Tyranny vychází na PC 10.11.2016

Tyranny je izometrické RPG od známého studia Obsidian, které slibuje přinést do žánru her na hrdiny neotřelý námět světa, kde zvítězilo zlo. Hráče sloužící temnému lordu Kyrosovi tak hned na začátku postaví před obtížná rozhodnutí, která mají mít velký vliv na osudy lidí i celé země…

Příběh

Zůstalo jen jedno poslední království, které ještě odolává armádám Lorda Kyrose, ale na rozdíl od klasických RPG,  se hráč nestane bezejmenným vyvoleným hrdinou, který by na poslední chvíli porazil velké zlo.

Naopak, přichází jako FateBinder, vládní agent Kyrose, který má prosazovat jeho vůli a disponuje pravomocemi soudce, poroty i popravčího. Nebude se ani tak zatěžovat volbou mezi zlem a dobrem, jako  spíš bude muset zvládat napětí a řešit spory mezi dvěma frakcemi armád zla.

Jedna složka elitních bojovníků Disfavored představuje řád, disciplínu a oddanost, druhou frakcí je horda barbarů Scarlet Chorus, kteří si naopak libují v rozpoutávání chaosu a a bojů.

Spory mezi veliteli obou frakci se pak budou starat o většinu problémů, které vyvstanou během asi 30 hodinové kampaně. Všechny postavy, jak už je u Obsidianu dobrým zvykem, nejsou černobílé, mají dobré i špatné vlastnosti, zkrátka jsou dobře napsané, včetně zajímavých společníků.

Všechny činy a rozhodnutí hráče budou ovlivňovat jeho vztahy se společníky i oběma frakcemi a podle toho u nich získá různou reputaci, která se může projevit např. i odemčením unikátních talentů.

 

Trailer

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
RPG10. 11. 2016NeObsidian13 00083

 

Recenze Tyranny

Souhrn zahraničních recenzí na Metacriticu, kde někteří recenzenti zatím hru hodnotí převážně kladně až nadšeně.

 
MMORPG.com – 90

Tyrrany je hra, kterou by měl hrát každý fanoušek žánru RPG.  Všechno, o co se pokoušela hra Pillars of Eternity, dělá ještě lépe. Jednoznačné doporučení, jedná se o jedno z nejlepších RPG letošního roku.

WCCFtech – 90

Tyranny perfektně vystihuje to, co dělá RPG hry tak skvělé. Perfektně napsaný poutavý příběh a zasazení, propracované mechaniky a velká znovu hratelnost. Novou hru od Obsidianu by měl hrát každý fanoušek RPG žánru.

Ale ozývají se i kritičtější hlasy…
 
PC Gamer – 75

Repetitvní boj a uspěchaný konec kazí  jinak pozoruhodně ztvárněný svět…

PC World – 70

Z Tyranny se asi nestane kultovní klasika žánru, ale nejde ani o špatnou hru. Obsahuje vynikající nápady, kterým ale chybí větší hloubka aby mohly naplno zazářit…

 

ACG Video recenze Tyranny – koupit, počkat na slevu nebo nechat být?

 

 

O něco levnější než na Steamu je hra Tyranny v českých eshopech, aktuální ceny a obsah balení jednotlivých edicí zjistíte na Heuréce:

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

NOVINKY A NÁVODY

Tip na Stable Diffusion 2 – jak generovat kvalitní obrázky

27.11.2022 Návody, Software ,

První dojem z testu nové verze Stable Diffusion 2 nebyl moc přesvědčivý a všechny starší prompty co dobře fungovaly u verze 1,5 generovaly ve verzi 2 hodně špatné výsledky. Po dalším zkoumání jsem vygeneroval jeden obrázek s vodoznakem webu fotobanky Dreamstime.com a bylo celkem jasné, že obrázky tohoto webu byly použity při trénování nového modelu (…)

Návod na instalaci Stable Diffusion 2.0 pro Automatic1111 WebUI

26.11.2022 Návody, Software ,

Firma Stability AI, která se podílí na vývoji Open source projektu Stable Diffusion oznámila 24.11. 2022 vydání nové verze 2.0 tohoto projektu na generování obrázků pomocí AI z textového popisu. Oznámení vyvolalo nejprve velké nadšení u komunity, které ale posléze vystřídaly spíše obavy z některých zásadních změn a omezení u nového modelu, který byl trénován (…)

Stable Diffusion – AI generování obrázků

17.11.2022 Návody, Software ,

Generování obrázků pomocí textu prostřednictvím AI zažívá v tomto roce velký boom, poté co byly široké veřejnosti uvolněny první modely Stable Diffusion, které můžete bezplatně vyzkoušet na různých webech zdarma, ale jestli se začnete tomuto generování věnovat naplno, nejvíce možností dostanete instalací Stable Diffusion na svůj počítač lokálně. Tato instalace je o něco náročnější než (…)

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)

0
Would love your thoughts, please comment.x