Skyrim bug – v rozlišení 2560×1440 se zobrazuje Á Ú Ň

Pokud jste si pořídili nový monitor s rozlišením 2560×1440 a chtěli si na něm zahrát Skyrim, čekalo vás asi nemilé překvapení. V tomto rozlišení hra neustále zobrazuje písmena Á Ú Ň, což naznačuje problém s českou lokalizací. Pokud u hry snížíte rozlišení, tato písmena zmizí, problém se týká skutečně jen rozlišení 1440p, i když je možné, že se vyskytuje i ve 4K. Naštěstí jeden hráč s přezdívkou madPav3L tento problém vyřešil a přišel s jednoduchou opravou.

Skyrim bug 3písmena á ú ň

Oprava bugu v české lokalizaci Skyrimu – v 1440p se neustále zobrazují  písmena Á Ú Ň

1. Otevřete si složku, kde máte nainstalovanou hru Skyrim. Pravděpodobně ji najdete na disku, na kterém máte  nainstalovaný Steam, u mně vypadá cesta k souborům hry takto: D:\Hry\Steam\steamapps\common\Skyrim

2 . V této složce Skyrim otevřete složku Data, v ní složku Interface a v ní otevřete soubor translate_czech.txt,  na otevření stačí běžný Poznámkový blok, který je součástí všech Windows.

3. Po otevření v něm musíte najít řádek: $LEVEL UP    NOVÁ ÚROVEŇ, nejrychleji se vám to podaří tak, že stisknete klávesy Ctrl + F a do okna s vyhledáváním zadáte NOVÁ ÚROVEŇ, poznámkový blok vám automaticky daný řádek najde a zvýrazní. Jak už asi tušíte, stačí v tomto nápisu odstranit diakritiku, takže po úpravě bude vypadat takto: $LEVEL UP  NOVA UROVEN. Změny samozřejmě uložíte a problém je vyřešen.

Pokud je vám stále něco nejasné, můžete se také podívat na následující video návod nebo napište do komentářů:

 

Komentáře

18 komentáře k článku "Skyrim bug – v rozlišení 2560×1440 se zobrazuje Á Ú Ň"

avatar
10000
Seřadit podle:   Nejnovější | Nejstarší | S nejvíce hlasy
Voldo5
Host

Díky moc za návod, konečně je to pryč!

Anthrax
Host

Díky, díky a ještě jednou díky! (QHD)

martin
Host

O bože děkuji ti mnohokrát!!!!

Jirka
Host

Jednoduché, úžasné! 🙂 Stydím se, že jsem na to sám nepřišel, přitom mě to strašně štvalo! Díky za příspěvek a návod a taky za fajn stránky o PC, o kterých jsem ke své smůle do dnešního dne nevěděl! 🙂

céčko
Host

To je šéééééf 🙂

Hasala
Host

DOBRY DEN MAM DOTAZ MAM ROZLYŠENÍ OBRAZU 2560/1440 AKDYŽ ZAPNU HRU OBRAZ MI PODIVNE MRKA A SEKA SE JAKMILE SE POHNU NEVITE CO S TIM JINAK BUG JSEM ODSTRANIL ALE TOHLE BOHUZEL NE.

Hasala
Host

Dobry den potrebuji radu ohledne skyrim mje to možne??

demonkarel
Host

DIKYYY
<33

Martin
Host

Ďakujem,… Aj mne pomohlo!

Argo37
Host

Mám stejný problém v QHD rozlišení i s těmi průvodnými jevy jako problikávání obrazu a jinými kazy obrazu…Sranda je, že jsem při přepnutí na vyšší rozlišení sice vyřešil ony grafické-obrazové kazy, ale na obrazovce se objevil kompletní text „NOVÁ ÚROVEŇ“ …teď jsem přepsal text v souboru a zkusím jak a jestli to pomůže…( nerad bych hrál na fullHD s 32″ LCD )

Argo37
Host

Tak diakritika nepomohla, stále se text objevoval. Zkusil jsem vymazat text, ale rozhodil jsem překlad. Pak jsem zkusil napsat celý text malými písmeny bez diakritiky a funguje to. Sice se pak v menu objevuje onen text přesně takhle „nova uroven“ ale lepší v menu než neustále na hlavní herní obrazovce….

Draiwos
Host

Díky moc, jdu si to konečně zahrát v 1440p 🙂

Myragal
Host

Děkuji moc problem vyřešen

wpDiscuz

NOVINKY A NÁVODY

Tip na Stable Diffusion 2 – jak generovat kvalitní obrázky

27.11.2022 Návody, Software ,

První dojem z testu nové verze Stable Diffusion 2 nebyl moc přesvědčivý a všechny starší prompty co dobře fungovaly u verze 1,5 generovaly ve verzi 2 hodně špatné výsledky. Po dalším zkoumání jsem vygeneroval jeden obrázek s vodoznakem webu fotobanky Dreamstime.com a bylo celkem jasné, že obrázky tohoto webu byly použity při trénování nového modelu (…)

Návod na instalaci Stable Diffusion 2.0 pro Automatic1111 WebUI

26.11.2022 Návody, Software ,

Firma Stability AI, která se podílí na vývoji Open source projektu Stable Diffusion oznámila 24.11. 2022 vydání nové verze 2.0 tohoto projektu na generování obrázků pomocí AI z textového popisu. Oznámení vyvolalo nejprve velké nadšení u komunity, které ale posléze vystřídaly spíše obavy z některých zásadních změn a omezení u nového modelu, který byl trénován (…)

Stable Diffusion – AI generování obrázků

17.11.2022 Návody, Software ,

Generování obrázků pomocí textu prostřednictvím AI zažívá v tomto roce velký boom, poté co byly široké veřejnosti uvolněny první modely Stable Diffusion, které můžete bezplatně vyzkoušet na různých webech zdarma, ale jestli se začnete tomuto generování věnovat naplno, nejvíce možností dostanete instalací Stable Diffusion na svůj počítač lokálně. Tato instalace je o něco náročnější než (…)

Bohemia Interactive představuje nový engine Enfusion

16.12.2021 Novinky ,

Bohemia Interactive je jediným z velkých českých herních studií, které přežilo od doby vydání prvních větších českých her kolem roku 2000 až do dnešních časů. Na rozdíl od majitelů herních studií stojících za hrami Mafia, Vietcong, Beat Saber a Kingdome Come, její vlastníci naštěstí při první příležitosti neprodali Bohemku do zahraničí. Studio tak nebylo rozpuštěno (…)