We Are The Dwarves – tip na hru za 100 Kč

We Are The Dwarves je taktická akční adventura s možností pauzy, která v minulém roce potěšila příznivce starých obtížných RTS svojí náročností a tím i nutností skutečně plánovat a využívat naplno taktické možnosti v mnoha těžkých bojích. Nebude to sice hra pro každého, ale za současnou cenu s 84% slevou vás vyjde na pouhých 100 Kč a to už stojí za úvahu, pokud se vám v letním herním suchu nedostává originálních her..

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
RTS25.2. 2016AnoWhale Rock Games40 86360|7,8

 

Základní info

We Are The Dwarves je první hrou nezávislého ukrajinského studia Whale Rock Games, sídlícím v Kyjevě. Nejde ale o žádné začátečníky, někteří vývojáři z tohoto studia v minulosti pracovali na spoustě známých her: Metro: Last Light, Dragon Age Inquisition, The Elder Scrolls Online, S.T.A.L.K.E.R.: Shadow of Chernobyl, S.T.A.L.K.E.R.: Clear Sky, S.T.A.L.K.E.R: Call of Pripyat, Everquest a dalších.

Finance na vývoj We Are The Dwarves se ukrajinští vývojáři pokoušeli získat prostřednictvím kampaně na Kickstarteru, spuštěné v červnu 2014, ale i když v jejím průběhu vybrali 49 000$ s požadované částky 120 000, rozhodli se ji předčasně zrušit, přesto nakonec hru úspěšně dokončili a vydali v únoru 2016.

V současnosti pracují na 2 dalších titulech, VR hře TimeLock VR a sci-fi Deployment, o které zatím nejsou známé další podrobnosti.

Příběh

Hra se odehrává v jednom z nejoriginálnějších světů ve Fantasy/Sci-fi žánru, protože v tomto trpasličím vesmíru je vše obráceně, prázdnota kosmu je nahrazena nekonečnou kamennou masou a jako planety naopak slouží prázdné prostory jeskyní, osvětlené krystaly, představující hvězdy, které mají zvláštní vlastnosti, měnící fyzikální zákony a umožňující vznik života…

Jednou z ras v tomto vesmíru jsou trpaslíci, kterým hrozí záhuba, protože hvězdy umožňující život v jejich královstvích záhadně mizí. Vyslali proto průzkumnou expedici, která měla najít nové hvězdy, ta se ale dostala do neznámé části kamenného vesmíru, kde po nehodě přežili pouze 3 trpaslíci s různými schopnostmi. Těm budete muset pomoci při setkání s dalšími civilizacemi a monstry v mnoha různých prostředích tohoto neznámého a odlehlého kamenného vesmíru…

Recenze

Většina recenzentů se shoduje na vysoké obtížnosti, hlavně v začátcích hry, kdy  ovládáte pouze 1 trpaslíka místo tří a nemáte přístup k pokročilým schopnostem, takže budete často umírat. Pokud ale překonáte počáteční frustraci z úvodu, čekají vás později zábavné boje se spoustou různých možností, díky 3 odlišným postavám, které můžete ovládat. Všichni většinou chválí i originalitu a výtvarné zpracování tohoto kamenného vesmíru se spoustu originálních lokací a zajímavý příběh. Naopak nejvíce stížností recenzentů bylo na obtížnost hry a nevyváženost, některé aspekty ovládání a kameru, takže výsledná známka na Metacriticu je pouhých 60%.

Hráči ovšem hru přijali o poznání lépe a jejich hodnocení je v současnosti výrazně vyšších 7,8, je zkrátka vidět, že tento typ hry není určen pro běžného hráče ani recenzenta moderních lehkých her, ale naopak pro lidi, kteří ve hrách dokáží ocenit pořádnou výzvu a mají dostatek trpělivosti naučit se pravidla, i přesto, že ze začátku budou často umírat. Za tuto snahu je potom hra dokáže odměnit v podobě tuhých bojů, které už, na rozdíl od začátku, budou díky spoustě taktických rozhodnutí a chytrému využívání prostředí, zvládat mnohem lépe, na ukázku úryvek z hodnocení hráče na Metacriticu:

We Are The Dwarves je unikátní kombinací Stealthu a bojových mechanik, s velkým důrazem na využívání prostředí ve váš prospěch. Je sice často velmi náročná, ale nikdy nemáte pocit, že je k vám nespravedlivá, protože každý boj má alespoň jedno chytré řešení.

 

Zkrátka pokud jste podobného ražení, máte nyní možnost koupit We Are The Dwarves, která se běžně prodává na Steamu za 25€ (670 Kč), s 84% slevou za pouhých 100 Kč u oficiálního prodejce her Green Man Gaming, účet u tohoto prodejce se vyplatí, protože pravidelně nabízí výrazné a mnohdy nejvyšší slevy jako během nedávno skončeného velkého letního výprodeje: Slevy PC her až 85% – letní výprodej na GMG.

Menší slevu také můžete získat u GMG i na nové AAA hry, jejichž ceny jsou na Steamu pro české zákazníky na úrovni zemí západní evropy – 60€, i když naše příjmy tomu zdaleka neodpovídají. Pokud tak chcete pořídit levnější 100% legální Steam klíč nových AAA her v den vydání z oficiální distribuce,  GMG je často nejlevnější možností.

Koupit We Are The Dwarves za 3,79€ = 100 Kč na Green Man Gaming

We are the Dwarves

Komentáře

3 komentáře k článku "We Are The Dwarves – tip na hru za 100 Kč"

avatar
10000
Seřadit podle:   Nejnovější | Nejstarší | S nejvíce hlasy
ta_lama
Host

gog.com má pěkné slevy tento týden 🙂

wpDiscuz

Podobné články

Letní slevy na hry – GMG slevové kódy

06.08.2020 Ostatní, PC Hry ,

Green Man Gaming letos spustil nový věrnostní program, kdy po nákupu her u tohoto oficiálního prodejce dostanete slušné slevy na další nákup a také 5 slevových kódů, které můžete nasdílet dalším hráčům. Díky minulým nákupům tak mohu poskytnout tyto slevové kódy na nové a brzy vycházející hry jako Horizon Zero Dawn Complete Edition PC,  Death (…)

Výhodné PC komponenty z Aliexpressu

02.12.2019 Herní PC

Aliexpress je jeden z největších světových obchodů, kde naleznete veškeré myslitelné zboží včetně PC komponentů a příslušenství. V případě PC komponentů bude ve většině případů nakonec výhodnější pořídit zboží v našich obchodech, ale najdou se i výjimky, kde se vyplatí využít nízké ceny a hlavně poštovného zdarma, které by v případě koupě u nás často (…)

Letní výprodej PC her – koupí 1 hry získáte 5 her zdarma!

19.07.2019 PC Hry ,

Ve velkém letním výprodeji PC her na GMG můžete nejen výrazně ušetřit, dostat hry zdarma, ale budete zařazeni i do slosování, ve kterém můžete vyhrát mini herní PC od Intelu. Podrobné podmínky soutěže a tipy na nejlepší kombinace bonusů pro využití maximálních slev najdete v tomto článku.   AKTUALIZACE 1.8. 2019 Letní výprodej končí 7.8. (…)