No Man’s Sky vylepší velký update

Hlavní tvůrce hry  Sean Murry, prolomil po několika měsících od vydání No Man’s Sky bobříka mlčení a tweetnul o chystaném Foundation updatu, na kterém studio Hello Games pracovalo během posledních měsíců. Mimo mnoha oprav má přinést i nový herní obsah v podobě možnosti stavět základny,  získání obřích lodí, skutečného survival modu a dalších.

 

 

Tento velký update by měl být brzy dostupný a být prvním z mnoha, které mají pro No Man’s Sky vyjít. Vzhledem k tomu, že tuto hru 4 měsíce po vydání hraje po celém světě denně asi 500 lidí, snaha ji oživit dává smysl. Otázka je, kolik z cca 700 000 lidí, kteří si ji na PC zakoupili, bude mít chuť ji znovu zapnout a dát ji další šanci.

Sám jsem od recenze na hru nesáhl, ale tento nový update by mě mohl znovu přilákat. Změní se i způsob jakým budete procházet hrou, nově si budete si moct vybrat ze tří herních módů, současného bezcílného prozkoumávání, kreativního budování základen a nebo Survival modu.

Základny

Pokud na planetě objevíte opuštěnou základnu, můžete si ji zabrat a pomocí nashromážděných surovin  dále rozšiřovat a vylepšovat. Nově lze také najmout mimozemšťany, kteří vám pomohou s výzkumem a objevováním nových technologií nebo se věnovat farmaření a pěstovat rostliny hydroponicky uvnitř nebo venku a získávat z nich potřebné suroviny.

Pokud se vám domovská planeta, na které máte základnu omrzí, můžete ji rozložit na základní suroviny a postavit na jiné planetě.  Ze základny se dá také teleportovat na vesmírné stanice za obchodem nebo najímáním nových mimozemských zaměstnanců.

Při prozkoumávání planety také můžete postavit svůj tábor se savepointem pro uložení hry, to bude důležité hlavně při Survival modu. Otravná těžba půjde zautomatizovat, zlepší se možnosti skenování zdrojů, zdroje na planetě půjdou objevit skenováním z vesmíru, zpřehlední se i nalezené suroviny pomocí zobrazení podrobnějších ikonek.

making-camp-2

Obří dopravní lodě

Foundation Update 1.1 přinese i možnost pořídit si velkou dopravní loď, na které lze přistávat a kam půjdou teleportovat suroviny z povrchu planety. Loď si můžete podobně jako základnu dále rozšiřovat a vylepšovat a věnovat se tak naplno mezigalaktickému obchodu díky větší přepravní kapacitě.

freight-purple freight-orange

Dalších změn se dočká i uživatelské rozhraní s rychlejším přístupem a možností do jednoho slotu vměstnat až 5 stejných součástek, ve hře jsou také nově přidány další technologie, zdroje a nástroje. Byly také změněny povrchy planet, snad k lepšímu a zlepšený antialiasing TAA by měl odstranit přetrvávající zubaté hrany.

Zkrátka změn  přináší tento bezplatný update hodně a pokud bude hra nadále takto rozšiřována, je možné, že se z No Man’s Sky stane přeci jen zajímavější hra pro širší okruh hráčů, než současných posledních 500 mohykánů.

Každopádně je dobře, že se autoři hře nadále věnují a snad tak lidem, co si tuto jednoduchou nezávislou hru koupili za plnou AAA cenu, přeci jen nakonec dodají odpovídající obsah. A aspoň trochu si vylepší reputaci, protože v očích většiny hráčů zatím vypadali nějak takhle:

 

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)

Bitva o Gamestop – retardi z Redditu vs paraziti z Wall Street

01.02.2021 Novinky

V současné době vrcholí střet mezi dvěma skupinami, které mají zdánlivě stejný cíl, vydělat na spekulaci s cenou akcií největšího prodejce her Gamestop, který vlastní síť 5 509 kamenných obchodů v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Vzhledem k neustále se zvyšujícím prodejům digitálních kopií her, Gamestop setrvale rok za rokem ztrácí na hodnotě a na (…)

Konec Steam Spy nebo nový začátek?

20.05.2018 Novinky, Rozhovory ,

Steam Spy byl donedávna známým, veřejně přístupným zdrojem informací nejen o prodejích her na Steamu, ale i dalších užitečných údajů, ze kterých těžili malí nezávislí vývojáři, herní novináři, ale i velcí vydavatelé a běžní hráči. Nedávno bohužel Valve provedlo změny v nastavení účtů, kvůli kterým už nejsou veřejně dostupná data z profilů uživatelů Steamu, takže (…)