Ylands zdarma – vyhrajte český Minecraft!

Vyhrajte Steam klíč nové české hry Ylands od Bohemia Interactive, která vyšla 6. prosince 2017, zatím pouze v předběžném přístupu, přesto už teď Ylands nabízí spoustu možností, jak se zabavit ve velkém otevřeném světě. Zaujme hlavně širokou nabídkou možností stavění nejrůznějších obydlí, od jednoduchých chatrčí až po velké domy nebo dokonce hrady, můžete také vyrábět lodě, auta, těžit a zpracovávat nejrůznější suroviny, ale zároveň si musíte obstarávat potravu a dávat pozor na nebezpečná zvířata, která dokáží znepříjemnit zdánlivě idylické chvíle na pustém ostrově…

 

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Sandbox Survival6.12. 2017 AnoBohemia Interactive106 000– | –

Základní info

Ylands je projekt, který vzešel z programu Bohemia Incubator, kde si toto české herní studio zkouší nové a originální herní koncepty. Ylands byl oznámen 1. 11. 2016, o Steam verzi se objevily první informace 9. března 2017 a krátce před vánoci 6.12. 2017 bylo možné hru pořídit v rámci Early Accesu na Steamu, kde zatím stojí 15€ (390 Kč), později po dokončení a oficiálním vydání hry se cena ještě zvýší, k tomu by mělo dojít přibližně za 8 měsíců.

Hratelnost

Ylands má několik herních módů, Objevování, Kreativní Mód, Multiplayer a také Editor, nezbytnou součást mnoha her od Bohemie, včtně nejznámější válečné herní série Arma, ve kterém je možné opět vytvářet vlastní scénáře a sdílet je s ostatními hráči ve Workshopu.

Už teď v něm naleznete dostupné zajímavé a velmi různorodé mapy nebo dokonce i mini-hry jako závodní dráhu, plošinovky, předělávku Pacmana, na obrázku níže můžete ostatně vidět nainstalovaný ostrov ve stylu Westernu. Tato rozšíření získáte přímo ve hře kliknutím na Další Hry, poté vás hra přesměruje na web s workshopem, kde stačí kliknout na Subscribe u vybraného rozšíření a to se vám automaticky nainstaluje do hry.

Objevování

Tento mód nabízí survival prvky, takže začínáte jako trosečník bez ničeho na pokaždé jiném, automaticky vygenerovaném ostrově. Vaši postavu ovlivňuje nedostatek jídla a také chlad, takže vaší první starosti bude zajistit si nejdříve nějaké potraviny a vytvořit první nástroje a zbraně na postavení svého příbytku a také na ochranu proti predátorům, kteří se hojně vyskytují na všech ostrovech, zatím jsem narazil na vlky, pumy, medvědy a ve vodě na vás může zaútočit i žralok.

Od prvních primitivních nástrojů z kamenů, klacků a provazů z trávy se postupně dostanete k účinnějším železným, které vám umožní vytvářet další pokročilé výrobní technologie jako pece na výrobu cihel, kovářské výhně, sklárny a postupně se tak propracujete až k výrobě motorů a pokročilých generátorů, ty najdou využití v autech nebo lodích, které vám umožní doplout na další ostrov, zkrátka pokud vás podobný styl her baví, máte postaráno o stovky hodin zábavy.

Kreativní Mód

Jestli nechcete začínat od začátku bez ničeho a chcete si hned vyzkoušet všechny kreativní možnosti co hra nabízí, bez toho, abyste se museli zdržovat sháněním jídla nebo se obávat divokých zvířat, je pro vás určený tento kreativní mód, který neobsahuje žádné survival prvky.

Naopak vám umožní okamžitý a neomezený přístup ke všem technologiím a materiálům, včetně pokročilých nástrojů na přeměnu terénu nebo přebarvování, navíc se pomocí létajícího batohu můžete rychle přemísťovat po mapě a můžete se tak nerušeně věnovat vytváření i velkých projektů, které by v módu Objevování zabraly nepoměrně více času.  Na začátku hry si také můžete vybírat z několika různých prostředí od tropického, přes pouštní oblasti, mírné pásmo až po zamrzlou arktidu.

Soutěž

Pokud vás Ylands zaujal nebo sháníte kreativní hru vhodnou i pro menší děti s minimem násilí, navíc v češtině, máte nyní dobrou příležitost vyhrát jeden Steam klíč Ylands, který čtenářům PC HRAC.CZ zdarma věnovala Bohemia Interactive, které tímto děkuji.

Jelikož je to první taková soutěž na tomto webu, nebudu to komplikovat a pro zařazení do soutěže stačí, když pod tímto článkem zanecháte komentář CHCI YLANDS, při zadání komentáře nezapomeňte vyplnit políčko s vaším platným emailem, na kterém vás budu v případě výhry kontaktovat. Vylosování proběhne 14.2. 2018 v 12:00 pomocí generátoru náhodných čísel, takže hodně štěstí 🙂

Aktualizace 14.2. 2018:

Jak jsem slíbil, pomocí generátoru náhodných čísel od Googlu jsem vylosoval číslo 2, což znamená, že vyhrál druhý komentář od uživatele s přezdívkou Kiki, gratuluji, budu Vás kontaktovat na zadaném emailu.

Děkuji všem co se zúčastnili a touto formou podpořili rozvoj webu, i když vzhledem k malému zájmu se zde podobná soutěž nejspíš jen tak neobjeví…

 

Komentáře

10 komentáře k článku "Ylands zdarma – vyhrajte český Minecraft!"

avatar
10000
Seřadit podle:   Nejnovější | Nejstarší | S nejvíce hlasy
Bart
Host

Chci Ylands

Kiki
Host

CHCI YLANDS

Naty
Host

CHCI YLANDS

Franz
Host

CHCI YLANDS

Max
Host

CHCI YLANDS

Dzvsei
Host

Chci Ylands

Domča
Host

CHCI YLANDS

daniel
Host

CHCI YLANDS

miki
Host

CHCI YLANDS

Mikuláš Smetana
Host

Chci prosím Ylands

wpDiscuz

Podobné články

Aven Colony vychází 25.7. 2017

25.07.2017 PC Hry , ,

Aven Colony je zajímavá budovatelská strategie, která místo správy,  pro leckterého zkušeného stavitele, už nejspíš trochu nudných normálních měst, umožní budovat mimozemskou kolonii na planetě Aven Prime. Hra hodně vychází z populární série Sim City, ale přidává i některé své originální prvky, vyplývající z pro lidi nehostinného prostředí na cizí planetě. A na vás samozřejmě (…)

Syberia 3 – recenze

24.04.2017 Nezávislé, Ostatní, PC Hry , , ,

Syberia 3 je fanoušky známé adventurní série Syberia dlouho očekávaný 3. díl, který po neustálých odkladech a nejasnostech nakonec přeci jen po dlouhých 13 letech vyšel 20. dubna 2017 v Evropě a 25. dubna má vyjít v USA. Vývojáři slibovali next gen adventurní zážitek a přenesení série Syberia do 3D, takže si po více než (…)

Crytek nemá na výplaty

12.12.2016 Novinky , , ,

Crytek, známé vývojářské studio, kdysi vytvářející kvalitní a technologicky nejpokročilejší hry na PC, jako první Far Cry nebo sérii Crysis, se v roce 2013 rozhodl transformovat na světového leadera v AAA online free to play konzolových hrách, protože v tom je přeci budoucnost herního průmyslu… Výsledky na sebe nenechaly dlouho čekat a už v roce (…)

Operation: Desert City

08.08.2016 Akční, Nezávislé, PC Hry , ,

Jste člen speciální jednotky, která byla vyslána do Desert City aby získala data z nepřátelského počítače. Dostali jste rozkaz hlídat únikovou cestu, zatímco ostatní…Dobře, chápu, že to zní jako zápletka vypreparovaná z těch nejklišovitějších akčních filmů, ale z odsuzujícími úšklebky ještě vyčkejte, protože před sebou nemáte regulérní hru, ale …