Skyrim: Special Edition bude náročnější na hardware

S blížícím se vydáním Speciální Edice Skyrimu bude jistě přibývat informací o této hře, dnes byly zveřejněny požadavky remasteru Skyrimu na hardware, které jsou sice vyšší než u původní hry, ale stále ještě rozumné.

Scrrenshot ze hry Skyrim ukazauje velké zlepšení grafiky díky modům.

Základní informace o tom, co přinese Skyrim: Special Edition najdete v tomto článku, takže se zde nebudu opakovat, z herního hlediska se nic nezmění, žádný nový herní obsah opět zveřejněn nebyl. Bethesda pouze oznámila dokončení prací na tomto  remasteru, který je nyní plně připraven pro vydání, alespoň podle Bethesdích standardů kvality dosáhl takzvaného „gold“ stavu. Nezbývá než doufat, že se aspoň přiblíží vizuální kvalitě, která je díky modům dostupná na  PC delší dobu, jak dokládá obrázek výše.

Skyrim: Special Edition – systémové požadavky

Minimální konfigurace
CPU:Intel i5-750/AMD Phenom II X4-945
RAM:8 GB
OS:Windows 7/8.1/10 64-bit
GPU:NVIDIA GTX 470 1GB /AMD HD 7870 2GB
HDD:12 GB volného místa

 

Doporučená konfigurace
CPU:Intel i5-2400/AMD FX-8320
RAM:8 GB
OS:Windows 7/8.1/10 64-bit
GPU:NVIDIA GTX 780 3GB /AMD R9 290 4GB
HDD:12 GB volného místa

 

Když srovnáme tuto Speciální edici s nároky originální hry, která vyšla před 5 lety, vidíme velký nárůst požadavků na paměť, 32 bit Skyrim nedokázal využít víc než 3,2 GB RAM, což bylo zdrojem nestability a pádů hry, pokud jste instalovali větší množství modů.

Speciální Edice je nativně 64-bitová a vyžaduje tedy 64-bitovou verzi Windows, tím by už nemělo docházet k výše popsaným problémům s nedostatkem paměti.

Požadavky na grafiku a procesor se sice o něco zvedly, ale stále zůstávají více než rozumné, i novou Speciální edici Skyrimu tak můžete bez problémů hrát na 5 let starém hardwaru.

Skyrim (2011) – systémové požadavky

Minimální konfigurace
CPU:Dual Core 2.0GHz
RAM:2 GB
OS:Windows 7/Vista/XP PC (32 or 64 bit)
GPU:DirectX 9 GK s min 512 Mb RAM
HDD:6 GB volného místa

 

Doporučená konfigurace
CPU:Quad-core Intel or AMD CPU
RAM:4 GB
OS:Windows 7/Vista/XP PC (32 or 64 bit)
GPU:NVIDIA GTX 260 /AMD Radeon 4890
HDD:6 GB volného místa

 

I vzhledem k tomu, že nová hra ze serie Elder Scrolls v nejbližších letech nevyjde,  podle vyjádření Peta Hinese na E3 2016, neuvidíme Elder Scrolls 6 po mnoho let a Bethesda upřednostnila a v současnosti vyvíjí dva jiné, rozsáhlé projekty velikosti Skyrimu nebo Falloutu, dává vydání modernizovaného Skyrimu smysl a doufám, že se v něm modeři opět vyřádí.
Pro pořádek dodávám, že Skyrim: Special Edition vychází 28. října 2016 ve 2 hodiny ráno středoevropského času, kdyby si chtěl někdo přivstat. Na rozdíl od konzolí, bude pro vlastníky PC verze Skyrimu: Legendární Edice nebo základní hry se všemi dokoupenými DLC, tato nová Speciální edice zdarma, ale pouze v případě koupě a registrace hry na Steamu do 28.října 2016. Potom už budete muset platit za Speciální edici plnou cenu podobně jako konzolisté.

 

Proto je v případě zájmu o Speciální edici Skyrimu výhodnější pořídit do 28.10. 2016 Legendární edici Skyrimu se všemi DLC, za mnohem nižší cenu a získat tak Speciální Edici jako bezplatný upgrade:

 

 

O něco levněji ji možná seženete i na G2A:

Najít levný steam key Skyrim: Legendary Edition na G2A

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Tip na Stable Diffusion 2 – jak generovat kvalitní obrázky

27.11.2022 Návody, Software ,

První dojem z testu nové verze Stable Diffusion 2 nebyl moc přesvědčivý a všechny starší prompty co dobře fungovaly u verze 1,5 generovaly ve verzi 2 hodně špatné výsledky. Po dalším zkoumání jsem vygeneroval jeden obrázek s vodoznakem webu fotobanky Dreamstime.com a bylo celkem jasné, že obrázky tohoto webu byly použity při trénování nového modelu (…)

Návod na instalaci Stable Diffusion 2.0 pro Automatic1111 WebUI

26.11.2022 Návody, Software ,

Firma Stability AI, která se podílí na vývoji Open source projektu Stable Diffusion oznámila 24.11. 2022 vydání nové verze 2.0 tohoto projektu na generování obrázků pomocí AI z textového popisu. Oznámení vyvolalo nejprve velké nadšení u komunity, které ale posléze vystřídaly spíše obavy z některých zásadních změn a omezení u nového modelu, který byl trénován (…)

Stable Diffusion – AI generování obrázků

17.11.2022 Návody, Software ,

Generování obrázků pomocí textu prostřednictvím AI zažívá v tomto roce velký boom, poté co byly široké veřejnosti uvolněny první modely Stable Diffusion, které můžete bezplatně vyzkoušet na různých webech zdarma, ale jestli se začnete tomuto generování věnovat naplno, nejvíce možností dostanete instalací Stable Diffusion na svůj počítač lokálně. Tato instalace je o něco náročnější než (…)

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)