Starfield – překlad brazilské recenze

Objevila se první uniklá recenze Starfieldu od brazilského youtubera Davy Jonese, ale jeho video bylo brzy smazáno, mezitím se někomu jako vždy v podobných případech, podařilo video recenzi Starfieldu zálohovat a znovu nahrát na jiný server, takže si můžeme udělat obrázek o Starfieldu trochu s předstihem. Brazilský recenzent dal Starfieldu hodnocení 8,5 a byl se hrou vcelku spokojen, i když se našly i některé aspekty, které si podle všeho zaslouží kritiku, nejdůležitější shrnutí jeho recenze najdete v tomto českém překladu…

 

Video je v brazilské portugalštině, takže se z něho nejspíš moc nedozvíte, ale obsahuje i některé nové záběry…

 

Recenze Starfieldu – české shrnutí informací z uniklého videa

Příběh, questy, postavy

Postavy ve Starfieldu jsou hodně propracované, jejich příběhy a úkoly jsou zajímavé a mají velkou hloubku, což u dosavadních her od Bethesdy nebylo pravidlem a jde tak doufejme o výrazné zlepšení.

Hlavní příběh Starfieldu je velkolepý a velmi rychle recenzenta zaujal a je podle něj nejlepším hlavním příběhem ze všech her Bethesdy, více se o něm kvůli spoilerům nevyjádřil…

Vedlejší úkoly mají sice stále stejnou základní strukturu, ale i přesto jsou zábavné a udrží hráčovu pozornost. Recenzent tvrdí, že strávil mnoho probdělých nocí ve snaze dokončit některé zajímavé questy a i vedlejší úkoly mají velký vliv na hlavní příběh…

Dohrání Starfieldu zabralo recenzentovi zhruba 45 hodin, ale podle něj je možné dokončit pouze hlavní příběhovou linku za 20 -25 hodin, průzkum a plnění všech questů mohou klidně zabrat i 150 hodin.

Grafika a prostředí hry

Grafika si podle všeho zaslouží pochvalu, recenzent hodně chválil design vesmírných lodí a prostředí planet, která jsou velmi rozmanitá a unikátní, hodně působivé je nasvícení hry.

Hlavní města ve Starfieldu nabízí ohromující prostředí a jsou odlišná, unikátní a velmi rozlehlá, až tak, že bez mini mapy bylo těžké se v nich zorientovat a plnit úkoly.

Animace

Animace obličeje jsou spíše zklamáním, i když je patrné zlepšení proti minulým hrám od Bethesdy, stále jde spíše o průměr nebo podprůměr na dnešní poměry.

Naopak ostatní animace působí velmi dobře a plynule a patří k silnějším stránkám Starfieldu.

Boj a AI

Boj je díky hodně hloupé AI alespoň na normální obtížnost lehký a jde v podstatě o střílení za chůze, bez nutnosti nějaké taktiky… Ale i přesto je podle recenzenta zábavný a docela si jej chválil. Všechny typy zbraní jsou zajímavé a hra vás tak trochu „nutí“ je měnit, protože pro vaši oblíbenou zbraň není vždy k dispozici dostatek nábojů.

Ve Starfieldu je ale mnoho nastavení obtížnosti, které netestoval, takže doufejme, že na vyšší obtížnost budou souboje ve Starfieldu představovat větší výzvu..Rozmanitost nepřátel je také malá, bojujete pouze s lidmi a mimozemskými zvířaty, i když mají zajímavý design, jde v podstatě stále o to samé.

Zbraně jsou snadno dostupné z lootu, takže nebylo třeba nakupovat žádné v obchodech, z nepřátel zkrátka padaly lepší. Boj ve vesmíru s lodí také recenzenta moc nezaujal, hlavní příběh obsahuje minimum těchto vesmírných soubojů a lze se jim i snadno vyhnout opuštěním dané lokace.

Herní mechaniky a UI

Hra obsahuje mapu pouze pro cestování vesmírem, na povrchu planet a měsíců není žádná mapa a máte k dispozici pouze kompas, jak bylo zmíněno výše, toto hlavně ve městech hodně ztíží orientaci.

Starfield má váhový limit u postavy, který když překročíte, budete při chůzi spotřebovávat kyslík, což je podle recenzenta zbytečná komplikace, stejně tak první loď se kterou začínáte má hodně omezenou kapacitu na pouhých 400kg. Starfield tak sice nabízí spoustu potenciálně zajímavého lootu, ale kvůli těmto omezením budete v podstatě brát jen zbraně a léky, možná se tak vyplatí více investovat do rozšíření nosnosti.

Různé planety budou sice hráče varovat o vyšší teplotě nebo velkých mrazech, ale podle recenzenta to nemá velký efekt a neměl potřebu si upgradovat kvůli tomu skafandr.

Levelování zabere dost času a prosté střílení nepřátel moc XP nepřidá, více dostanete plněním questů. Zajímavá je i mechanika zvyšování ranku u jednotlivých skilů, kdy musíte plnit různé výzvy, to vás nutí více hrát a objevovat.

Hra obsahuje spoustu dialogů, ale například skil Přesvědčování působil náhodně a ne moc propracovaně, stejně tak hackování je po čase spíš obtěžující, protože neustále opakujete to samé.

Starfield také ne moc dobře vysvětlí základní herní mechaniky jako přesvědčování, crafting, stavění základen, kupování a úpravy lodí a jak správně používat fast travel, recenzentovi zkrátka přišly tyto mechaniky málo intuitivní…

Nahrávací obrazovky

Bohužel ani ve Starfieldu nepřekročila Bethesda technické limity svého Creation Enginu a hra stále obsahuje spoustu nahrávacích obrazovek, například vstup do lodi loading, přistání na planetě loading, výstup z lodi loading, vybrat jiné místo na planetě loading, i otevření mnoha dveří, jestli ne všech, doprovází nahrávací obrazovka, zkrátka množství loadingu se nevyhnutelně negativně projeví na plynulosti a vnoření do hry.

Hudba a zvuk

Jak bývá zvykem u her Bethesdy i Starfield má vydařený epický soundtrack a i ostatní ozvučení včetně dabingu je na vysoké úrovni. Recenzent velmi chválil zvuky hlavně ve spojení s vydařenými animacemi objektů působí velmi přesvědčivě a hodně přispívají k ponoření do hry.

Technický stav

Starfield alespoň na Xboxu běží velmi dobře, i když jen ve 30FPS, hra stále působí plynule a propady FPS nejsou časté. Hra ani jednou nespadla a bugy jsou velmi vzácné a jde spíše o menší věci jako třeba že se NPC při rozhovoru nenatočí k vám, zkrátka odložení vydání nejspíš Starfieldu prospělo a doufejme, že i na PC hra bude stejně dobře optimalizována.

Shrnutí

Starfield je velmi dobrá, epická hra, i přes její chyby je působivé, jak dokáže hráče pohltit a nutí hrát a hrát a jeho chyby vadí časem méně a méně, celkem dal Starfieldu hodnocení 8,5/10.

Subscribe
Žádné upozornění
guest
0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments

Podobné články

Starfield – tipy do začátku

04.10.2023 PC Hry, RPG , ,

Tipy na začátek hry Starfield po prvním příchodu do New Atlantis, kde nakoupit zbraně, suroviny, oblečení s bonusy, jak zdarma získat mnohem lepší skafandr, jak přesouvat suroviny z lodě a do lodě na dálku, jak obejít omezení Fast travelu do Lodge s velkým přetížením, jak si označit potřebné suroviny pro úpravy zbraní a skafandrů a kde je skladovat v truhle s neomezenou kapacitou…

Starfield bude optimalizován pro AMD grafiky a procesory

28.06.2023 PC Hry ,

AMD 27.6. 2023 oznámilo partnerství s Bethesdou pro hru Starfield a je tak možné, že hra poběží na grafických kartách AMD o něco lépe než na srovnatelných modelech od konkurenční Nvidie. Tyto praktiky sice nejsou moc férové, ale bohužel je běžně používají obě firmy, takže moc nechápu pozdvižení a množství stížnostní, které zaplavily diskuzní fóra (…)

Starfield Direct

12.06.2023 PC Hry, RPG , ,

Na právě proběhlé akci Starfield Direct jsme mohli poprvé vidět hlubší rozbor různých herních mechanik a dostat tak už celkem věrný obraz toho, co od Starfieldu očekávat. Doporučuji zhlédnout přibližně hodinu záběrů přímo ze hry Starfield v následujícím videu s českými titulky, kde si můžete udělat nejlepší představu o Starfieldu sami, i bez znalosti angličtiny. (…)

Starfield vyjde 6.9. 2023

08.03.2023 PC Hry, RPG , ,

Dnes 8.3. 2023 Bethesda vydala nový trailer dlouho očekávané hry Starfield a také konečně oznámila datum vydání hry, které už bylo 2x odloženo. Starfield měl nejprve vyjít 11.11. 2022, ale toto datum se ukázalo jako nereálné a vývojáři potřebovali více času na doladění hry. Další přesné datum vydání Starfieldu nebylo oznámeno, ale Starfield měl vyjít (…)

0
Would love your thoughts, please comment.x