Tyranny vychází na PC 10.11.2016

Tyranny je izometrické RPG od známého studia Obsidian, které slibuje přinést do žánru her na hrdiny neotřelý námět světa, kde zvítězilo zlo. Hráče sloužící temnému lordu Kyrosovi tak hned na začátku postaví před obtížná rozhodnutí, která mají mít velký vliv na osudy lidí i celé země…

Příběh

Zůstalo jen jedno poslední království, které ještě odolává armádám Lorda Kyrose, ale na rozdíl od klasických RPG,  se hráč nestane bezejmenným vyvoleným hrdinou, který by na poslední chvíli porazil velké zlo.

Naopak, přichází jako FateBinder, vládní agent Kyrose, který má prosazovat jeho vůli a disponuje pravomocemi soudce, poroty i popravčího. Nebude se ani tak zatěžovat volbou mezi zlem a dobrem, jako  spíš bude muset zvládat napětí a řešit spory mezi dvěma frakcemi armád zla.

Jedna složka elitních bojovníků Disfavored představuje řád, disciplínu a oddanost, druhou frakcí je horda barbarů Scarlet Chorus, kteří si naopak libují v rozpoutávání chaosu a a bojů.

Spory mezi veliteli obou frakci se pak budou starat o většinu problémů, které vyvstanou během asi 30 hodinové kampaně. Všechny postavy, jak už je u Obsidianu dobrým zvykem, nejsou černobílé, mají dobré i špatné vlastnosti, zkrátka jsou dobře napsané, včetně zajímavých společníků.

Všechny činy a rozhodnutí hráče budou ovlivňovat jeho vztahy se společníky i oběma frakcemi a podle toho u nich získá různou reputaci, která se může projevit např. i odemčením unikátních talentů.

 

Trailer

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
RPG10. 11. 2016NeObsidian13 00083

 

Recenze Tyranny

Souhrn zahraničních recenzí na Metacriticu, kde někteří recenzenti zatím hru hodnotí převážně kladně až nadšeně.

 
MMORPG.com – 90

Tyrrany je hra, kterou by měl hrát každý fanoušek žánru RPG.  Všechno, o co se pokoušela hra Pillars of Eternity, dělá ještě lépe. Jednoznačné doporučení, jedná se o jedno z nejlepších RPG letošního roku.

WCCFtech – 90

Tyranny perfektně vystihuje to, co dělá RPG hry tak skvělé. Perfektně napsaný poutavý příběh a zasazení, propracované mechaniky a velká znovu hratelnost. Novou hru od Obsidianu by měl hrát každý fanoušek RPG žánru.

Ale ozývají se i kritičtější hlasy…
 
PC Gamer – 75

Repetitvní boj a uspěchaný konec kazí  jinak pozoruhodně ztvárněný svět…

PC World – 70

Z Tyranny se asi nestane kultovní klasika žánru, ale nejde ani o špatnou hru. Obsahuje vynikající nápady, kterým ale chybí větší hloubka aby mohly naplno zazářit…

 

ACG Video recenze Tyranny – koupit, počkat na slevu nebo nechat být?

 

 

O něco levnější než na Steamu je hra Tyranny v českých eshopech, aktuální ceny a obsah balení jednotlivých edicí zjistíte na Heuréce:

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Bitva o Gamestop – retardi z Redditu vs paraziti z Wall Street

01.02.2021 Novinky

V současné době vrcholí střet mezi dvěma skupinami, které mají zdánlivě stejný cíl, vydělat na spekulaci s cenou akcií největšího prodejce her Gamestop, který vlastní síť 5 509 kamenných obchodů v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Vzhledem k neustále se zvyšujícím prodejům digitálních kopií her, Gamestop setrvale rok za rokem ztrácí na hodnotě a na (…)

Konec Steam Spy nebo nový začátek?

20.05.2018 Novinky, Rozhovory ,

Steam Spy byl donedávna známým, veřejně přístupným zdrojem informací nejen o prodejích her na Steamu, ale i dalších užitečných údajů, ze kterých těžili malí nezávislí vývojáři, herní novináři, ale i velcí vydavatelé a běžní hráči. Nedávno bohužel Valve provedlo změny v nastavení účtů, kvůli kterým už nejsou veřejně dostupná data z profilů uživatelů Steamu, takže (…)

Robot Cache – distribuce her za kryptoměnu

16.01.2018 Novinky

Brian Fargo šéf nezávislého studia inXile, které stojí např. za Wastelandem, oznámil vznik nové distribuční platformy pro digitální prodej her Robot Cache, za pomocí nově vzniklé speciální kryptoměny Iron. Hlavní předností Robot Cache má být možnost hráčů prodávat zakoupené digitální hry po dohrání, což doposud nebylo u digitální distribuce na PC nikdy možné, ovšem zveřejněné (…)