Wasteland 3 oznámen

Studio inXile v čele s Brianem Fargem oznámilo vývoj hry Wasteland 3, přímého pokračování  Wastelandu 2, který byl zafinancován pomocí Kickstarteru a vydán v roce 2014. Wasteland 3 chtějí znovu zčásti financovat pomocí hráčů, crowdfundingová kampaň odstartuje 5.října, tentokrát na platformě Fig.

wastland-3-rangers

Základní info o Wastelandu

Hry ze série Wasteland spadají do žánru isometrických skupinových RPG, s tahovým soubojovým systémem. Odehrávají se v post-apokalyptickém světě, kde se jednotky Rangerů snaží zavést řád a udržovat alespoň zdání civilizace. První Wasteland vyšel v roce 1988 a byl zdrojem inspirace pro mnoho her, včetně známějšího Falloutu, Wasteland 2 zase výrazně zpopularizoval financování her pomocí Kickstarteru. Wasteland 3  nechystá žádné revoluční změny, ale přinese několik novinek a bude tak dál rozvíjet tento úspěšný koncept.

Příběh hry Wasteland 3

Budete hrát za jediného přeživšího Rangera z jednotky November, která byla vyslána do Coloráda. To se po atomové válce změnilo v ledovou pustinu, odříznutou od okolního světa, kde přeživší obyvatelstvo nemá nejmenší ponětí o existenci nějakých Rangerů a je ovládáno několika nebezpečnými frakcemi. Na vás je se s nimi vypořádat a založit v Colorádu první základnu Rangerů a tu svými rozhodnutími a činy dále rozvíjet.

Hratelnost

Wasteland 3 multiplayer

Největší změnou, kterou do série přinese Wasteland 3 má být co-op multiplayer. Celou kampaň bude možné hrát s dalším hráčem, kdy každý bude ovládat svou jednotku Rangerů. Společně pak můžete hrát stejné mise nebo se rozdělit a úkoly plnit odděleně pro rychlejší postup. Pokud bude jeden hráč offline, může druhý hrát nerušeně dál, změny a rozhodnutí, které  učiní se ale projeví i u druhého hráče po opětovném připojení. Pokud naopak preferujete singleplayer, nemusíte se obávat, Wasteland 3 bude možné hrát i  jako singleplayer offline hru.

wasteland-3-vozidlowasteland-3-stanicewasteland-3-prostredi

Další vítanou změnou je přidání vozidel, která můžete dále vylepšovat a používat je na uskladnění nashromážděných zásob a při prozkoumávání celého herního světa.

Soubojový systém zůstane nadále tahový,  bude ale přepracován pro větší plynulost a přidá možnost využití vozidel a okolního prostředí v boji. Wasteland 3 poklade opět velký důraz na příběh, rozhovory a volby hráče, nově využije upravený dialogový systém z Torment: Tides of Numenera. Většímu ztotožnění se s postavami přispěje i nová kamera, která umožní větší zazoomování při vedení rozhovorů, stejně jako pokročilejší grafika a detailnější modely.

Náklady na Wasteland 3

Odhad rozpočtu na vytvoření hry Wasteland 3 se pohybuje kolem 7  000 000 $, větší část bude uhrazena z výdělku hry Wasteland 2, který činil 12 000 000 $. Pro zbytek částky bude spuštěna crowdfundingová kampaň na platformě Fig, kterou Brian Fargo založil společně s Timem Schaferem a studiem Obsidian.

Fig umožňuje mimo běžného podpoření hry i přímé investování, kdy  se můžete jako investor podílet i na případném zisku hry, minimální částka pro tento typ investice činí 1 000 $, konkrétní podrobnosti budou oznámeny po spuštění kampaně 5.10. 2016

Osobně jsem  Wasteland 2 podpořil částkou 15 $ a odehrál v něm asi 50 hodin, i když jsem ho nakonec nedokončil, považuji ho za solidní hru,  na druhou stranu po pokračování nijak zvlášť netoužím. Dosavadní info o Wastelandu 3 mě zaujalo alespoň natolik, že se po spuštění kampaně budu o hru dále zajímat, ale o podpoření projektu zatím moc neuvažuji.

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)

Bitva o Gamestop – retardi z Redditu vs paraziti z Wall Street

01.02.2021 Novinky

V současné době vrcholí střet mezi dvěma skupinami, které mají zdánlivě stejný cíl, vydělat na spekulaci s cenou akcií největšího prodejce her Gamestop, který vlastní síť 5 509 kamenných obchodů v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Vzhledem k neustále se zvyšujícím prodejům digitálních kopií her, Gamestop setrvale rok za rokem ztrácí na hodnotě a na (…)

Konec Steam Spy nebo nový začátek?

20.05.2018 Novinky, Rozhovory ,

Steam Spy byl donedávna známým, veřejně přístupným zdrojem informací nejen o prodejích her na Steamu, ale i dalších užitečných údajů, ze kterých těžili malí nezávislí vývojáři, herní novináři, ale i velcí vydavatelé a běžní hráči. Nedávno bohužel Valve provedlo změny v nastavení účtů, kvůli kterým už nejsou veřejně dostupná data z profilů uživatelů Steamu, takže (…)