Zaklínače 3 se prodalo skoro 10 miliónů

Spoluzakladatel a jeden z šéfů studia CD Projekt RED, Marcin Iwinski oznámil, že se prodalo celkem 20 miliónů kopií her Zaklínačské série, o téměř polovinu prodejů se postaral Zaklínač 3: Divoký hon.

Zaklínač 3 Geralt peníze

Jako zajímavost dodal, že těchto nečekaně vysokých prodejů dosáhli i když Zaklínač 2 ani Zaklínač 3 neměl žádnou protipirátskou ochranu, GOG verze obou her opravdu šly jednoduše zkopírovat a nainstalovat na jakékoli PC. Přesto většina prodaných kopií her se Zaklínačem stále připadá na PC platformu, i když prodeje konzolových verzí postupně narůstají.

Je potěšující vidět, že cesta na kterou se CD Projekt RED před lety vydal, tj. maximálně vstřícný přístup k zákazníkům, ať už jde o netrestání kupujících již zmíněnou otravnou ochranou, dlouhodobá péče o hry po vydání, malá DLC zdarma, kvalitní větší datadisky za rozumnou cenu a samozřejmě v první řadě kvalitní hry, konečně nese zasloužené ovoce.

A že chutná sladce dokazují finanční výsledky: za 1 čtvrtletí 2016 dosáhly tržby CD Projektu 21,8 miliónů dolarů, čistý zisk pak činil 8,17 mil. $. Že jde o velký nárůst dokládá fakt, že tento čistý zisk za 1. čtvrtletí je vyšší než celkové roční tržby studia před vydáním Zaklínače 3.

Kvalitní RPG se navíc dobře prodává i několik let a tržby v tomto roce jistě posílí  i 2.datadisk O víně a krvi, navíc se od září začnou do měšce CD Projektu kutálet další zloté z  původně karetní minihry v Zaklínači 3 – Gwintu, který vyjde jako samostatná hra.

Jak je vidět z předcházejících údajů, CD Projekt se v současnosti nachází ve stabilní finanční situaci a může tak v klidu vyvíjet další velkou hru, dlouho očekávaný Cyberpunk 2077.

gwent

Zdroj: CD Projekt RED | Výsledky za 1.kvartál 2016.pdf | Ikona v náhledu článku od andonovmarko

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)

Bitva o Gamestop – retardi z Redditu vs paraziti z Wall Street

01.02.2021 Novinky

V současné době vrcholí střet mezi dvěma skupinami, které mají zdánlivě stejný cíl, vydělat na spekulaci s cenou akcií největšího prodejce her Gamestop, který vlastní síť 5 509 kamenných obchodů v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Vzhledem k neustále se zvyšujícím prodejům digitálních kopií her, Gamestop setrvale rok za rokem ztrácí na hodnotě a na (…)

Konec Steam Spy nebo nový začátek?

20.05.2018 Novinky, Rozhovory ,

Steam Spy byl donedávna známým, veřejně přístupným zdrojem informací nejen o prodejích her na Steamu, ale i dalších užitečných údajů, ze kterých těžili malí nezávislí vývojáři, herní novináři, ale i velcí vydavatelé a běžní hráči. Nedávno bohužel Valve provedlo změny v nastavení účtů, kvůli kterým už nejsou veřejně dostupná data z profilů uživatelů Steamu, takže (…)