Zaklínače 3 se prodalo skoro 10 miliónů

Spoluzakladatel a jeden z šéfů studia CD Projekt RED, Marcin Iwinski oznámil, že se prodalo celkem 20 miliónů kopií her Zaklínačské série, o téměř polovinu prodejů se postaral Zaklínač 3: Divoký hon.

Zaklínač 3 Geralt peníze

Jako zajímavost dodal, že těchto nečekaně vysokých prodejů dosáhli i když Zaklínač 2 ani Zaklínač 3 neměl žádnou protipirátskou ochranu, GOG verze obou her opravdu šly jednoduše zkopírovat a nainstalovat na jakékoli PC. Přesto většina prodaných kopií her se Zaklínačem stále připadá na PC platformu, i když prodeje konzolových verzí postupně narůstají.

Je potěšující vidět, že cesta na kterou se CD Projekt RED před lety vydal, tj. maximálně vstřícný přístup k zákazníkům, ať už jde o netrestání kupujících již zmíněnou otravnou ochranou, dlouhodobá péče o hry po vydání, malá DLC zdarma, kvalitní větší datadisky za rozumnou cenu a samozřejmě v první řadě kvalitní hry, konečně nese zasloužené ovoce.

A že chutná sladce dokazují finanční výsledky: za 1 čtvrtletí 2016 dosáhly tržby CD Projektu 21,8 miliónů dolarů, čistý zisk pak činil 8,17 mil. $. Že jde o velký nárůst dokládá fakt, že tento čistý zisk za 1. čtvrtletí je vyšší než celkové roční tržby studia před vydáním Zaklínače 3.

Kvalitní RPG se navíc dobře prodává i několik let a tržby v tomto roce jistě posílí  i 2.datadisk O víně a krvi, navíc se od září začnou do měšce CD Projektu kutálet další zloté z  původně karetní minihry v Zaklínači 3 – Gwintu, který vyjde jako samostatná hra.

Jak je vidět z předcházejících údajů, CD Projekt se v současnosti nachází ve stabilní finanční situaci a může tak v klidu vyvíjet další velkou hru, dlouho očekávaný Cyberpunk 2077.

gwent

Zdroj: CD Projekt RED | Výsledky za 1.kvartál 2016.pdf | Ikona v náhledu článku od andonovmarko

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

Žádné upozornění
avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Game Awards 2017 – ocenění nejlepších her 2017

08.12.2017 Novinky

7.12. 2017 proběhlo v Los Angeles již čtvrté předávání cen pro nejlepší hry letošního roku Game Awards 2017. Organizátoři této akce se snaží vytvořit herní obdobu filmových Oscarů, o tom jak se jim to daří jste se mohli přesvědčit v přímém přenosu na mnoha streamovacích službách. Bohužel vzhledem k časovému posunu probíhalo živé vysílání v (…)

Bethesda zase zkouší prodávat mody

31.08.2017 Novinky , ,

Na letošní E3 byl slavně odhalen Creation Club, který některým škarohlídům včetně mě připadal jako další pokus o zpoplatnění modů, i když tentokrát na to šla Bethesda trošku od lesa a dušovala se, že bude takto poskytovat pouze obsah, který nebyl ještě nikde jinde zveřejněn zdarma. Tvůrcům, kteří projdou výběrem bude platit přímo samotná Bethesda (…)

Steam používá 33 mil. hráčů denně, zbytek hraje Lolko a spol

09.08.2017 Novinky ,

Steam jako největší herní platforma na PC neustále roste, jednak se násobně zvětšuje počet her v jeho katalogu a také neustále přibývají noví zákazníci. O aktuální statistiky nejen počtu uživatelů Steamu se Valve podělilo na letošní konferenci Casual Connect v Seattlu, ze které pocházejí následující údaje. Jelikož Steam představuje velkou část PC hraní jako celku, (…)

Her se Zaklínačem se prodalo přes 25 miliónů

28.06.2017 Novinky ,

Přísun peněz do polského studia CD Projekt Red díky hrám se Zaklínačem neustává ani v tomto roce a vývojáři tak mají zajištěn dostatek financí pro dokončení další,  ještě větší a ambicióznější hry – Cyberpunk 2077, která ovšem vyjde nejdříve příští rok. O celkových tržbách CD Projektu si můžeme udělat představu podle pravidelně zveřejňovaných finančních zpráv, (…)

Nové hry na E3 – PC Gaming Show live

12.06.2017 Novinky ,

Vyloženě pro PC hráče je v záplavě konzolových her na výstavě E3 určena akce PC Gaming Show, která by se měla věnovat čistě PC hraní. Na letošní prezentaci se očekává oznámení nových her od vývojářů z Fireaxis a Klei Entertainment, tvůrců Mark of the Ninja a Don’t Starve. Na pódiu by se měl také objevit (…)