08.12.2017 Novinky

7.12. 2017 proběhlo v Los Angeles již čtvrté předávání cen pro nejlepší hry letošního roku Game Awards 2017. Organizátoři této akce se snaží vytvořit herní obdobu filmových Oscarů, o tom jak se jim to daří jste se mohli přesvědčit v přímém přenosu na mnoha streamovacích službách. Bohužel vzhledem k časovému posunu probíhalo živé vysílání v (…)

Bethesda zase zkouší prodávat mody

31.08.2017 Novinky , ,

Na letošní E3 byl slavně odhalen Creation Club, který některým škarohlídům včetně mě připadal jako další pokus o zpoplatnění modů, i když tentokrát na to šla Bethesda trošku od lesa a dušovala se, že bude takto poskytovat pouze obsah, který nebyl ještě nikde jinde zveřejněn zdarma. Tvůrcům, kteří projdou výběrem bude platit přímo samotná Bethesda (…)

Steam používá 33 mil. hráčů denně, zbytek hraje Lolko a spol

09.08.2017 Novinky ,

Steam jako největší herní platforma na PC neustále roste, jednak se násobně zvětšuje počet her v jeho katalogu a také neustále přibývají noví zákazníci. O aktuální statistiky nejen počtu uživatelů Steamu se Valve podělilo na letošní konferenci Casual Connect v Seattlu, ze které pocházejí následující údaje. Jelikož Steam představuje velkou část PC hraní jako celku, (…)

Her se Zaklínačem se prodalo přes 25 miliónů

28.06.2017 Novinky ,

Přísun peněz do polského studia CD Projekt Red díky hrám se Zaklínačem neustává ani v tomto roce a vývojáři tak mají zajištěn dostatek financí pro dokončení další,  ještě větší a ambicióznější hry – Cyberpunk 2077, která ovšem vyjde nejdříve příští rok. O celkových tržbách CD Projektu si můžeme udělat představu podle pravidelně zveřejňovaných finančních zpráv, (…)