PC hry vydané v říjnu 2016

V letošním říjnu vyšlo těžko uvěřitelných 429 PC her, které byli zaregistrovány na Metacriticu, o valné většině jste asi nikdy neslyšeli a nejspíš neuslyšíte, protože z této záplavy se jen zlomku dostane pozornosti a recenzí od kritiků nebo alespoň hráčů. Na tom je dobře vidět, že pokud nezávislé malé hry nepřijdou s opravdu originální  stylizací, hratelností nebo zasazením, nemají v podstatě šanci na úspěch.

AAA hry

O zájem a dostatek pozornosti  se naopak nemusí obávat velké AAA hry, pro které je podzim a zima  tradičně obdobím, kdy jich vychází nejvíc. Ani letošní říjen v tomto ohledu nezklamal a přinesl několik velkých projektů, kterým se dostalo vřelého přijetí  od recenzentů i hráčů, bohužel i jeden ne moc vydařený.  Pojďme se tedy podívat, jak si vedou tyto největší říjnové hry z hlediska hodnocení i komerční úspěšnosti.

Sid Meier’s Civilization VI

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Tahová strategie21. 10. 2016 NeoficiálníFireaxis~ 1 000 00090

 

Již šesté pokračování dlouholeté série budovatelských strategií Civilizace dorazilo na Windows PC a Mac, port na Linux by měl vyjít později. Studio Fireaxis vydání na konzole neplánuje, vyjádřilo se, že této hře nejvíc sedí PC platforma.

Toto rozhodnutí dává smysl i z ekonomického hlediska, her ze série Civilizace se dohromady prodalo 35 miliónů kusů, z toho připadá 8 miliónů na Civilizaci 5.  Je vidět, že „zlodějská“ PC platforma dokáže uživit i velké projekty, jen se musí jednat o kvalitní, dobře optimalizované hry. O úspěšném startu nového pokračování svědčí i data ze SteamSpy, Civilizaci 6 si za plnou cenu pořídilo zatím cca 1 000 000 hráčů.

Hodnocení

Podle všeho se Civilizace 6 vydařila, průměrné hodnocení recenzentů na Metacriticu dosahuje 90% a zařadila se tak mezi nejlépe hodnocené hry roku 2016. Hráči jsou o něco skeptičtější a průměr jejich hodnocení se zatím drží na 7,8. Na Steamu tuto hru ohodnotilo kladně 78% z přibližně 6800 dosud hodnotících hráčů.

Čeština do Civilizace 6

Civilizace 6 bohužel není oficiálně lokalizována do češtiny, ale již běží amatérský překlad, sponzorovaný obchodem Xzone. Aktuální stav překladu můžete sledovat na  foru  překladatelů, dokončení překladu je plánováno na prosinec 2016, hotová čeština bude prvních 14 dní dostupná jen pro zákazníky, kteří si   Civilizaci 6 zakoupili v Xzone.

Myslím, že jde o chvályhodný počin a pokud chcete aby hry byly nadále lokalizovány do češtiny, bylo by rozumné podpořit buď samotné překladatele nebo zakoupit hru v Xzone.

Aktuální ceny hry Civilizace 6 v českých eshopech najdete zde:

O něco levněji možná koupíte Steam klíč hry Civilizace 6 na G2A

Najít levný Steam key Civilizace 6 v eshopu G2A

 

Battlefield 1

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Válečná FPS21. 10. 2016NeoficiálníDICENení na Steamu88

 

Po nekonečné sérii her z 2. světové války a moderních konfliktů, se v EA odhodlali přijít s něčím originálnějším a tak se nejnovější pokračování série Battlefield odehrává v kulisách 1. světové války. Ale žádný autentický zážitek a přesné vyobrazení války, kterou nikdo nechtěl, nečekejte, natolik odvážná zase EA není, takže výsledkem je, že se na bojišti prohání většina hráčů s automatickými zbraněmi jako u Stalingradu. Přesto díky špičkovému audio-vizuálnímu zpracování, dobré optimalizaci a zábavné hratelnosti nabízí Battlefield 1 asi nejlepší vojenskou akci letošního roku, alespoň co se týká multiplayeru.

Kampaň pro jednoho hráče je tradičně v této sérii spíš do počtu, i když proti  předchozím dílům je o poznání kvalitnější, ale opět krátká, zabere cca 4 -5 hodin, takže pokud nehrajete multiplayer, koupě Battlefieldu 1 za plnou cenu pouze pro single nelze doporučit. Je to škoda, osobně bych si rád zahrál kvalitní válečnou kampaň, ale to už asi není v dnešní době in…

Hodnocení

Na Metacriticu se Battlefield 1 zařadil k nejlépe hodnoceným hrám letošního roku,  průměr recenzí je momentálně na vysokých 88%, hráči jsou tradičně skeptičtější, ale i tak nový Battlefield hodnotí nadprůměrnou známkou 7,7. Všichni shodně vyzdvihují působivé grafické zpracování, včetně efektů a animací, zkrátka se zdá, že se DICE podařilo na Frostbite enginu vytvořit technologicky nejpokročilejší hru letošního roku.

Čeština do Battlefield 1

Češtinu opět sponzoruje obchod Xzone, pracuje na ní amatérsky tým překladatelů a měla by se objevit 2 měsíce po vydání hry exkluzivně pro zákazníky Xzone.

Aktuální ceny hry Battlefield 1 v českých eshopech najdete zde:

O něco levněji možná koupíte Origin klíč hry Battlefield 1 na G2A

Najít levný Origin key v eshopu G2A

 

 

Titanfall 2

ŽánrVyšloČeštinaVývojářSteam SpyMetacritic
Sci-fi FPS akce28. 10. 2016NeRespawn EntertainmentNení na Steamu86

 

Podle všeho se 2. pokračování Titanfallu proti předchůdci zlepšilo ve všech směrech a jedná se tak o jednu z nejlepších a inovativních FPS posledních let. Tedy pokud máte rádi obří roboty, rychlou akci a nespoutaný pohyb.

Převážně multiplayerová hra dokonce obsahuje i slušnou singleplayer kampaň, trvající sice jen 6 -7 hodin, ale ty jsou zato napěchované akcí s překvapující, zábavnou hratelností. Snad jen postavy a příběh nestojí jako tradičně v střílečkách za zapamatování…

Jediným problémem pro hru je tak zvláštně nastavené datum vydání, kdy ji EA vmáčkla mezi Battlefield 1 a nové Call of Duty, tedy hry, které cílí na podobné publikum a Titanfall jako relativně nová značka to nebude mít mezi těmito zavedenými sériemi jednoduché.

Hodnocení

Recenzenti Titanfall 2 vesměs chválí a hra tak sklízí vysoká hodnocení, průměr na Metacriticu je vysokých 86%, stejně tak jsou překvapivě spokojení i hráči s průměrným hodnocením 8.

Aktuální ceny hry Titanfall 2 v českých eshopech najdete zde:

O něco levněji možná koupíte Origin klíč hry Titanfall 2 v eshopu G2A

Najít levný Origin key Titanfall 2 na G2A

 

Přejít na 2. stranu přehledu AAA her vydaných v říjnu 2016

 

Stránky: 1 2

Komentáře

Napiš komentář jako první ;)

avatar
10000
wpDiscuz

Podobné články

Avowed – únik nových informací

14.10.2021 PC Hry, RPG ,

Avowed je nové velké RPG od studia Obsidian, které je sice ve vývoji už od roku 2018, ale stále o něm máme jen minimum oficiálních informací. Tuto mezeru se snaží zaplnit neoficiální úniky a právě jeden insider, který měl možnost vidět záběry z velmi rané pre-alfa verze hry Avowed,  zveřejnil nedávno své vlastní postřehy a (…)

Starfield – vše o novém RPG Bethesdy

16.06.2021 PC Hry, RPG , ,

Starfield je dlouho očekávána nová hra od známého studia Bethesda, která se proslavila hlavně svojí sérií Elder Scrols, jejíž poslední díl Skyrim se stále prodává i 10 let od vydání. Starfield má být první originální hra Bethesdy po dlouhých 25 letech a má také odlišné zasazení, po fantasy a postapo žánru nás tentokrát vývojáři zavedou (…)

Mafia Definitive Edition ve slevě za 799 Kč !

26.09.2020 Akční, PC Hry , ,

Podle prvních recenzí dopadla předělávka jedné z nejznámějších českých her Mafia celkem dobře, takže si jistě mnoho hráčů bude chtít novou verzi Mafie zahrát, i když se prodává za poměrně rozumných 40$ = 1000 Kč, lze ji získat i mnohem levněji, už od 799 Kč s využitím slevového kupónu, který může každý získat zcela zdarma, (…)

Letní slevy na hry – GMG slevové kódy

06.08.2020 Ostatní, PC Hry ,

Green Man Gaming letos spustil nový věrnostní program, kdy po nákupu her u tohoto oficiálního prodejce dostanete slušné slevy na další nákup a také 5 slevových kódů, které můžete nasdílet dalším hráčům. Díky minulým nákupům tak mohu poskytnout tyto slevové kódy na nové a brzy vycházející hry jako Horizon Zero Dawn Complete Edition PC,  Death (…)