No Man’s Sky vylepší velký update

Hlavní tvůrce hry  Sean Murry, prolomil po několika měsících od vydání No Man’s Sky bobříka mlčení a tweetnul o chystaném Foundation updatu, na kterém studio Hello Games pracovalo během posledních měsíců. Mimo mnoha oprav má přinést i nový herní obsah v podobě možnosti stavět základny,  získání obřích lodí, skutečného survival modu a dalších.

 

 

Tento velký update by měl být brzy dostupný a být prvním z mnoha, které mají pro No Man’s Sky vyjít. Vzhledem k tomu, že tuto hru 4 měsíce po vydání hraje po celém světě denně asi 500 lidí, snaha ji oživit dává smysl. Otázka je, kolik z cca 700 000 lidí, kteří si ji na PC zakoupili, bude mít chuť ji znovu zapnout a dát ji další šanci.

Sám jsem od recenze na hru nesáhl, ale tento nový update by mě mohl znovu přilákat. Změní se i způsob jakým budete procházet hrou, nově si budete si moct vybrat ze tří herních módů, současného bezcílného prozkoumávání, kreativního budování základen a nebo Survival modu.

Základny

Pokud na planetě objevíte opuštěnou základnu, můžete si ji zabrat a pomocí nashromážděných surovin  dále rozšiřovat a vylepšovat. Nově lze také najmout mimozemšťany, kteří vám pomohou s výzkumem a objevováním nových technologií nebo se věnovat farmaření a pěstovat rostliny hydroponicky uvnitř nebo venku a získávat z nich potřebné suroviny.

Pokud se vám domovská planeta, na které máte základnu omrzí, můžete ji rozložit na základní suroviny a postavit na jiné planetě.  Ze základny se dá také teleportovat na vesmírné stanice za obchodem nebo najímáním nových mimozemských zaměstnanců.

Při prozkoumávání planety také můžete postavit svůj tábor se savepointem pro uložení hry, to bude důležité hlavně při Survival modu. Otravná těžba půjde zautomatizovat, zlepší se možnosti skenování zdrojů, zdroje na planetě půjdou objevit skenováním z vesmíru, zpřehlední se i nalezené suroviny pomocí zobrazení podrobnějších ikonek.

making-camp-2

Obří dopravní lodě

Foundation Update 1.1 přinese i možnost pořídit si velkou dopravní loď, na které lze přistávat a kam půjdou teleportovat suroviny z povrchu planety. Loď si můžete podobně jako základnu dále rozšiřovat a vylepšovat a věnovat se tak naplno mezigalaktickému obchodu díky větší přepravní kapacitě.

freight-purple freight-orange

Dalších změn se dočká i uživatelské rozhraní s rychlejším přístupem a možností do jednoho slotu vměstnat až 5 stejných součástek, ve hře jsou také nově přidány další technologie, zdroje a nástroje. Byly také změněny povrchy planet, snad k lepšímu a zlepšený antialiasing TAA by měl odstranit přetrvávající zubaté hrany.

Zkrátka změn  přináší tento bezplatný update hodně a pokud bude hra nadále takto rozšiřována, je možné, že se z No Man’s Sky stane přeci jen zajímavější hra pro širší okruh hráčů, než současných posledních 500 mohykánů.

Každopádně je dobře, že se autoři hře nadále věnují a snad tak lidem, co si tuto jednoduchou nezávislou hru koupili za plnou AAA cenu, přeci jen nakonec dodají odpovídající obsah. A aspoň trochu si vylepší reputaci, protože v očích většiny hráčů zatím vypadali nějak takhle:

 

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

Žádné upozornění
avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Robot Cache – distribuce her za kryptoměnu

16.01.2018 Novinky

Brian Fargo šéf nezávislého studia inXile, které stojí např. za Wastelandem, oznámil vznik nové distribuční platformy pro digitální prodej her Robot Cache, za pomocí nově vzniklé speciální kryptoměny Iron. Hlavní předností Robot Cache má být možnost hráčů prodávat zakoupené digitální hry po dohrání, což doposud nebylo u digitální distribuce na PC nikdy možné, ovšem zveřejněné (…)

Game Awards 2017 – ocenění nejlepších her 2017

08.12.2017 Novinky

7.12. 2017 proběhlo v Los Angeles již čtvrté předávání cen pro nejlepší hry letošního roku Game Awards 2017. Organizátoři této akce se snaží vytvořit herní obdobu filmových Oscarů, o tom jak se jim to daří jste se mohli přesvědčit v přímém přenosu na mnoha streamovacích službách. Bohužel vzhledem k časovému posunu probíhalo živé vysílání v (…)

Bethesda zase zkouší prodávat mody

31.08.2017 Novinky , ,

Na letošní E3 byl slavně odhalen Creation Club, který některým škarohlídům včetně mě připadal jako další pokus o zpoplatnění modů, i když tentokrát na to šla Bethesda trošku od lesa a dušovala se, že bude takto poskytovat pouze obsah, který nebyl ještě nikde jinde zveřejněn zdarma. Tvůrcům, kteří projdou výběrem bude platit přímo samotná Bethesda (…)

Steam používá 33 mil. hráčů denně, zbytek hraje Lolko a spol

09.08.2017 Novinky ,

Steam jako největší herní platforma na PC neustále roste, jednak se násobně zvětšuje počet her v jeho katalogu a také neustále přibývají noví zákazníci. O aktuální statistiky nejen počtu uživatelů Steamu se Valve podělilo na letošní konferenci Casual Connect v Seattlu, ze které pocházejí následující údaje. Jelikož Steam představuje velkou část PC hraní jako celku, (…)

Her se Zaklínačem se prodalo přes 25 miliónů

28.06.2017 Novinky ,

Přísun peněz do polského studia CD Projekt Red díky hrám se Zaklínačem neustává ani v tomto roce a vývojáři tak mají zajištěn dostatek financí pro dokončení další,  ještě větší a ambicióznější hry – Cyberpunk 2077, která ovšem vyjde nejdříve příští rok. O celkových tržbách CD Projektu si můžeme udělat představu podle pravidelně zveřejňovaných finančních zpráv, (…)