Xbox Beta Gamepass PC – chyba instalace 0x80070005

Microsoft spustil Xbox Game Pass i na PC, takže nově máte možnost předplatit si neomezený přístup ke zhruba 100 hrám za měsíční poplatek, v betě ho můžete vyzkoušet první měsíc pouze za 26 Kč, další měsíc pak za stále přijatelných 119 Kč. K instalaci her si budete muset stáhnout program s názvem Xbox Beta, který, jak napovídá název, má k dokonalosti daleko. Hlavní chybou u mě bylo, že hry vyžadující schválení správcem jaksi odmítal nainstalovat a vypisoval chybu 0x80070005. Jak tento problém jednoduše vyřešit a bez problému instalovat všechny hry se dozvíte v tomto článku…

 

Xbox Game pass pro PC

Všechny informace o Game Passu pro PC se dozvíte v češtině na stránce Microsoftu, kde stále ještě můžete získat přístup na 1. měsíc pouze za 26 Kč, platit můžete i SMS, takže rozhodně doporučuji za tuto cenu alespoň vyzkoušet.

Pro funkčnost potřebujete aktuální verzi Windows 10, případnou nutnou nejnovější aktualizaci Windows vám nabídnou při instalaci programu Xbox Beta, který slouží jako launcher a správce her.

Také musíte mít vytvořen účet u Microsoftu a zde se dostáváme k jádru problému, který způsobuje nemožnost nainstalovat v aplikaci Xbox Beta všechny hry, u kterých je uvedeno: „Instalace vyžaduje schválení správcem“ a při pokusu o instalaci vám při zobrazení podrobností vypíše mimo jiné i chybu 0x80070005, viz obrázek:

Odstranění chyby 0x80070005 při instalaci her v Xbox Beta na PC

Na internetu lze najít spoustu podivných postupů jako přeinstalování Windows a změny v registru, do čehož se mi nechtělo, takže jsem zkusil vlastní jednoduchý postup, který kupodivu fungoval.

Ponechme stranou, proč některé hry vyžadují schválení správcem, i když jste na svém PC zalogováni jako správce a spouštíte Xbox Betu jako správce, stejně je nenainstalujete… a jiné hry z nějakého důvodu schválení instalace správcem nevyžadují a fungují normálně, protože to prostě nedává smysl…

A na nesmyslný problém proto musíte použít stejně nesmyslné řešení 🙂

1. V levém dolním rohu klikněte na ikonu Windows , potom Nastavení (ikona ozubené kolečko), otevře se okno Nastavení Windows a zde kliknete na Účty

 

V okně Účty zkontrolujte jak jste přihlášení, pokud uvidíte Místní Účet jako je v červeném rámečku, budete muset dát na dobrou radu Microsoftu a zvolit  “ Místo toho se přihlásit pomocí účtu Microsoft“

 

 

Do nového okna zadáte email, který jste použili při registraci účtu u Microsoftu a v dalším kroku vaše heslo k účtu Microsoft.

Potom vás ještě požádá o vytvoření Pinu,  který budete muset zadat při každém spuštění počítače, dokud se budete na svém PC přihlašovat pomocí účtu od Microsoftu, pokud chcete v Pinu použít i písmena, zaškrtnete políčko Zahrnout písmena a symboly. Tento Pin si pečlivě zapište  uschovejte, stejně jako heslo k účtu u Microsoftu, pokud by Pin nefungoval, budete moct použít při přihlášení na PC i heslo k účtu Microsoft.

Nepodceňujte to, jinak budete mít velký problém přihlásit se na svoje PC!!!

Po dokončení jste přihlášeni na svém PC pomocí účtu u Microsoftu, znovu opakuji, před restartem PC si zapište Pin a heslo k účtu Microsoft a restartujte PC. Po úspěšném přihlášení na své PC účtem u Microsoftu, spusťte program Xbox Beta, zkontrolujte, zda jste v něm přihlášeni a konečně můžete instalovat hry vyžadující schválení správcem.

Po jejich instalaci si můžete ve stejných oknech viz výše, změnit přihlášení zpět na lokální,jako bylo předtím a nainstalované hry vyžadující schválení správcem budou i tak nadále fungovat, ale pokud budete chtít instalovat novou hru, vyžadující schválení správcem, budete se muset opět přihlásit na své PC účtem u Microsoftu.

 

 

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Tip na Stable Diffusion 2 – jak generovat kvalitní obrázky

27.11.2022 Návody, Software ,

První dojem z testu nové verze Stable Diffusion 2 nebyl moc přesvědčivý a všechny starší prompty co dobře fungovaly u verze 1,5 generovaly ve verzi 2 hodně špatné výsledky. Po dalším zkoumání jsem vygeneroval jeden obrázek s vodoznakem webu fotobanky Dreamstime.com a bylo celkem jasné, že obrázky tohoto webu byly použity při trénování nového modelu (…)

Návod na instalaci Stable Diffusion 2.0 pro Automatic1111 WebUI

26.11.2022 Návody, Software ,

Firma Stability AI, která se podílí na vývoji Open source projektu Stable Diffusion oznámila 24.11. 2022 vydání nové verze 2.0 tohoto projektu na generování obrázků pomocí AI z textového popisu. Oznámení vyvolalo nejprve velké nadšení u komunity, které ale posléze vystřídaly spíše obavy z některých zásadních změn a omezení u nového modelu, který byl trénován (…)

Stable Diffusion – AI generování obrázků

17.11.2022 Návody, Software ,

Generování obrázků pomocí textu prostřednictvím AI zažívá v tomto roce velký boom, poté co byly široké veřejnosti uvolněny první modely Stable Diffusion, které můžete bezplatně vyzkoušet na různých webech zdarma, ale jestli se začnete tomuto generování věnovat naplno, nejvíce možností dostanete instalací Stable Diffusion na svůj počítač lokálně. Tato instalace je o něco náročnější než (…)

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)