Nejlepší hry z E3 2019

Jako každý rok i letos probíhá největší herní výstava E3 v americkém Los Angeles, kde herní firmy prezentují chystané novinky a často zde můžeme vidět i představení zcela nových herních titulů. Letos sice výstava přišla o giganta Sony, které se rozhodlo akce nezúčastnit, ale to pro PC hráče není velká ztráta a bylo se na co dívat, nejzajímavější hry a trailery z letošní E3 2019 najdete v tomto článku…

1. Cyberpunk 2077

Tuto hru není třeba představovat, jde o dlouho očekávaný titul polského studia CD Projekt Red, které se proslavilo herní sérií Zaklínač a vypadá to, že s Cyberpunkem míří ještě výše. Očekávání hráčů jsou veliká, ale zatím se zdá, že tvůrci své pověsti dostojí. O ambicích hry svědčí i angažmá Keanu Reevse, který ztvární jednu z postav ve hře, navíc se při prezentaci hry na konferenci Microsoftu ukázal i na pódiu, zkrátka polští tvůrci dlouhodobě vědí jak upoutat pozornost.

 

Nejdůležitější novou informací je oficiální datum vydání hry Cyberpunk 2077 stanovené na 16.4 2020, i když u takto ambiciózních titulů často dochází k odkladům, doufejme, že tentokrát tvůrci datum stihnou a v dubnu příštího roku si budeme moci zahrát alespoň pro mě osobně nejočekávanější hru posledních let.

Zatím se musíme spokojit s novým trailerem hry, který má rozhodně zajímavou atmosféru:

 

 

2. ELDEN RING

Hodně zajímavě vypadá i nově představený projekt japonského studia FromSoftware, známého herní sérii Dark Souls, které na této hře spoluprácuje s G.R.R. Martinem, autorem knižní série Píseň ledu a ohně, která se stala předlohou pro populární seriál Hra o trůny.

O hře Elden Ring je zatím známo jen to, že půjde o akční RPG v otevřeném fantasy světě, mělo by obsahovat tradiční RPG prvky jako tvorba vlastní postavy a prozkoumávaní světa. Podobně jako v Dark Souls zde budou i  těžké souboje s bossy, když k tomu přidáme reputaci Martina, který s oblibou likviduje hlavní postavy, tak se zdá, že hra nebude pro slabší povahy…

 

3. The Outer Worlds

Obsidian potěšil své fanoušky dalším trailerem, který zdůrazňuje hlavně možnosti hráče výrazně ovlivňovat svými rozhodnutími osud vesmírné kolonie Halcyon, kterou ovládají mega korporace. Outer Worlds je akční RPG s pohledu první osoby odehrávající se na 2 planetách, vesmírné stanici a lodi, nejde o úplně otevřený svět mezi lokacemi budou loadingy, ale i tak by měla hra nabídnout dostatek prostoru pro objevování. Outer Worlds vyjde 25.10. 2019 bohužel zatím pouze na EpicStoru a snad i v obchodě Microsftu, na Steamu by se měl objevit až za rok od vydání…

4. Greedfall

Alespoň svým zasazením a stylizací vypadá Greedfall zatím originálně a zajímavě, měl by se odehrávat na odlehlém ostrově doposud obývaném elfy a nadpřirozenými bytostmi. Na ostrově ale právě probíhá kolonizace lidmi, kteří jsou zhruba na technické úrovni 17 století, takže o konflikty a záhady zde nebude nouze.  Žánrově jde o akční RPG, kde hráč svými rozhodnutími ovlivní osud tohoto světa a vztahy mezi jednotlivými národy, svou postavu také budete moci zaměřit na diplomacií, stealth nebo boj.

Hru tvoří studio Spider, které je menší a jeho dosavadní hry jako Technomancer nebo Bound by Flame patří spíše k budegetovým titulům a jak dokládá trailer, nemůžeme tak čekat špičkové zpracování velkých AAA her, ale šance, že se jim s Greedfallem podaří překročit svůj stín tu je, hra by měla vyjít v září 2019, podle Heureky 27.9. 2019.

5. Vampire: The Masquerade – Bloodlines 2

Po dlouhých 16 letech se fanoušci do jisté míry kultovní hry Vampire: The Masquerade – Bloodlines  snad konečně dočkají pokračování, které má vyjít 21.3. 2020, na E3 byly poprvé zveřejněny gameplay záběry z hry, které vypadají vcelku slibně…

 

6. TWELVE MINUTES

Originálně a slibně vypadá námět další nezávislé hry 12 Mniutes, hráč se octne v časové smyčce, kdy bude mít pouze 12 minut na záchranu sebe a své ženy, kterou právě přichází zatknout policie za vraždu. Trailer má rozhodně zajímavou atmosféru a napětí, Twelve minutes tak patří k nejpříjemnějším překvapením letošní E3. Hra je dílem nezávislého herního vývojáře Luise Antonia, který dříve pracoval v Ubisoftu a Rockstaru, který na ní pracuje již několik let, měla by vyjít někdy v roce 2020, přesné datum zatím oznámeno nebylo.

7. El Hijo

Jako další zástupce menších nezávislých her mě  zaujal El Hijo svým netradičním námětem i zasazením, čerpá inspiraci z žánru Spaghetti western, takže se odehrává na divokém západě, ale netradičně se ujmete role malého chlapce, kterého máma ze strachu před bandity odložila do kláštera.  Vaším úkolem bude utéct za pomocí plížení, skrývání a využívání stínů, takže žánrově půjde o Stealth akci, hratelnost alespoň podle zveřejněných záběrů vypadá slušně…

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

Podobné články

Letní výprodej PC her – koupí 1 hry získáte 5 her zdarma!

19.07.2019 PC Hry ,

Ve velkém letním výprodeji PC her na GMG můžete nejen výrazně ušetřit, dostat hry zdarma, ale budete zařazeni i do slosování, ve kterém můžete vyhrát mini herní PC od Intelu. Podrobné podmínky soutěže a tipy na nejlepší kombinace bonusů pro využití maximálních slev najdete v tomto článku.   AKTUALIZACE 1.8. 2019 Letní výprodej končí 7.8. (…)

Levné PC hry – Black Friday slevy

24.11.2018 PC Hry , ,

Jako každý rok touto dobou můžete výrazně ušetřit i při nákupu PC her s využitím momentálně probíhajících Black Friday slev a podzimních výprodejů. Takto výhodně můžete nakoupit nejen starší PC hry, ale i letošní největší AAA hry nebo nejpopulárnější nezávislé indie tituly roku 2018. Mnohé se do naší distribuce ani nedostanou, takže se rozhodně vyplatí (…)

Shadow of the Tomb Raider – HW nároky

14.09.2018 Akční, PC Hry ,

Nejnovější pokračování herní série Tomb Raider s hlavní hrdinkou Larou Croft uzavře obnovenou trilogii, která se vrátila na začátek a zachytila přeměnu mladé studentky v nebojácnou hrdinku, která se nezalekne ani nejtemnějších hrobek opředených starověkými kletbami, bez problému vyleze na nejstrmější stěny a skalní masívy, kam by si netroufl ani český turista v Tatrách. Případné (…)

Kingdom Come: Deliverance vs Kickstarter

14.02.2018 PC Hry ,

Dlouho očekávaná největší česká hra posledních let Kingdom Come: Deliverance vyšla 13.2. 2018 a hráči po celém světě tak mají konečně možnost vyzkoušet si tuto unikátní hru, na kterou mnozí čekali už od roku 2012, kdy se objevily první zmínky o chystaném středověkém RPG. Hra se po celou dobu vývoje potýkala s mnoha problémy, které (…)