Skyrim: Special Edition bude náročnější na hardware

S blížícím se vydáním Speciální Edice Skyrimu bude jistě přibývat informací o této hře, dnes byly zveřejněny požadavky remasteru Skyrimu na hardware, které jsou sice vyšší než u původní hry, ale stále ještě rozumné.

Scrrenshot ze hry Skyrim ukazauje velké zlepšení grafiky díky modům.

Základní informace o tom, co přinese Skyrim: Special Edition najdete v tomto článku, takže se zde nebudu opakovat, z herního hlediska se nic nezmění, žádný nový herní obsah opět zveřejněn nebyl. Bethesda pouze oznámila dokončení prací na tomto  remasteru, který je nyní plně připraven pro vydání, alespoň podle Bethesdích standardů kvality dosáhl takzvaného „gold“ stavu. Nezbývá než doufat, že se aspoň přiblíží vizuální kvalitě, která je díky modům dostupná na  PC delší dobu, jak dokládá obrázek výše.

Skyrim: Special Edition – systémové požadavky

Minimální konfigurace
CPU:Intel i5-750/AMD Phenom II X4-945
RAM:8 GB
OS:Windows 7/8.1/10 64-bit
GPU:NVIDIA GTX 470 1GB /AMD HD 7870 2GB
HDD:12 GB volného místa

 

Doporučená konfigurace
CPU:Intel i5-2400/AMD FX-8320
RAM:8 GB
OS:Windows 7/8.1/10 64-bit
GPU:NVIDIA GTX 780 3GB /AMD R9 290 4GB
HDD:12 GB volného místa

 

Když srovnáme tuto Speciální edici s nároky originální hry, která vyšla před 5 lety, vidíme velký nárůst požadavků na paměť, 32 bit Skyrim nedokázal využít víc než 3,2 GB RAM, což bylo zdrojem nestability a pádů hry, pokud jste instalovali větší množství modů.

Speciální Edice je nativně 64-bitová a vyžaduje tedy 64-bitovou verzi Windows, tím by už nemělo docházet k výše popsaným problémům s nedostatkem paměti.

Požadavky na grafiku a procesor se sice o něco zvedly, ale stále zůstávají více než rozumné, i novou Speciální edici Skyrimu tak můžete bez problémů hrát na 5 let starém hardwaru.

Skyrim (2011) – systémové požadavky

Minimální konfigurace
CPU:Dual Core 2.0GHz
RAM:2 GB
OS:Windows 7/Vista/XP PC (32 or 64 bit)
GPU:DirectX 9 GK s min 512 Mb RAM
HDD:6 GB volného místa

 

Doporučená konfigurace
CPU:Quad-core Intel or AMD CPU
RAM:4 GB
OS:Windows 7/Vista/XP PC (32 or 64 bit)
GPU:NVIDIA GTX 260 /AMD Radeon 4890
HDD:6 GB volného místa

 

I vzhledem k tomu, že nová hra ze serie Elder Scrolls v nejbližších letech nevyjde,  podle vyjádření Peta Hinese na E3 2016, neuvidíme Elder Scrolls 6 po mnoho let a Bethesda upřednostnila a v současnosti vyvíjí dva jiné, rozsáhlé projekty velikosti Skyrimu nebo Falloutu, dává vydání modernizovaného Skyrimu smysl a doufám, že se v něm modeři opět vyřádí.
Pro pořádek dodávám, že Skyrim: Special Edition vychází 28. října 2016 ve 2 hodiny ráno středoevropského času, kdyby si chtěl někdo přivstat. Na rozdíl od konzolí, bude pro vlastníky PC verze Skyrimu: Legendární Edice nebo základní hry se všemi dokoupenými DLC, tato nová Speciální edice zdarma, ale pouze v případě koupě a registrace hry na Steamu do 28.října 2016. Potom už budete muset platit za Speciální edici plnou cenu podobně jako konzolisté.

 

Proto je v případě zájmu o Speciální edici Skyrimu výhodnější pořídit do 28.10. 2016 Legendární edici Skyrimu se všemi DLC, za mnohem nižší cenu a získat tak Speciální Edici jako bezplatný upgrade:

 

 

O něco levněji ji možná seženete i na G2A:

Najít levný steam key Skyrim: Legendary Edition na G2A

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Bitva o Gamestop – retardi z Redditu vs paraziti z Wall Street

01.02.2021 Novinky

V současné době vrcholí střet mezi dvěma skupinami, které mají zdánlivě stejný cíl, vydělat na spekulaci s cenou akcií největšího prodejce her Gamestop, který vlastní síť 5 509 kamenných obchodů v Severní Americe, Evropě a Austrálii. Vzhledem k neustále se zvyšujícím prodejům digitálních kopií her, Gamestop setrvale rok za rokem ztrácí na hodnotě a na (…)

Konec Steam Spy nebo nový začátek?

20.05.2018 Novinky, Rozhovory ,

Steam Spy byl donedávna známým, veřejně přístupným zdrojem informací nejen o prodejích her na Steamu, ale i dalších užitečných údajů, ze kterých těžili malí nezávislí vývojáři, herní novináři, ale i velcí vydavatelé a běžní hráči. Nedávno bohužel Valve provedlo změny v nastavení účtů, kvůli kterým už nejsou veřejně dostupná data z profilů uživatelů Steamu, takže (…)

Robot Cache – distribuce her za kryptoměnu

16.01.2018 Novinky

Brian Fargo šéf nezávislého studia inXile, které stojí např. za Wastelandem, oznámil vznik nové distribuční platformy pro digitální prodej her Robot Cache, za pomocí nově vzniklé speciální kryptoměny Iron. Hlavní předností Robot Cache má být možnost hráčů prodávat zakoupené digitální hry po dohrání, což doposud nebylo u digitální distribuce na PC nikdy možné, ovšem zveřejněné (…)