Aragami vychází na PC 4.10.2016

Aragami je stealth hra z feudálního Japonska, dříve známá pod názvem: Twin Souls: The Path of Shadows. Vývojáři ze studia Lince Works chtějí v Aragami vzkřísit klasické stealth hry jako Tenchu,  a zkombinovat je v pěkně stylizované grafice  s moderním pojetím, které přinesla např. hra Dishonored.

Aragami-screenshot z PC hry

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Stealth4. 10. 2016NeLince Works??

Příběh

Budete hrát za mrtvého ninju, kterého v podobě Aragamiho, (荒神 –  japonsky brutální, násilný duch) přivolala zpět k životu princezna Yamiko. Ta jako jedna z mála přežila nemilosrdný útok armády klanu Kaiyo a nyní je uvězněná v okupovaném městě Kyuryu.

Na temné a krvavé cestě za její záchranou budete také odhalovat svoji vlastní minulost a  pouto, které vás  s ní svazuje, Yamiko je totiž klíčem k oživení vašich vzpomínek a pochopení celého příběhu.

Hratelnost

Vaše postava – Aragami je přivolaný duch ze záhrobí a tudíž disponuje několika nadpřirozenými schopnostmi.

Můžete vytvářet vlastní stíny abyste se stali neviditelnými a také se mezi nimi teleportovat pro snadnější zneškodnění nebo obejití protivníků, případně jen odvést jejich pozornost pomocí naklonovaných stínů.  Těla nepřátel můžete také ukrývat pomocí schopnosti Shadow Vanish a nebo je rovnou nechat pohltit temnotou pomocí vytvořených černých děr.

Vždy budete mít k dispozici několik cest jak dosáhnout svých cílů, můžete všechny nemilosrdně zabíjet jako skutečný vyslanec temnoty a nebo se naopak stát nepolapitelným duchem a procházet hrou bez zabíjení.

V duchu klasických starých stealth her budou nepřátelé  silní a jakmile vás jednou objeví nebudete mít velkou šanci na přežití. Proto musíte využívat všech schopností, které si budete postupně odemykat a svůj postup úrovní si chytře plánovat dopředu.

Můžete také hrát ve dvojici s kamarádem v kooperativním multiplayeru, jak to bude vypadat a také celkovou hratelnost hry ukazuje následující Aragami Co-op Stealth Gameplay video:

Vývoj Aragami

Aragami vychází z původně studentského projektu: Path of Shadows. Ten vytvořilo před několika lety 5 studentů barcelonské univerzity:  Universitat Pompeu Fabra, včetně naprogramování vlastního enginu.

Tři z nich si po dostudování v roce 2014  místo práce ve velké firmě vytvářející mobilní hry vybrali, jak sami uvádějí „sebevražednou“ cestu a založili vlastní nezávislé studio Lince Works. V něm navázali na koncept Path of Shadows a použili své úspory pro najmutí dalších vývojářů. S nimi pak po řadě nesnází vytvořili tzv „vertical slice“ funkční verzi demonstrující herní mechaniky, kterou poslali do Sony.

Lidem v Sony se koncept hry zalíbil a pomohli s dalším vývojem. Studio Lince Works,  sídlící v Barceloně, se tak rozrostlo na 10 lidí, kteří na enginu Unity 5 vyvíjeli tuto hru původně pod názvem: Twin Souls: The Path of Shadows aby ji nakonec finálně přejmenovali na Aragami.

Hlavním záměrem tvůrců bylo přinést zpět pocit z hraní klasických stealth her, protože tento žánr byl v posledních letech zjednodušen a v mnoha hrách  vaše objevení nepřáteli nepředstavuje velký problém a okamžitou smrt. To by chtěli vývojáři v Aragami změnit a poskytnout vám skutečné napětí a strach z toho, že budete prozrazeni a přinutit tak hráče více plánovat a přemýšlet několik tahů dopředu.

Jak se jim to podařilo se přesvědčíme 4.10.2016,  kdy hra Aragami vychází, na PC pouze v digitální distribuci a bez češtiny. Měla by obsahovat 8 – 10 hodin herní doby, čemuž odpovídá i rozumně nastavená cena, kolem 450 Kč. Hra je přístupná od 16 let a na dnešní dobu i nezvykle nenáročná na hardware.

Aragami –  systémové požadavky

Minimální konfigurace
CPU:2.6 GHz single core
RAM:1 GB
OS:Windows XP SP2
GPU:DirectX 9.0c Grafická karta s nejméně 256 Mb
HDD:3 GB volného místa

 

Doporučená konfigurace
CPU:3.0 GHz dual core
RAM:2 GB
OS: Windows 10
GPU:GeForce 8 series, ATI Radeon HD2xxx
HDD:3 GB

 

Tuto zajímavou hru máte nyní možnost zakoupit dokonce o polovinu levněji, za tuto cenu bych ji už doporučil bez nějakého velkého přemýšlení:

Najít levný Aragami Steam key na webu G2A

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Bitva o Gamestop – retardi z Redditu vs paraziti z Wall Street

01.02.2021 Novinky

V současné době vrcholí střet mezi dvěma skupinami, které mají zdánlivě stejný cíl, vydělat na spekulaci s cenou akcií největšího prodejce her Gamestop, který vlastní síť 5 509 kamenných obchodů v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Vzhledem k neustále se zvyšujícím prodejům digitálních kopií her, Gamestop setrvale rok za rokem ztrácí na hodnotě a na (…)

Konec Steam Spy nebo nový začátek?

20.05.2018 Novinky, Rozhovory ,

Steam Spy byl donedávna známým, veřejně přístupným zdrojem informací nejen o prodejích her na Steamu, ale i dalších užitečných údajů, ze kterých těžili malí nezávislí vývojáři, herní novináři, ale i velcí vydavatelé a běžní hráči. Nedávno bohužel Valve provedlo změny v nastavení účtů, kvůli kterým už nejsou veřejně dostupná data z profilů uživatelů Steamu, takže (…)

Robot Cache – distribuce her za kryptoměnu

16.01.2018 Novinky

Brian Fargo šéf nezávislého studia inXile, které stojí např. za Wastelandem, oznámil vznik nové distribuční platformy pro digitální prodej her Robot Cache, za pomocí nově vzniklé speciální kryptoměny Iron. Hlavní předností Robot Cache má být možnost hráčů prodávat zakoupené digitální hry po dohrání, což doposud nebylo u digitální distribuce na PC nikdy možné, ovšem zveřejněné (…)